zijn no of echter, George* Defnisseaux. vroe ger reJaeteur v;ui ile Rcpublique beitjeis ouder ile gevangen. Waarschijnlijk zal het proces langer dan drie wei;on duren. Koning Leopold van België is voorne mens, in September a. .s. te Brussol een con- gies dor Kuropeosobe mogendheden bijeen to roepen teneinde hot. werk van het Berlijnsche congres met betrekking tot den Congo te vol tooien. Ilct socialisten proces, dat te Bergen -wordt, gevoerd, brengt feiten aan hot licht-, die in België groote verrassing veroorzaken. Men wist, dat een man, die door het gouver nement betaald word, Laloi genaamd, zich bij de socialisten had aangesloten, om hunne plannen te loeren kennen, maar nu is gebleken, dat ook nog anderen onder de handlangers der politie waren. Laloi bekende, dat hij van de politie groote sommen had ontvangen. Keus werd hij tot voorzitter van een werklieden congres gekozen. Ken andere agent van politie, zekere Pourbuix. die thans niet. te vinden i.s, heeft o. a. de socialisten aangespoord «cue anti-Duitsche demonstratie te houden en de portretten van den kei/er en Bismarck te ver branden, opdat men, onder voorwendsel van gevaar van internationale verwikkelingen, strenger maatregelen tegen de socialisten zou kunnen nemen. Frankrijk Een zekere Peri'in, magazijnmeester der marine, drong Zondag-middag door de wacht van dragonders lieert en loste op den Presi dent Curnotl dje juist het Kly.sée verliet, een enkel met kruit geladen revolver. Niemand werd gekwetst. De misdadiger is 111 hechtenis genomen. l)e bisschop van Versailles hield Maan dag eene toespraak tot Carnot, waarin bij opmerkte dat ook de geestelijkheid in 1789 het verlangen naar staatkundige hervormin gen deelde, doch het slachtoffer werd dei' beweging die een revolutionair karakter aan nam. Ondanks alle vervolging heeft de pries terschap nocit de vaderlandsliefde verloo chend ook thans nog is de geestelijkheid het vaderland steeds getrouw, ten koste van opofferingen zelfs. Laat ons steeds, zoo besloot, de prelaat, de Kérk en Frankrijk gelijktijdig in onze gebeden gedenken. Maandag middag heeft de president der republiek zich naar liet Champs de Mars be geven, tot het openen d«i* tentoonstelling. Het rijtuig van den president werd begeleid door kurassiers. Ten 2 ure had officieel de opening der tentoonstelling plaats. De minister-president Tirard sprak hot. eerst. Hij zeide dat de aan vankelijk gekoesterde vrees, dat de tentoon-, stolling niet zou slagen, zich niet verwezen lijkt, dank zij de medewerking van Frankrijk en liet buitenland. De vreemde regeeriugen, hoewel officieel geen deel genomen hebbende, hebbon toch de pogingen der particulieren ondersteund. Carnot, insgelijks wrevelig over het weg blijven der vreemdelingen, nam daarna liet woord. Weest gegroet, sprak hij, gij arbeiders der geheele wereld. De vreemdelingen zul len hier eene gastvrije stad vinden, die zich gelukkig voelt hen iu haar midden te zien. Zij zullen inzien wat de lasteringen, door blin den hartstocht ingegeven, te beteekenon heb ben. Carnot heel> daarna met zijn gevolg een bezoek gebracht aan alle afdeelingen der ten toonstelling. De aandrang der menigte was zoo belangrijk, dat dc indruk van het schouw spel er min of meer onder leed. Uit Parijs wordt gemeld, dut Perrin den heer Laguerre tot zijn verdediger gekozen heeft; het is echter zeer twijfelachtig, of de/e vergist had. Wat moest hij doen? Well besluit zou hij nemen? Hij bevond zich in een uiterst neteligen toestand Als Frederik ver wijderd word, wat zou er dan van Lucile worden Indien hij bleef, dan zouden