Buitenland. België Frankrijk Duitsdiland Engeland Nederland. Gemengde Berichten •of gedeeltelijk is verwezenlijkt. Ik twijfel niet, uf cle grondbeginselen der conferentie zullen vooi twerken als een zaail, hetwelk mot Gods hulp zal op schieten ten zegen voor den werkman, en ook niet zonder vrucht zal blijven voor de onderlinge betrekkingen tus- schen de volken." Da actie in Oosl-Afrika ter bestrij ding van den slavenhandel en be scherming der Üuitsche belangen is, dank zij ile aldaar aanwezige otlicieren, in üe laatste maanden vooruitgegaan. De keizer hoopt, dat die laudslrekeu spoedig tot volle rust zullen komen. De kosien zullen worden gedekt door een buitengewoon crediet op de rijks- begrooling voor het loopende diensjaar. In de zinsnede aangaande de beirek- kingen met het buitenland verklaart de keizer, voortdurend te streven naar be houd des vredes en de overtuiging te kunnen uitspreken, dat het hem gelukt is, bij alle buitculandsche regeenngen het vertrouwen op deze politiek te be yestigen. Met den keizer en de bond- vorsien erkent liet volk de taak om door het behoud van ter verdediging gesloten bondgenootschappen en van de beslaan de vriendschappelijke betrekkingen met alle mogendheden den vrede te helpen bevorderen. De commissie tut ondersteuning der slacht- ollers vuil de Corvilainsche catastrophe te Antwerpen heeli haar taak volbracht. In hèt geheel lmd /.ij 800,000 frs. te verdeden. Na nauwkeurig onder/uek der omstandigheden is dit geld hoofdzaUelyk bestemd tol het koopen van onvervreemdbare lijfrenten. Ondanks al haar goeden wil is het er echter ver al', dat zij allen heeft kunnen bevredigen en een deel der klagers wil de commissie zelfs gerechtelijk gaan vervolgen. Te Brussel heeft zich eene commissie gevormd tot viering van den 75n verjaardag van den slag van Wateiloo. De commissie heeft circulaires verzonden naar Duitsdiland, Engeland en Nederland, ten eind.e medewer-i king te verkrijgen, tot de feesten, die men op het slagveld van Waterloo wil houden. Een geval van schijndood deed zich dezer dagen in de landelijke gemeente Boot bij Thienen voor. Een jong meisje gevoelde zich ongesteld en begaf zich dos avond eenigzins vroeger naar bed, dan zij gewoon was. Toen de moeder 's morgens haar dochter wiide wek ken, bevond zij tot hare ontsteltenis, dat liet lichaam koud en gevoelloos was als een lijk. De geneesheer en allen geloofden dat het meisje dood was en alles werd in orde ge maakt tot de begrafenis. Voor deze plaais had, werd het lijk in de kerk gebracht. Onder de heilige Mis hoorde men gesmoorde kielen uit de kist opstijgen. De schrik sloeg de nieii- schen om het hart en de moedigsten haastten zich om de kleeden en het deksel weg te ï-uk- ken en net doodgewaande meisje ging ter stond rechtop zitten en zag verwonderd rond. Hare ongesteldheid was mets anders geweest dan eeue slaapziekte, die zulke schromelijke gevolgen had kunnen hebben. de, zijne juarlijksclie toelage onmogelijk vol doende was, om in het onderhoud van vijf personen te voorzien. De goedhartige Dasson, die onmiddelij.; de behandeling vau mejuf frouw Castelnau op zich genomen had, bracht haar dikwerf eenige versnaperingen mede; maar Dasson was zelf niet bemiddeld en bij zou buitendien gevreesd hebben de kieschheid van zijn vriend te zullen kwetsen, indien hij voor de zieke of de kinderen iets medebracht van een anderen aard dan dat, hetwelk hem in zijne hoedanigheid van geneesheer geoor loofd was. E igius zocht zich zei ven in den beginne zijn neteligen toestand te ontveinzenhoe meer evenwel, het einde Van de maand 11 oler- de, hoe meer zijne geldmiddelen uitgeput raakten en dit in eene onrustbarend ongun stige verhouding; het werd derhalve dringend ïmodig, om naar iets uit te zien, waarmede iu dit tekort eenigzins te geinoet zou kunnen gekomen