r België Frankrijk Duitsckland Engeland Italië Rusland Nederland. Gemengde Berichten Zaterdagmiddag ten 1.40 kwam Stanley te Brussel aan in liet zuideislatkMi, behoorende tot de voorstad St. Gilles. Burgerwacht, grenadiers -en eeu detache ment. gendarmes waren m-en buiten het station opgesteld. Op het perron, waar de koninkr ke trein met. den benoemden reiziger zou aankomen, lag een rood tqpijt. De groot hof maarschalk als vertegenwoordiger des konings en tal van autoriteiten wacldten Stanley op. De pijlers der o vei kapping waren met het Belgisch t ood-geel-zwart en de blauwe vlag nu- gi uii'Mi sier van denC-ongo-staat versierd. Toen Stanley uitsta, te, speelde de muziek het Amerikaansclie volkslied. Het koninklijk salon, waar de receptie plaats had, prijkte met bloemen en gewassen. De burgemeester tan St. Gilles hield er eene speech, waarop Stan ley uiterst lacomsch antwoordde. Onder het gguicb der menigte en eene flinke regenbui reden Stanley en zijne gezellen in open hofrjjtuigen door do met Belgische en Amerikaansclie vlaggen getooide straten naar het koninklijk paleis. Hier vond de begroeting plaats tusschen Stanley en Leopold II onder een Hinken hand druk, waarna de koning al zijne gasten <m- middeiijk aan i< ful rna had Stanley een particulier o.. uj met zijn gastheer. iJ t al-ebroken word, toen de konin gin eu prinses Clementine van het kasteel te Laeken aankwamen. Dc wederzijdsche voor stelling lmd plaats, en des avonds dineerden het vorstelijk gezin, de Afrika reizigers (Stan ley, dr. Paike, Jepiison en Wilson) het hot, burgemeester en schepenen van Brussel ge zamenlijk. Sti.nley bracht den avond in de vertrekken des konings door en begaf zich om elf uren naar zijne appartementen in den rechtervleugel van het paleis, in welken hij gelogeerd is. De socialisten manifestatie van 1 Mei öhijnt in België *og al belangrijk te zullen :jn. De volgende bekendmaking is onder alle werklieden van het kolencentrum verspreid. Wcrhlkden «Den In Mei a.s. zullen de proletariërs van alle landen der aarde ten gunste van den nor malen dag van acht uren manifesteeren. Vergeet vooral niet, dat dit een der gewich- tichtigste hei vormingen zal zijn. Door den normalen dag van acht uren. zul len do loonen verbeteren en liet aantal werke- loozen verminderen. Door den normalen dag krijgt gij acht uur om te slapen, en acht uur em u te bekwamen en te ontspannen, om van liet leven te ge nieten. Door den normalen dag zult gij verstandig worden en in aanzien komen; in plaats van een doode machine, zoo als nu, zult gij mensch woruen. Door den normalen dag, zult gij een gsed loon verdienen, dat u zal veroorloven, uwen kindereu tot hun veertiende jaar ter school te zendenin plaats, dat gij zoo als nu twaalf uren arbeidende, ook hen reeds op lienjarigen leeftijd aan den arbeid moet stellen. Door den normalen dag zult gij uwe burger rechten verwinnen, die u zullen vrijmaken en die de groote sociale vraagstukken zullen op lossen." De manifestatie zal met een optocht van .20,000 werklieden beginnen, gevolgd door vergaderingen op verschillende plaatsen. De organist opstegen. IX. Hoe kort liet verblijf van deo abt Vincent de M.... te Parijs ook ware, schonk liet Eli- gius toch den ziclovrede oil do gemoedsrust weder, welke op zulk eene noodlottige wijze voor altijd dreigden verstoord te zullen wor den. Zijne onderrichtingen en wenken hadden den jongeling geheel gesterkt. Verzoend met d-- kunst, welke hij meende dat hem ontrouw geworden was verzoend door eene verdubbe- ling van studie en leerz rn'ieid inet zynen gestrengen meester -..