zij nog inniger aan elkander gehecht worden Zou mevrouw De Momsabrey er ooit iu toestem men, dat hare dochter hare hand schonk aan een reizeudeu schilder Zou de burggraaf, die zeer trotsch op zijn adeldom was, ooit in zulk een ongelijk huwelijk bewilligen i Naar welke zijde hij zich ook wendde, oYeral ont- mjètte de dokter zwarigheden en hinderpalen. Hij dacht met treurigheid aan de toekomst der beide doorhem beminde jonge lieden, en betreurde meer dan ooit de onverklaarbaar langdurige afwezigheid vmi mevrouw De Moutsabrey. Hij voelde zich bijna bezwijken onder de zware verantwoordelijkheid, welke op zijnen grijzen schedel diukte. Na eenige uren rustens wilde hij naar ziju broeder den pastoor gaan, om met dezen te raadplegen, toen hij bij het openen der huis deur den postbode voor zich zag slaan, die juist wilde aanschellen. Ken brief voor u. mijnheer Vincent! Zoodva de doktor het adres zag, slaakte hij een kreet van vreugde; hij herkende de hand vau mevroww De Montsab;vy. Terwijl men haar in Italië zocht, leefde Lucile's moeder die Frankryk. niet verlaten had. in de groot ste afzondering te Sint Rafaël in het departe ment Du Var, Haar brief was van den vol genden inhoud Sint Rafaël, 25Junij 1840. Waarde dokter Vipcent •Ik ben hier Vyor- stervende pangekcrcen, die opdracht zal aannemen. Dinsdag is de mnn j door den rechter van instructie, den heer Al'halin, ondervraagd. Perrin verzekerde nogmaals, dat hij den president dor Republiek niet heeft willen dooden. De heer Atthulin heeft nan een ervaren ge weermaker opgedragen, hel wapen, waarme de Peri'in den aanslag pleegde, nauwkeurig te onderzoeken. De National meldt, dat do lieer Carnot aan de vrouw eu kindoren van Perrin, die in be hoeftige omstandigheden zijn. een som geld gestuurd heeft. De president der Fransche Republiek, die nog steeds van alle zijden golukwonsclien ontvangt., heeft ook een felicitatie van Z. M. den Koning der Nederlanden ontvangen, door lusschenkomst van een bijzonderen secretaris. De werklioden van den Eiffeltoren heb bon den heer Carnot een reproductie op kleine schaal van dat gevaarte, iu staal, aangeboden, als gedachtenis van het eeuwfeest der revolu tie. Het geschenk was begeleid door een album waarin de handteekcniiigen der werklieden voorkomen. I)e Presse spreekt het tegen, dat Perrin Jen heer Laguerre tot verdediger gekozen heeft. Bij de herstemming voor vier leden van den gemeenteraad te Saint-Ouen zijn Boulan- ger, Bërculède, Laguerre en Naquet gekozen, dc eerste met. 1048, Déroulède met 979 en de beide anderen elk met 981 stemmen. De soci alistische candidate!! die, tegen hen overston- den, hebben 800 en 750 stemmen gekregen. Duitschland Ken der voornaamste Poolsehe edelen, ba ron Van Kurnatowski, heeft de dwalingen van het Lutheranisme afgezworen en is tot de Katholieke Kerk bekeerd. Keil aanmerkelijk deel van den adel in Polen was in de dagen der reformats afvallig geworden, doch allengs zijn die uude familiën, o. a. de Von Chlebow- ski's en Potworoski's nu eenige jaren geleden, tot de Moederkerk teruggekeerd. Het is opmerkelijk dat ook de protestantseh geworden adel iu Polen steeds gehecht bleef aan de Poolsehe nationaliteit en van het Lu- tursehe Pruisen weinig wilde weten, zoomede gelijk de Kngelsche protestanten vele katholieko gebruiken en gewoonten hand haafden. Ook waren zij altous zeer voorkomend en welwillend jegens de katholieke geestelijk heid en kozen, in de dagen van den Culiur- kaïnpf, party tegen het gouvernement. De standvastigheid en zelfopoffering der katholie ke priesters in die jaren, waarvan de