worden. Na lang- overleg besloot Eligius om naaiwerk voor zijne beide oudste zusters te zoekende beide meisjes waren nog wel wat jong, daar Sophia pas dertien en Adèle elf jaar oud was, maar de rampen, welke hare ouders achtervolgens ge trollen en ten gronde gericht hadden en waarvan zij ge tuige geweest waren, haddon haar verstand vóór den tijd gerijpt, zoo dat zy al de aan kinderen van haren leeftijd eigene zorgeloos heid verloren hadden. Na vele vruohlelooze pogingen mocht het hem eindelijk gelukken om voor zijne zusters eenig borduurwerk le verkrijgen, waarin zij goed bedreven waren; maar in weerwil van al haren goeden wil, duurde het lang, eer de arme meisjes een Nilifr wij vernemen zal van Juli, tot Sep tember op het. Prado, te Marseille, eene inter nationale tentoonstelling gehouden worden van Voedingsmiddelen en al wat daarmede in verhand staat. Hygiene in den uitgcbrcidstcu zin genomen en Scheepvaart. Aan deze laatste afdeeling zal eene retrospectieve tentoonstel ling van precisie instrumenten voorde scheep vaart worden toegevoegd. Tot coiniMis.-aris voor de Nederlandsche afdeeling is benoemd onze landgenoot, de lieer Schamp, 18 Traverse du 'Chapitre, te Mar seille, bij wien kosteloos alle nadere inlich tingen voor deze tentoonstelling te verkrijgen zijn. De Franschen ondervinden in Tongkin hetzelfde als wij 111 Atjoh. Het volgende be richt heeft wel iets weg van een rooverroman. Uit Haiphong wordt gemeld dat twee Fran- sciie kooplieden, Roque en Costa, gevangen genomen werüen door een Chineusche roovcr- beude, aan wier hool'd een zekere Lun-Ky slaat, eeu onbeschaamde struikroover vau even 20 jaar. Zij werden voor de keuze ge steld: onthoofd ie worden of een losgeld van f 1200UO gulden te betalen, benevens 100 stukken zijde en 12 horloges. De Fran,sclie resident te Dong-trein, van de zaak verwittigd, begaf zien, voorzien van de 80111 en genoemde urtikeleu naar het kamp der joovers; hij \v.,s vergezeld vau een korps ma riniers. De resident wilde korte metten ma ken, het losgeld lie talen en de gevangenen medenemen. l,un-ky echter wilde hem en zijn geleide niet nabij liet kamp du.don. Hij stond er op, dat alleen de resident met een lolk en zoovele manschappen als noodig waren om 't geld en de artikelen le diagen, het kamp na derden. Eu zoo geschiedde. Ken der luitenants of adjudanten van den roo verchef Iwlde nauwkeurig deu schat 11a, die in 0 kisten werd aangedragen en maakte zelfs aanmerking op de zijde, die naar zijn oordeel met lijn genoeg was. Toen hem ver zekerd werd dat dit de fijnste zijde was, die le Haiphong was te krijgen, liet liij zicu ge zeggen. De Fransche resident stond, terwijl de losprijs onderzocht werd, 111 een kring van 400 bandieten, allen op de Unie, met geladen gewei en op hem ou zijn klein geleide mikkende en gereed oin bij liet minste teelten los te branden. Toen de losprijs in bezit genomen was trok ken de roovers bedaard met hun buit af naar het gebergte. Ten behoeve van het passiespel, hetwelk 111 de Pinksterwoek te Ooeianuuergmi wordt geopend, hebben de dorpelingen 80,000 mark besteed voor 518 costumes en 170,000 mark Yoor de nieuwe inrichting van den schouw burg, waartoe al het hout, ter waarde van ongeveer -10,000 mark hun beschikbaar was gesteld. Wegens de veigrooting zal de schouwburg veel gemakkelijker zijn ingericht dan in 1880, Er is plaats voor -1000 toeschou- weis; de zitplaats op de hoogte rangen zijn beschermd tegen de zon. De constructie der toestellen is ingericht op 40 veranderingen van tooueel. Eeu gedeelte der deooratiön is te Weeueu geschilderd. In het geheel zuilen er 000 uitvoerende personen'zijn, waaronder 125 met sprekende rollen, terwijl er onder de groepen, die eeue volksmenigte moeten voor stellen, 280 kinderen zuhen medewerken. Daar er op liet looneel geen valsche