•-n van de onbillijke verdenking, woil.c .uen nera tegen Carmnillius had doen opvatten, en, eindelijk, met zich zei ven verzoend door eene meer vol- komene kennis van de broosheid zijns harten, waardoor bij hoopte vooiiaaii sterker in dc bekoring te zullen zijn, had Eligius weder den gewonen loop van zijne eenvoudige levenswijze hervat. Wanneer buitengewone beproevingen ons wachten, behaagt het God dikwerf in zijne onuitpnttelijke goedheid, om eerst het yeheele gebouw onzer schijnbare sterkte m duigen te werpen, opdat wij, overwonnen uoor zijne liefde, ons voortaan Heen sterk zouden voe len door zijne sterkte. Do heer Brunei kwam Eligiu.% daar de/.c zien niet meer ten zijnen huize vertoonde, hei - haalde malen bezoeken en had hem telkens dringend uitgenooijigd zijne bezoeken te her vatten, welke ultnoocjiging de jongeling echter telkens met de gioolsto beleefdheid en vrien delijkheid, hoewel op stelligen toon, vaij de hand wees. De man van de wereld liet zicji echter niet gemakkelijk pit hét veldslaan; twGM socialistische bladen verspieiden ieder 100,000 Nrs.. waarin het werklieden manifest voorkomt. Dc regeering neemt uitgebreide voorzorgsmaatregelen om op alles voorbereid te zijn. maar de socialisten verzekeren, dat het een vreedzame manifestatie zal zijn. Daar eenige groote industi ièclen deze werk lieden-beweging schijnen te steunen, kan liet zeer goed gebeuren dat 200,000 a 300,000 arbeiders op den len Mei een algemeenen aoc. rustdag zullen houden. Bij den radicalen Parijschen gemeenteraad die wel verbaasd zal opgezien hebben werd dezer dagen liet voorstel ingediend om een toelage van 800,000 francs uit de gemeen tekas te schenken, ten behoeve van de bijzon dere scholen. Ter toelichting werd er op ge weven, dat van de 230,0U0 kinderen te Parijs, 14 in bijzondere scholen onderwijs ontvangen. De voorstellers de liecren Duval, Deville en Gamard verlangden dus dat in navolging van België en Nederland, ook aan deze scholen geldelijke steun werd gegeven. Wat volgde begrijpt men. De commissie weigerde kortweg, dit voor stel in overweging te nemen, want de raad kon in zake het onderwijs niets doen wat in strijd werd geacht met de staatswetten, het onderwijs betreffende. En daarmee gewezen van de hand. De socialist Weill, verantwoordelijk uit gever van liet weekblad Pêrc Peinard, stond voor liet bof van assises dei Seine terecht we gens een artikel, waarin tot uioord, plundering en ongehoorzaamheid aan de legerhoofden is aangezet. Tiet artikel draagt tot opschrift De manifestatie van 1 Mei. Ziehier eenige staaltjes er uit: »De magazijnen van hel Lou vre van le Printemps, van la belle Jardimère reiken hunne urmen naar ons eu knikken ons toe. Het is zoo goed eene nieuwe jas nan het lijf te hebben en schoenen aan de pooien. Vooral de Rothschilds niet te vergeten, even min als al de roofvogels van de financiën en der bank." «Wij hebben van de rijkaards maar een gedeelte van hetgeen ons toekomt terug te nemen, om alles in orde te brengen." »De 1. Mei is eene gelegenheid om de za ken ten goed» te doen keeren. Er is niets meer noodig dan dat onze soldaten de kolf van bet geweer omboog houden, zooals in Februari '48, zoouls den 18 Maart 1871 en de slag is gauw geslagen. Laten zij er aan denkeu en als men hun beveelt: Vuur! dat zij dan met bet Lebel-geweer een prooi nemen op hunne aanvoerders en hun best doen." W eill heeft zonder aarzeling erkend, dat de oi-ruiingen, waarop bet openbaar ministerie gewezen heeft vau hem zijn uitgegaan. Hij eischic die zelfs met voldoening op als zijn werk. »lk ben revolutionair", sprak hij, »en het eenige middel om de gelijkheid te herstel len, is met geweld aan de minderheid te ont nemen wat der meuschheid toebehoort." De gezworenen deden op h«t requisitoir van den advocaat-generaal eene bevestigende uit spraak, zonder verzachtende omstandigheden. Het hof veroordeelde hierna Weill tot eene gevangenisstraf van vijftien maanden en tot eene boete van 2000 fr. «Leve de geest van opstand!" riep Weill, terwijl hij de gerechtszaal verliet, In zijn jongste rede verlangde Windhorst de herstelling van een afzonderlijke Roomsche aldeeling bij hot departement van Beredienst, regeling van de indertijd ingehouden landsgel- den der geestelijken (Sperrgelder) de herzie ning van de wet betredende de oud-katliolie- hij beproefde telkens een nieuwen aanval en altijd ademden zijne woorden welwillendheid en belangstelling. Men zou gezegd hebben, dat hij voortdurend over de bestemming van Ca.