prote- stmiische Polen getuigen waren, heelt veel hunner tot den waren schaapstal terugge bracht. Engeland Uit Coiistantinopci wordt gemeld, dat een groot aantal Armeniërs door de Turksche overheid gevangen zijn genomen op beschul diging, ecno samenzwering tol oproer te heb ben gesmeed. Ook zijn m de Armenische kerken en kloosters huiszoekingen gedaan. Omtrent den toestand iu Armenië komen trcui ige berichten tot ons. Er wordt op groote schaal slaven handel gedreven, en de afschu welijkheden, daarbij in zwang, zijn nog vreo- selyker dan in Afrika. De rechtbanken laten ongestraft toe, dat door Turksche opperhoof den Armenische meisjes gcweldadig ontvoerd werden om de harems te voorzien. Zij weige ren eenvoudig hare tusschcnkuuist, onder liet voorwendsel, dat de ontvoerden Mohanlme- daanseli zijn geworden. Ook de veiligheid in Armenië laat zeer veel te wenscben over. De uit den kerker ontsnapte rooverhoofdmun Moessabey begaat met zijne bende erge gruwelen. Zoo greep hij onlangs eenige notabelen, din hij met petroleum be- ik heb geweigeid urn verder te gaan. Waar toe zou zulks dienen l. Mijne droefheid is niet van dien aard, dat, zij door verst,rooing slijt,! Ach! mijn vriend! waarom hebt gij er iu kunnen toestemmen, dat men van mijne be zwijming gebruik maakte, om mij van liet lijk mijner dochter af te scheuren? Het was om mij te redden, heeft men mij gezegd helaas! de smart doodt niet.! Ik voel mij eindelijk sterk genoeg, om in het verblijf terug te kceren, waar ik zoo lang met mijne innig geliefde Lucile geleefd heb. Daar wil ik mijne overige levensdagen doorbrengen en daar insgelijks sterven. Jk heb -ruij nooit kunnen verklaren, hoe het mogelijk zij, dat er menschen gevonden worden, die volstrekt niet meer die plaatsen willen bewonen, waar alles hen voortdurend herinnert aan de ge liefde wezens, die zij door den dood verloren hebben. Binnen weinige dagen zal ik bij u zijn. Ik verwacht hier op aarde geen geluk meer; het zal mijn eenige troost uitmaken, dat ik ten allen tijde van haar zal kunnen spreken. Hang het portret, dat gij mij hebt toegezegd, in mijne slaapkamer. Ik heb u vroeger geschreven, om het mij over te zen den tengevolge van een wreed medelijden heeft mijn broeder dien brief niet afgezonden. Dat is dus, mijne dierbare Lucile, het eenige wat mij van u rest! «Vaarwel, mijn vriend! tot over eenige dagen. God neme u in zijne heilige hoede! Amalia De Montsabrev." In ieder ander oogenblik zou de belofte der ophanden zijnde terugkomst van mevrouw De Montsabrey den doctor met groote blijd schap vervuld Lelbtn; cp bet punt, waarop giftien en daarna a nsloken deed. Terwijl deze Armeniërs aldus loodgemarteld werden, zat Moessabey bedaar 1 zijne pijp te rooken. De inlandsche blade i mogen de Armenische quaestie niet aam ooi en, terwijl de buiten- landsclio, wanneer zij haar vermelden, in be slag worden genon en. De Armcniërsvireeniging te Londen lieefr, nnar aanleiding van deze onthulling, thans besloten, een borrep te doen op de Engèlsche regeering tot het vormen van eene buitenge wone commissie uit de groote mogendheden, om den staat van zaken in Armenië te onder zoeken. l)e sultan van Turkije beeft de gevangene- ming gelast van het Koerdisch opperhoofd Moussabey en zijno medeplichtigen, die iu Armenië geweldadigheden hebben gepleegd. Moussabey is thans weder, naai' het toonecl zijner vroegere avonturen teruggekeerd. Boulanger is Maandag, toen hij voor de eerste maal in de Engelsche hoofstad te paard uitreed, het voorwerp geweest eener manifes tatie. dooi' eenige opgewonden Engelschen op touw