baarden mogen worden gedragen en de vertooners, die met lang haar moeten verschijnen, zich daartoe van geen pruik mogen bedienen, is liet er tegenwoordig voor de haarsnijders en voetenbankje of een p^ar pantoffels afgewerkt hadden, waarvoor zij dan nog slechts eeue karige betaling ontvingen. Daarenboven kon den zij nimmer geregeld a.m huren arbeid blijven, want telken reize werden zij er nu voor Uit, dan voor dat van af geroepen door hare moeder, wier van nature reeds kiibbig humeur door de ziekte nog meer vorintterd werd. Op het einde der maand maakt Eligius op nieuw zijne rekeningen op eu verdeelde hij zijne uitgaven voor de volgende. IteeilS was de kleine som. welke hij sedert lang overge spaard had, 0111 zich eenige nieuwe werken aan te koopen, geheel versmolten; hij had nu wel afgezien van den aankoop van een nieu wen jas, overtuigd, dat zij 11 oude, als deze eens netjes opgestreken en goed afgeborsteld was, het nog wel een winter zou uitiiouden, en was hij er zelfs toe overgegaan 0111 deu versleten pet, vvelkeu hij bij zijne komst te Parijs op had, weder voor deu dag te halen, opdat zijn hoed, uitsluitend voor du bezoeken bij zijn 00111, nog eeue wijl zou kunnen mede doen; maar ondanks at zijne bezuinigingen, al zijne herhaalde berekeningen, werd hij gewaar dat er geene mogelijkheid bestond, om op de ze, zoo als m-ui wei eens zegt. de beide ein den aan elkander te knoopen. Met denkbeeld 0111 geld te leenen, kwam even in Eligius geest op, maar hij verwierp dit weder terstond, daar hij het tijdstip niet kon bepalen, waarop hij het zou kunnen wedergevenoiu verhoo ging vragen van zijne juarlijksche toelage wilde Eligius ook niet, want dit zou al den schijn hebben als veinsde hy belangstelling in zijn 00111, ten einde geld van hem te kunnen barbiers een zeer schrale lijd. Behalve le Oberainincrgau zelf zijn er ook in de omlig gende plaatsen weder gelegenheden geopend tot nachtverblijf voor vreemdelingener is gerekend op minstens SüOO bedden. Wat ui Caprivi's rede Maandag 't meest de aandacht, trok, waren zijne koele on terug houdende woorden over de in den jongsten tijd in Duiiscliland weder meer op den voor grond tredende dwepers met koloniën, die 11a Bismarck's aftreden groote dingen iiopen, dewijl het bekend is dat de keizer veel met koloniën opheeft. Daarom maakte Caprivi's droge opmerking, dat hij het nut der tegen woordige Duitsche koloniën voornamelijk daarin zag, dat do marine er geschikte kolen stations zou vinden, een bijzonderen indruk. Zijn spotachtige gezegden over -Kolonial Schiciirmcr die oenen atlas voor zich nemen en half Afrika daarop met blauwe verf kleu ren", vonden veel bijval aan den linkerkant. Rechts daarentegen verheugde men zich over eenige scherpe woorden tegen ue principeclo tegenstanders van koloniën. Na de door deiwijkskanselier gehouden rede is het niet waarschijnlijk meer dat hij in den liijksdag, zooals hij in liet Pruisische lluis van afgevaardigden gedaan heeft, eene soort van programma-rede over zijue alge- meene politiek zal hcudeu. Do aanneming der koloniale kredieten sciujiu, 11a de welwillende houding waarmede de rede is aangehoord, verzekerd. - Scheiden valt hard. Hard vooral valt het scheiueii van Bismarck voor de repftliën- bladgn. Met hel afscheid van den kanselier heeft een rijke, milde bron opgehouden ie vloeien. Dit begrijpt men eerst reent, ais er nu en dan iets uitlekt van 't geen tot nu toe een geheim was. I11 Weslfalen bestond een blad, Pferdehlait dat uit het reptiliënlbnds jaarlijks niet minder dan 9UUÜ mark ff 510U) kreog, enkel 0111 eenige artikelen niel te plaatsen en andere wel. Als zulke feiten aan 't licht koincn, dan be grijpt men liet geweeklaag over het scheideu vuil den goedgeefscnen man, natuurlijk uit andermans beurs. Van eigen leer snijdt hij geen lange eu brecde