-telnau peinsde en naar middelen zocht, om hem een bestaan te verzekeren hij ieder zijnor bezoeken opperde hij eenig nieuw plan, ccuig heerlijk ontwerp; maar om die verleidelijke luchtkasieeleu te verwezenlijken was het altijd in het midden eener wereld, waarvan de ijdelheid dc ziel was, dat hij de kans moest wagen eu Kligius, die niet ophield God te bid den om tusschen de ijdelheid en zijn talent een onoverkomelijken scheidsmuur op te trek ken, bleef onverzettelijk volharden hij zijn besluit., om geen haarbreed af te wijken van de gedragslijn, w elke bij zich in overeenstem ming met den vromen leidsman zijner jeugd had afgebakedd en betreurde het daarbij al leen, dat hij door zijne weigeringen den man bedroelde, die tegen wil en dank zijn bescher mer zijn wilde. Korten tijd daarna ontving hij een brief van Uzès, waarin bet vertrek van zijne schoon moeder en zijne drie zusters naar Parijs ge meld werd. Ofschoon baie komst te Parijs geheel van zijne goedkeuring had afgehangen, ontstelde Eligius hevig op dit bericht. Sinds hij den laats'en brief, waarin bij zijne toe stemming gaf, verzonden had, was or een ge ruime tijd verloopen en geen verder antwoord ontvangen hebbende, had hij zich verbeeld, dat do weduwe zijns vaders van dit dwaze voornemen had afgezien en haar derhalve bijna niet meer verwacht, \Vord( vervolgd. ken. de volkomen toclaVig van alle geestelijke orden en de uithreidfig van den invloed der Kerk op de volksschol. De minister Gössler betoonde zich echter, n grenen deele gezind veel toe te geven, tö^'.ij wat do regeling der landsgelden betreft. Da Windhorst over zulk een houding lang niji' gesticht was beirrypt men, bij verklaarde jbt te betreuren, dat de nieuwe kanselier ofw^g was. De ff araburg eik Naehrichlen ontkent thans, dat een tege|iden nieuwen kanselier Von Caprivi gericht p tik el door Bismarck is ingegeven. Hot hladi ei klaart echter, dat de laatste zijn betrekkin en met de pers niet zal afbreken, hij de eer»! gelegenheid in 't Hee renhuis verschijnen !t) in voorkomend geval zich ook voor den Ujksdag verkiesbaar stel len zal. Men zou zici zeer bedriegen zegt de ff. Ndoor te meeien, dat vorst Bismarck slechts, oud en var.letcn, een lijdelijk toe schouwer bij de gélcurtenissen zal zijn. Dat belooft dus wel Sits. Schoon prins Bisibuck dusver den hertogs- titel niet heeft aaltaard, wordt volgens zijn blad, de Nordd. Afg. Ztg. thans bij liet de partement van onrlè; een diploma gereed ge maakt van generaaleer cavalerie ten behoeve van vorst O ito v<* Bismarck, hertog van Lauenburg. De Freisinniïe Zeilung houdt het er voor dat de staatstiilken welke naar beweerd wordt de keizer van Bismarck terugverlangt, betrekking hebben op de instelling van een regentschap tijdens d; ziekte van Frederik III. De National Zeihug verwacht dat Bismarck bij zijn optreden in |i?t parlement slechts doen zal wat vaderlandsliefde hem voorschrijft. De Freisinnige Zeilung hoopt, indien Bismarck den staatkundigen strijd aanbindt tegen zijnen opvolger, veelvuldijpr aan de zijde van dezen laatste te kunnen staan dan het haar mogelijk whb ten tijde dat Bismarck rijkskanselier was. I)e Kreuszeitung rékent er op dat Bismarck's onvoorwaardelijke Vazallentrouw hem slechts veroorlooven zal zonen raad beschikbaar te stellen, wanneer die') van hem verlangd wordt. He Reichsbote niemt Bismarck reeds een burger-Wallenstein", en vraagt, voor het ge val hij nog in het strijdperk mocht willen treden, of het voor hem eemge aantrekkelijk