gezet. Enkele lieden ontblootten zich zelfs liet hoofd. Busland Het plan van aanleg van een kanaal tus- schen den Dnieper en de zee van Azoli'is door de Russische regeering goedgekeurd. Graaf Tolstoï, Rusland's minister van Binuenlandsolie Zaken, is Dinsdag overleden In de slaapkamer van don czaar zou een briel' gevonden zijn, waarin hij met den dood bedreigd wordt. De politie-directeur te Sint-Petersburg is vervangen. Aan het hof heerscht hevige agita tie. Alle mogelijke voorzorgsmaatregelen zijn genomen om de veiligheid van den czaar te verzekeren, Uit Triest, wordt gemeld, dat een trein met 800 pelgrims, die naai' Rome op weg waren, aan verscheidene stations is aangeval len. De rijtuigen werden met steenen gewor pen en zwaar beschadigd. Naar men zegt zijn 24 pelgrims gewond. Italië Tot Pauselijk Internuntius te Brussel, ter vervanging van mgr. Ferrata, is benoemd mgr. Joseph Fi'ancica-Nava di Bontife, coad jutor van het bisdom Caltaniseita (Sicilië.) De politiek van Crispi vindt^veinig be wonderaars in den lande. Als Italië, in oen oorlog gewikkeld, een enkele nederlaag lijdt ter zee, dan ligt heel l et plan vau mobilisatie in duigen. Dc voornaamste zeehavens: Genua, Napels en Palermo, zijn niet versterkt en aan de ge nade en ongenade van een vijand overgeleverd. Slechts één spoorlijn verbindt Rome mot de steden van Noord-ltaliö. Als, na een welge slaagde landing de vijand een paar spoorweg- tunnels vermeit,* dan zijn Noord- en Zuid Italië absoluut elkaar afgesneden. Ken l-'aurch hciuie-i 'ou vóikouiou mééster van den toostand zijn Dit wordt openlijk gezegd en geschreven iu Italië en men vindt zulk een toestand een mager resultaat van de millioenen, aan mili taire uitgaven voor vloot en hewuping besteed. Misschien zal nog op liet laatste oogenblik do raad van Gladstone m dc jongste aSlevermg vau 'de Aiheteenth Century gevoegd worden om meel- heil te zoeken m een bondgenoot schap met Frankrijk dan in scnatteii verslin dende militaire toorustingeu. De alliante met Duitschland en Oostenrijk heelt bovendien de uiterste paftij vau -hot onbevrijd (irredenta) Italië" misnoegd, die nu met meer «Leve Triest, Italia irredenta" tot leus kan houden. Luide wordt geklaagd over -net Duitsciie juk." De Rifortne verklaart dat er hoegenaamd geen onderhandeling heeft plaats gehad over een huwelijk tusschen den lialiaanscheu kroonprins en prinses Clémentine, dochter van den kuning der Belgen. Nooit is aan dat huwelijk gedacht. Nederland. nu de zaken stonden, ontving hij deze tijding als eene weldaad, ais een zegen des Hemels: de ondervinding toch hud lieiu geleerd, dat de bewaking van twee jonge lieden geeiie gemak kelijke taak is. Dc terugkomst van mevrouw Lie Montsabrev maakte aau alle moeieJijkheid een eindede wederkeerige genegenheid van Lucile en Frederik zou geen tijd hebben die per wortel to schietenzij zouden nog van elkander gescheiden kunnen worden, zonder dut beider levensgeluk verwoest werd. De grijsaard, ien de blijdschap als het ware de vlugheid der jeugd had terug geschonken, snelde terstond naar Frederiks kamer om hom het heugelijke nieuws mede te dcelcn. Mevrouw De Monisabrey heelt geschre ven zij komt terug! liep hij uit; kom mede, zullen die blijde tijding spoedig aau Lucile overbrengen. Bij dit onverwachte bericht werd de jonge schilder zoo bleek als een doek; zonder de verandering van des jongelings gelaat op te merken, trok de doctor hem ijlings mede voort naar liet kasteel. Mijn kind, zeide hij, Lucile aanspre kende, welke alleen in den tuin wandelde, binnen weinige dagen moogt gij uwe moeder aan uw