riemen voor anderen. Dit is bekend. Emin pacha, voor Duitsche rekening wederom naar de buiiieiitauden trekkende, denkt binnen 2 jaar gereed te zijn met zijne vei kenningen en liet aanknoopen van handels betrekkingen. ileiu vergezellen, behalve de 500 pakkedragers en militairen, paterSekijnze en een pater uit de Algerijnscne missie van kardinaal.. L^vjgjr* ..I^.mjii koelit huis eu tuin van Uravenreuth l/'ij Bagamoyn, waar zijn fjarig dochtertje (Emin is weduwnaar) zal opgevoed worden. I11 verschillende plaatsen Yan Noord- Puilschiaiid hebben 111 de laatste dagen sterke weersveranderingen plaats gegrepen. Den 7. Mei hing er eeu zware mist over de Elbe, zoodat de scheepvaart tot 1 ure 's namiddags gestoord was. Te Schonebeck werden een vrouw en meisje die van het veld kwamen door deu bliksem getroffen, de vrouw kwam weer bij, maar liet meisje was terstond dood. In de omstreken van lialle en Eisleben viel zulk een geweldigen slagregen, dat het veel van eeu wolkbreuk had, en de watermassa die tussohen 2 uren en half 5 neerkwam, heeft lieelwut verwoestingen aangelicht. In Eisle ben werden de straten letterlijk vernield. Bij Wolkenstein, iu Saksen, zoomede bij Schlettau viel Zondag zooveel hagel dat de omstreken er uitzagen als een winterlandschap en 't spoorwegverkeer eeu tijdlang was ge stremd. (Jok op de spoorliju Dresden- -Chem- vordercu, 011 deze gedachte, zoo wel als de afschuw, welke zij hem inboezemde, deed het bloed naar het aangezicht stijgenhij moest dus iets anders verzinnen, i'erwiji Eligius, in gedachten verzonken, met de pen 111 de hand, voor zijne tafel zat, gebukt over zij rekeningenboek en lange ko lommen cijfers, trad Dasson bij hem binnen. Zijt gij aan liet cijferen, Eligius? Stoor ik u soms, zeg liet dan; ik kom van middag wel weer eens aan Neen, neen, blijf maar; ik heb gedaan. Mijn hool'd rookt van al die cijfertjes Het gaat met mij eveneens als met u, mijn vriend; maar met den eersten van iede re maand moet meu toch altijd een uurtje met rekenen dooi brengen. Dat is waar antwoordde Eligius met oen treurigo glimlach. Hoor eens, Eligius, daar ik u aan deze bezigheid vind, hoop ik. dat gij het my niet ten kwade zult duiden, als ik u bid vrijelijk en in alles over mij te beschikken, wanneer ik u van dienst kan zijn.,., ik durf er u ter uauwernood van te spreken, omdat gij eenigzins hooghartig zijt.... maar, dierbare vriend, gij hebt thans zulk een groot gezin ten uwen laste!er hapert slechts één ding aan, en dit is, dat men my niet stipt op den tijd geld zendt en somtijds gebeurt het wel, dat ik zelf danig 111 de war zit Ik blijf u evenwel ten hoogste dankbaar voor uw vriendelijk aanbod en uwe goede meening, mijn vriend. Niet waar! mijn voorslag heeft im mers niet belecdigdf Welaan 1 dat blijft dus afgesprokeniedere keer als ik mijne duiten nitz konden gedurende verscheidene tiren geen treinen rijden, wegens do steenen en liet slijk, die door do stortregens over de rails gespoeld waren. Het is zeker niet algemeen bekend, dat Stanley op zijn tijd ook het vak van hoeden maker heeft uitgeoefend. liet was toen hij zie!., van alle kleedereu beroofd, in een der Afrikaansclie wouden bevond en op het denk beeld kwam, uit een stuk zeildoek, Jat hij uit een der tenten gesneden had, don bekenden helm te vervaardigen, waarmede hij gewoon lijk afgebeeld wordt. De helm is opditoogeu- blik op de Afrikaansclie tentoonstelling te Londen te zien, evenals het kostbaar gouden zwaard, hetwelk Stanley vóór zijn vertrek naar de binnenlanden van den sultan van Zan zibar ontving, en dat door de inlauders altijd als een talisman beschouwd is. VENRAY, 17 Mei. LIJST van brieven geadresseerd aan onbe kende personen gedurende de le helft der maand Mei 1890, en welke op schrifte lijke aanvrage aan den Directeur van het Postkantoor te Ven ray