heid hebben kan, nadat hij de teugels over het wereldbestuur geveerd beeft, nog bij 396 leden, van den rijksvlag de 397, te worden. Te Londen heeft de raad der Trades unions besloten in Itgdeparh zezen spreekgestoelten -laten Muwftr? Vwor de. betoocimr yau-don 4en Mei ter verkrijging van een werkdag van acht uren. Een dier tribunes is bestemd voor de sociaal-democraten. Want de Londensche arbeiders zijn in twee kampen verdeeld. Die, welke niet. met dc radicalen en socialisten sa mengaan, zullen Woensdag een vergadering houden, ten einde afzonderlijke maatregelen te beramen. Op die vergadering denkende socialisten een gezantschap te sturen, dat be proeven moet liet met de andere partij eens te worden. En mocht er nu geen overeenstem ming omtrent een gezamelijk optreden ver kregen worden, dan vreest men dat beide groepen elkander in Hydepark nog met vijan dige gevoelens zullen ontmoeten. De nieuwe ondeiaardsche electrische spoorweg in Londen, welke de voorstad Stock- well met de Ci'y verbindt, is bijna voor ex ploitatie gereed. Een proefrit op dezen onge veer 5 kilometer langen spoorweg werd dezer dagen met gunstig gevolg afgelegd, Te Napels beeft dc oud-minister van Finan ciën Magliaui in eene groote staathuishoud kundige rede betoogd dat het tekort met meer voorbijgaande is en er thans jaarlijks 50 mil- iioen noodig is om de begioóting in evenwicht te brengen. Hij wil dat er wijziging gebracht worde in de monopoliën en vooral in de begrootingen voor oorlog en marine. In 1889 bedroeg het tekort 234 millioen, met eene verhooging van 143 millioen voor oorlog. In Afrika moet de regeering zitth beperken en moet de kolonisatie in burgerlijke handen gesteld en naar gezonde beginselen geleid worden. De panslavisten laten weder van zich lioo- ren. llun haat tegen al wat niet Slavisch is, kent paal noch perk. Niet tevreden er mede, dat zij zeiven nog den ouden Juliaauschen almanak gebruiken, waardoor zij steeds 12 dagen ten achter zijn bij geheel de beschaafde wereld, eischen zij.nu ook dat. de Polen den Gregoriaanse hen kalen de.! laten varenDe Moscoio Gazette verlangt dat in de provinciën Lublin. Sidelee en Augus- tov net gebruik van de nieuwe tijdrekening verboden worde en dat zij, die niet de oude tijdrekening volgen, worden verbannen naar Siberië Te gelijk, wordt, tot groot ongerief voor liet personeel der posterijen, een hardnekkige strijd gevoerd tegen den naam der hoofdstad Petersburg, waarvun de laatste helft Duitsch is. Die helft moet ook Slavisch worden. Alle panslavisten schrijven reeds op de adressen hunner brieven Retrograd, in plaats van Pe tersburg. VENRAY26 April. Bij besluit van 's Konings Commissaris in Limburg, dd. 20 April is de commissie voor bet. afnemen van de eindexamens der Hongere Burgerschool vastgesteld als volgt: Lid en Voorzitter: de beer Mr. A. J. B. Stoflels directeur der lioogerc Burgerschool te Roermond. Leden: de hoeren Dr. J. Hoffmans, direc teur der Iloogcre Burgerschool te Maastricht: Dr. H. J. H. Schrcurs, II. Bingen en F. J. TI. Adriani, leeraren te Roei mond R. Fas- bender, M. Rutten, L. A. J. Keulier en J. G. II. Verbeek, leeraren te Maastricht; P. Wimmers, A. H. M. Ruijteii en J. Knitted, leeraren te Kerkrade. De commissie zal zitting houden en de exa mens afgenomen worden te Roermond. Zondag jl. is de jongedochter P. S. te O verbroek (Venray) aan een groot gevaar ontsnapt. Met baar zuster op eene kar geze ten, waarvan de geleider zich slechts eeu oogenblikje verwijderde, sloeg het paard op hol, rende in zijne dolle vaart de asch aan stukken, tot dat het eindelijk vastgeraakte. Onderwijl geraakte de ongelukkige be klemd, terwijl bare zuster van de kar sprong. Toen zij weder bijkwam constateerde inen gelukkig slechts schrammen en lichte kneu zingen. Met innig genoegen vernemen wij dat de HEerw. Hooggcl.Ileer Monseigneur Dr. Hoefnagels