hart drukken. Lucile gaf een gil van vreugde en den brief, dien de doctor haar toereikte, aanne mende, bedekte zij dien in vervoering met hare kussen en tranen. Geheel ter neder geslagen stond Frederik aan hare zijde; hij had in een liefolijken droom verkeerd en was daaruit zoo even ontwaakt. Wordt vervolgd VEN RAY, 11 Mei. Volgens nevenstaande advertentie zal ook in onze gemeente liet 40-jarig regeerings-jubi- leum van onzen geücrbiedigden Koning niet onopgemerkt voorbijgaan. Dank zij het ijverige bestuur onzer fanfare, voor het ontworpen feest, dat op Zondag a. s. zal gehouden worden. Wij twijfelen dan ook geenzins of Venray's ingezetenen zullen door trouwe opkomst en het uitsteken der nationale driekleur toonen, dat ook zij gehecht zijn aan ons dierbaar Oranjehuis; en tevens de loffe lijke pogingen van het fanfare gezelschap weten op prijs te stellen. Op last van HH. Dl). HII. de bisschop pen van Nederland zal morgen in alle R. K. kerken een plechtig Te Dtam laudamus ge zongen worden, uit dankbaarheid aan God voor de vecnigjarige regeering van Z. M. Koning Willem III. Uit verschillende gemeenten van ons land worden berichten gemeld omtrent uitin gen van nationale vreugde, ter gelegenheid van 's konings herstel en wederaanvaarding der regeering. Op tal van plaatsen werden 11. Vrijdag, uit vreugde dat. de koning de teugels vair het bewind weder in handen nam, gevlagd en muziek gemaakt, wat nog een aan merk el ijk er omvang belooft te nemen op morgen Zondag 12 Mei, den 40-jarigen kroningsdag van Z. M. Willem III. Het herdenkingsfeest van de 40-jarige regeering van onzen geöei'biedigden Koning zal te Roermond gevierd worden door een fakkeloptocht. Iu den optocht zal een praalwagen rond gevoerd worden eene apotheose van Willem 111 voorstellende. Het gemeentebestuur te Maastricht heeft bepaald, dat, om 's Konings 40 jarige regee ring op luisterrijke wijze te herdenken, liet stadhuis, het oude stadhuis, het Vrijthof en het stadspark zullen verlicht worden. Tevens zal vanwege liet garnizoen aldaar een gioote taptoe met fakkellicht gehouden worden, terwijl de hoofdwacht schitterend zal worden geïllumineerd. I>oos» M. «Ion Koning ia licnoemd tot burgemeester van Roermond, de lieer G. Diepen, industrieel te Heel. Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot kan tonrechter tc Gulpen, mr. G. R. Lemmens, thans griffier bij het kantonger. te Heerlen; tut rechter iu de arr. rechtbank te Maas tricht, mr. J. R. van Schaik, thans kanlonr. te Drulen. Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot no taris binnen het arrondissementl Roermond, ter standplaats de gemeente St. Odiliënberg, de lieer J. J. K. Corbey, cand.-nol. aldaar. Bij kon. besluit van 3 Mei is bij de dd. schutterij te Maastricht, opzijn verzoek eer vol ontslag verleend aan II. A. A. li. Vrane- Uen als auditeur bij den schuttersraad, en m diens plaats benoemd Jhr. Mr. G. T. L. van Gosau, vroeger le luit.-adjud. bij het 88t* bat. rustende schutterij in Limburg; tot 2e luit. E. H. Regout, thans 2e luit. a la svite en E. E. G. Crets, thans serg.tot 2e luit. a la suite L. C. R. H. Fouquet, thans serg. De heer J. J. Eijck, hoofd der school te Heerlen, is door Z. 11. den Paus benoemd lot advocaat van St. Pieter. Z. M. de Koning beeft, als antwoord op ceu telegram van gclukwensching van het leger, aan den minister van Oorlog opgedra gen ziju innigen dank aan hetzelve over te bi eugen. Z. M. de Koning heeft jl. Zondag weder voor het eerst na zijne ziekte op de kamer der Kooingiu met II. M. en Prinses Wiiliol- ïuina gedineerd. Verscheidene