kunuenwordon gere clameerd. Enthoven Zwolle Duitsdiland A. Geibers Müllheim. Dinsdag morgen omstreeks 6 ure ont stond brand bij den landbouwer Van der Vegbt in de Voorste steeg te Sevenum, tengevolge waarvan huis, schuur en stal een prooi der vlammen werden. Mede verbrandden een var ken, karren, ploegeu en verder akkergerced schap en paardentuig, hooi, stroo enz. Het paard, dat gered werd is aan de beko men brandwonden bezweken. Alles was verzekerd. De oorzaak van dit onheil wordt aan het hemelvuur toegeschre ven, daar er toen een hevig 011 weder woedde. Door de hulp van eenige personen, is liet woonhuis gespaard gebleven. Panningen-Helden. Dinsdagavond, bij het woeden van een hevig onweder, sloeg de bliksem in de schuur en den stal van den molenaar W. Joosten. De gebouwen werden door het vuur vernield, benevens het daarin geborgene als hooi, stroo enz. Een kalf kwam in de vlammen om. Door het Hink optreden der brandweer zijn de be lendende gebouwen gespaard gebleven. Alles was'verzekerd. Uit verschillende doelen des lauds komen berichten van ongelukken en schade, door het hemelvuur veroorzaakt. Te Yenloo sloeg de bliksem 4« het huis van den landbouwer Jans sen, even buiter. de stad. Het huis werd halt 111 usch gelegd. Te Bleriek sloeg de bliksem in het huis van de wed. Knippenberg, dat met stal eu schuur eene prooi der vlammen werd. Ook bij J. Bouton te Bleriek zijn tengevolge van hei inslaan van den bliksem sen uur en stal geheel afgebrand. Vee en meubilair wer den gered. Boven het land van Kuyk woedde een hevig onweer. De bliksem sloeg te Linden in het woonhuis van De Wildt, dat met de schuur een prooi der vlammen werd. Te Gassel werd het huis vau den burgemeester Poos getroffen. Ook te Heumen werd eene boerderij eene prooi der vlammen, door het inslaan van den bliksem. ontvang, zal ik er u van verwittigen eu gij zult zonder plichtplegingen te maken, tot mij zeggenDasson, ik heb zoo veel of zoo veel noodig. Zoo! Komaan, ik ga terstond uwe vriendschap op de proef stellen. Och, Hemel! ik ben op dit oogeiiblik in het geheel niet bij kasmaar ik wacht alle dagen.... God beware mij, dat ik uit uwe beurs zou willen putten, Dasson; gij maakt van uw geld een veel te edel gebruik, dan dat ik er niet een gewetensbezwaar van zou maken, om er zelfs eene halve cent van te willen hebben; doch, mijn vriend, gelijk gij zoo even zeidet, ik ben met liet onderhond van een geheel ge zin belast: ik moet dus den kost trachten ie verdienen voor die arme kleinen, zoo wel als voor hare moeder.... Ik heb er reeds van het begin af aan een zwaar hoofd in gehad!.... liet geldt hier, om den drommel! geene kleinigheid! Dat is, helaas! maar al te waar! Het komt er dus 1111 op aan, om middelen te bera men, ten einde daarin te voorzien. Ik heb er een gevonden, dat, mijns bedunkens, het best uitvoerbaar is en tevens kans geeft op welslagen: ik ga les geven, Les gevenen waarin Wel! in de muziek! en mocht de gele genheid zich voordoen, zou ik, dunkt mij, ook wel in staat zijn om les in het Duitsoh te geven met een weinig studio zou ik er wel aan durven. Wordt vervolgd. Bij Zijner Majesteits besluit is aan deri heer A. A. L. Ilalfraans, op zijn daartoe ge daan verzoek, met den ingang van 15 Juli 1890 eervol onlslag verleend als notaris te Helden. Door Z. M. is een pensioen verleend van f283 aan den heer J. Almans, hoofd der openbare lagere school te Einighausen gein. Limbricht. De heer P. J, Bos, wethouder te Grub- benvorst, door den Commissaris des Koniugs benoemd tol lijkschatter voor de personeele belasting, dienst 1890/91, in de controle Ven- lo, heeft voor die betrekking bedankt. Tot lid van het hoofdbestuur der maat schappij van landbouw iu Limburg is herko zen de Ed.Achtb. lieer A. J. Coenen, burge meester te Weert. Het besluit van den gemeenteraad van 23 