president van bet Groot Semi narie te Roermond, aanstaande Zondag op het Beschermfecst van den H. Joseph inde Parochiekerk alhier, om 10 uur de plechtige H. Mis zal opdragen voorde parochianen van Venray. Op Dinsdag 6 Mei a. s. voormiddags van 10 tot 11 zal ten Rnadhuize der Gemeente Horst, plaats hebben de verkiezing voor een lid van het Hoofdbestuur der Maatschappij van Landbouw in Limburg. Examens lager onderwijs, Te Limburg op 21 en 22 April. Geëx. 8, gesl. 5, de da- nies: M. A. Coolen, van Venray; M.S. H. Crispen en J. C. M. Strater, van Heythuizen; W, J. Preker, van Echtorbosch, en H. M. Verhoeven, van Echt. LI. Woensdag is te Venlo zitting ge houden van den gemeenteraad ter bespi eking van maatregelen te nemen tegen de ver- u&cm,o ic^nigo-boiUumeU den raad ze ker vöör willende zijn, hebben Zondagnacht in alle dat soort huizen de glazen ingegooid, De 21 jarige harmonica speler F. Zwak- hoven te Venlo wilde jl* Dinsdag de gasten van eene bruiloft aldaar, met. zijne muziek opvroolijken. Deze waren daarop echter niet gesteld, en maanden hem aan, om weg te gaan Toen Z. daaraan geen gevolg gaf. nam de 18 jarige L. F. een geleden geweer en schoot Z. in liet linkerdijbeen. met het gevolg, dat de gekwetste per raderbaar naar liet St. Jozefs- gastliuis moest worden overgebracht. Het Provinciaal Blad van Limburg van 23 April, meld dat. luidens bij den commis saris des konings ingekomen berichten van den districts-veearts voor het vceartseu ij kun dig Staatstoezicht in dit gewest, dd. 20 eu 21 April 11., is het mond- en klauwzeer onder het rundvee uitgebiokcn in de Prüissiscbe gemeente Langbroicji en Fut.t (Kreis Heins- borg) alsmede onder het rundvee van eene veehoudster te Breijell (Kreis Kempenen wel bij laatstbedoelde door aankoop eener koe op de veemarkt te Dortmund. Tg Helden zijn sedert eenige dagen valsclie kwartjes in omloop. Men kan ze goed van de (-elite onderschei den, de kleur is zwartachtig eu de klank bij na als die van lood. Men zij gewaarschuwd. In een kofliehuis te Maastricht vindt men een keüner, die de respectable lengte heeft van 2 meter eu 15 centimeter, De reus ver huurt zich tijdelijk voor kellucrdiensien, en wel tegen 10 gulden per'dug, Ten nadcele van A. Klaassëns, arbeider te Overloon, gem. Maashees, is ontvreemd f 192,50 aan zilvergeld en een bankbiljet van f 25, welk geld verborgen was in «eu zak iii de bedstede onder het slroo. De onbekende dader schijnt zich. terwijl er niemand thuis was, door eene ongesloten deur toegang ver schaft te hebben. Z. D. H. Mgr. de bisschop van Roermond heelt benoemd tot pastoor te Papeuhoven Grevonbicht deu welcorw. zeorgel. lieer R. Verheggen, tot dusver leeruur aan het bis schoppelijk college te Weert. Maandag werd te IJ muiden door bet flink optredeu van den machinist Sanders een groot onheil voorkomen. Er speelde nl. drie kinderen uit één gezin op de rails, toen de trein aankwam. Het stationsfiersoneel dacht niet anders of de kinderen waren overreden, maar de machinist had den trein op één meter afstand weten te stoppen, hoewel de machine niet van dy Westinghouse-rem voorzien was. Naar de N. R. Cl. verneemt, is de minister van Oorlog, de kolonel Bergansius, bevorderd tot generaal-majoor. Te Neerheide, onder Rnkfen, is bij pu blieke veiling verkocht een huis met erf, stal en tuin, te zamen voor f64. De gerechtelijke bewaarder van een in boedel in een huis aan de Paulus-Pottcr3traat te 's-Gravenhage gebruikte, waarschijnlijk om den tijd en de eentonigheid van zijn postje te verdrijven, tijdens hij d« wacht hield, nu en dan een glaasje sterken drank. De bewaarder werd dronken en scheen in dien toestand behoefte te hebben aan de buiten lucht, althans hij verliet het huis. De bewo ners maakten van die afwezigheid gebruik om den inboedel zooveel mogelijk uit het huis te dragen en in veiligheid te brengen. l)e