April jl.houdende vaststelling der ver ordening, waarbij het houden van bordeelen binnen de gemeente Venlo wordt verboden, is door Ged. Staten goedgekeurd, en de ver ordening daarop afgekondigd. De verordening bepaalt 0. a., dat alle huizen, welke door deu burgemeester verdacht worden, ten alle tijde ondanks de bewoners, toegankelijk moeten zijn voor de dienaren der plaatselijke poluie en nachtwakers, op strall'e vau 1' 25 boete voor dengenen, 01e weigert ol nalatig blijit, om aan gemelde ambtenaren vrijen toegang te verleeneii. Volgens de laatste volkstelling bevat liet getal inwoners te Venlo 11.322. De gevangenis te 's Bosch is zöo ovor- vuld, dat er Maandag 10 dier bewoners naar de gevangenis le Roermond moesten yvordeu overgebracht. Het getal inwoners te Maastricht be draagt, volgens de laatste volkstelling 32027. Jl. Zondagavond omstreeks 7 uur ont stond te llelden brand by don landbouwer P. Wilms, Kattestert. Alles is gered, behalve eemg huisraad. Huis en inboedel waren ver zekerd. Oorzaak onbekend. Tot Burgemeester der gemeente Box meer is door Z. M. benoemd de heer Clement Hengst, zoon van den vroegeren dignitaris, den heer Mr. Jan Baptist Hengst, lid der Eer ste Kamer der Staten-Generaai. De ingezete nen zij 11 voornemens hem feestelijk te nistal- leeren. Te 's-Hertogenbosch is Dinsdagnacht bij de heeren Gebr. Van Maokelenberg, magazijn van ijzerwaren, Hinthamerstraat, liet hemel vuur ingeslagen. Op eene der slaapkamers de bewoners waren, zooals zeker 111 vele huis houdens, opgestaan baande zicli de bliksem een weg door deu schoorsteen, kwam door het open gat van de kachelpijp in dc kamer en sloeg over op den draad vau eene electriscke schel, dien hij volgde naar beneden iu eene andere slaapkamer, waarin zich ook huisge- nooten bevonden. Daar sloeg hij vun den draad op de gaspijp en schijnt zoo zijn weg naar den winkel en 111 den giond gevonden te hebben. Gelukkig zonder iemand te deren of iets van beteekenis te beschadigen. Door Henry W. Pope is eeu nieuwe stangblikscmafieider uitgevonden. Deze be staat uit een slingerden metaleu kogel, waar onder, en welzoo nabij mogelijk, oen metalen plaat is aangebraent. Het geheel wordt in een nuisje van blik gesloten. De kogel staat met den geleidingsdruad, de metalen plaat met den uarddraad 111 verbinding. Op ziju weg naar de aarde springt de electrische vunk van den kugei op de plaat over, brengt den kogel tot slingeren, en verhindert zoo het samensmelten, der metalen deeien en het optreden van daar mede samenhangende storingen. De toestel is eenvoudig en billijk te maken. Yoor telegraaf- en telephoongeleidingen wordt het in liet bijzonder aangeprezen. Naar men verneemt lieefi de bevoegdo autoriteit deu conducteurs verboden bij aan komst aan het station Beest te roepen -Beest!!! uitstappen!!" doch in plaats daar van duidelijk verstaanbaar -Station Beest" daarvoor in de plaats te stellen. Te veel verlangd. Wij zijn bereid, zegt een New-Yorker blad, de berichten over wervel winden, in de couranten, van het verre Wes ten voorkomende, onveranderd over te nemen, alsof wij ze geloofden; maar op het laatste bericht, meldende dat een draaiwind eerst dc pannen van een dak 62 mijlen ver weg slin-. gerde en toen terugkwam ora ook de sparren van liet dak te vagen en bij de pannen neer te leggen, moeten wij ons een paar dagen be denken. De oude gepensioneerde lijfarts des konings van Wurtemburg, hofraad L. werd eens ontboden om den koning te verbinden, die gevallen was en zich zoodanig had bezeerd. Hij vroeg om oud linnen. In beel hot paleis was het niet te vinden. Terwijl allen aan 't zoeken waren, riep hij driftig uit-Donncr- wettei', Sire, wat is me dat hier voor een armoedige boel, waar nog niet eens wat oud linneu is te krijgen

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2