politie heeft zich dit zaakje aange trokken. Als waarschuwing voor ben-die van naamstempels gebruik maken, moge dienen, dat Maandag voor de Haagsche rechtbank terechtstond een oplichter, die bij een schoen maker zich een paar bottines had doen afgeven op naam van een boekhandelaar, die hem een opgave van boekwerken had gegeven met zijn gestempelden naam. De ruimte op het papier tusschen die lijst en den naam had beklaagd© ingevuld met een lastgeving tot afgifte van de bottines. Het O. M., eischte tegen dezen oplichter 18 maanden gevangenisstraf. Een kindje van den kaashandelaar Lie- pertz, in de Heuvelstraat te Tilburg, zat Za terdagnamiddag voor het open raam van de eerste verdieping te spelen terwijl de moeder beneden is, hoort zij op eens haar kind buiten schreeuwen. Zij snelt toe en ziet haar kindje nog met een voetje aan den dorpel van het raam hangen. Zij vliegt de trappen op, om haar lieveling te grijpen, doch eer ze boven kon zijn was h«t kind reeds gevallen.... ge lukkig in de armen van twee voorbijgangers die het opgemerkt haddendeze hadden dan ook de voldoening het kind, zonder bekomen letsel, aan de verschrikte moeder terug te geven. Het jaar 1890 belooft ons geen mooien zomer althans volgens de voorspellingen van den Belgische majoor Waelput. Majoor Waelput grondt zijn voorspellingen op de meteorlogische wet, dat het jaar vei - deeld is in vijf tijdperken van 715/6 dag, of bijna 72 dagen, en dat die tijdperken afwisse lend droog of Yoclitig zijn ("betrekkelijk" -yoo.iis vauzeif spreekt); voorts op het feit, dat, als de dag- en nachtvening valt in ©en droge periode, de temperatuur gedurende 6 maanden onder de gemiddelde zal zijn. Op dien grond voorspelde hij voor 1889 vijftig dagen groote warmte, en thans profeteert hij dat 1890 nog minder 20 dagen groote warm te, zal hebben. Het jaar begon met een vochtige periode (van 24 December 1889 tot 5 Maart), en het heeft dus drie vochtige en slechts twee droge perioden. Van 6 Maart tot 16 Mei is een dro ge periode; den 17n begint weer een voch tige, welke duren zal tot 29 Julidan volgt een droge, en van 7 October tot 28 December weder een vochtige. Een droge en koude lente, met nachtvorst tot in Mei, overvloedige regen tot in het laatst van Juli, van Augustus tot in October vrij goed weder en daarna eene gure en strenge winter, met veel sneeuw. Dit is het weer kundige programma voor dit jaar. Het navolgende voorval, dat bij eene te rechtzitting in het verre Westen plaats greep is zeer eigenaardig en teelcent de naïeve in schikkelijkheid en ongedwongenheid, die het loven in Amerika zoo duidelijk kenmerken. Op zekeren langen zomerdag hield het ge recht eene zitting en werd door den klerk met luider stemme de behandeling van de zaak Smith tegen Brons atgeroHpen. Hier! roept met eene donderende stem de pleiter van den aanklaagde, doch de zaak bezorger van den aanklager gaf geen ant woord. Wie is de pleiter? vroeg de rechter op eenigszins ongeduldigen toon. 't Zij mij vergund den rechter in te lich ten, antwoordde een medelid der rechtsge leerde vergadering, opstaande, dat Pilkens, voor den aanklager Optreedt, doch zoo even heb ik hem in de sociëteit verlaten, waar bij in eene partij "poker" verdiept zit. Hij heeft, oen jongen vogel in 't net en zal hem onge twijfeld het vel over de ooren trekken, zoo hem slechts tijd wordt gelatea. Toen ikweg ging, had hij vier azen en zijne, tegenpartij slechts vier koningen, zoodat het zooals U Edel Achtbare wel zal gelieven te be grijpen, bijna eene onmogelijkheid was, het spel in den steek te laten. De uitdrukking van ongeduld verdween spoedig van liet gelaat van Zijn EdelAchtbare en werd door eeu blik vol medegevoel ver vangen. Nadat men eene poos gewacht had, ving hij wederom zuchtende aan 't Is toch onaan genaam, daar het juist zulk een ongelegen

Peel en Maas | 1890 | | pagina 2