Engelsche bladen drukken hun levendige bevrediging uit over 't merk waardige herstel van den Koning der Neder landen. De Chronicle wijdt daaraan een hoofdartikel, waarin liet blad aantoont, dat de levensgevaarlijke ziekte des Konings iu elk geval er toe gediend beeft, Europa gerust te stellen nopens de mogelijke politieke ge volgen van 's Konings dood. De kalme wjjze, waarop daarin zoowel in Den llaag als te Luxemburg werd voorzien, ouder de sym pathieke medewerking van alle belangheb benden, bewijst dat Europa do toekomst zonder bekommering over de erfopvolging in beide landen kan ingaan. Uit het pas verschenen verslag aan den Koning vau de bevindingen pn hundeliugen van het geneeskundig staatstoezicht in het jaar 1887, blijkt o. a., dat roodvonk en maze len vooral in Zuid-Holland hcerschten, alwaar het roodvonk, met uitzondering van de noor delijke duinstreek, in elk gedeelte der pro vincie voorkwam. Croup kwam het moest in Noord-Holland voor, alwaar in Amsterdam 112 personen aan de ziekte stierven. Typliuj kwam het meest in Noord-en Zuid-Holland voor, in Zuid-Holland 109, in Nóord-Holland 104 gevallen, terwijl in Limburg slechts 13 sterfgevallen aan die ziekte werden waarge nomen. De geringste sterfte kwam in 1887 voor in Groningen en Friesland, de grootste in Noord- Brabant -en Zuid-Holland. I)e sterftecijfers zijn aks volgt: Op duizend inwoners stierven in Noord-Brabant 23.34, in Gelderland 20.39, in Zuid-Holland 23.36, in Noord-Holland 22.05, in Zeeland 19.51, in Utrecht 21.97, in Friosland 18.78, in Overysel 22.60, iu in Groningen 18.18, in Drente 20.09 in Lim burg 21.24. Y olgens de officieele opgaven waren op 1 Januari des vorigen jaars in het rijk geves tigd: u06 med. doctoren volgens de oude wet, 291 artsen, tevens med. doctor, 376 artsen, 504 plattelands- en stedelijke heelmeesters eu 40 eervol ontslagen officieren v. gezondh.. dus te zamen 1783 burger geneesheereu, be nevens 67 officieren y. gezondh. in werkelij ke n dienst. Het aantal geneesheereu bedroeg 9 meer dan op 1 Jan. van het jaar 1887. Nog waren op 1 Januari 1888 in hut rijk gevestigd 72 tundrneesiois, 798 vroedvrou wen, 611 apothekers. 129 apothekers-bedien den oude wet, 3 iiulpapothekers, 75 leerling- apothekers en 432 apothekersbedienden nieu we wet. Men schrijft uit Venlos Door het verbod der Pruisische regeering tot invoer van varkens, is aan deze gemeente- een slag toegebracht, waarvan de gevolgen onberekenbaar zyn. Immers in het geheel noordelijke gedeelte van Limburg bestaat de- landbouw grootendeels van de varkensteelt, waardoor dun ook de weekmarkt alhier tot eene bloeiende werd gemaakt. Bijna alle- jonge biggen, daar geteeld, werden door de- naburige Duitschers aangekocht en vervoerd, hetgeen ook niet weinig vertier aan de stad bracht. Nu het verbod in werking is getre den, en in geheel Limburg en Brabant geen consulaire agent van het Pruisische rijk is gevestigd, die de verklaringen, door de bur gemeesters afgegeven, zou kunnen bekrach tigen, zooals voorgeschreven is, zou hot eenige redmiddel nog zijn, dat er zulk een agent- werd aangesteld. Te Venlo viel Zaterdag middag een kind onder de leuning der brug door in do haven, doch werd gelukkig nog bijtijds op het drooge gebracht door zekeren P. v. d. Akker, die zich daartoe te water begaf. Door de marechaussees tc Venlo werd Donderdag naar Roermond ter beschikking der justitie overgebracht C. W. Tefróre, oud 27 jaren, geboren aldaar, aangehouden ter zake van landloopery en poging tot inbraak in een kapelletje onder de gemeente Bclfdd. Zes Polen, omstroeks 25 jaren oud, die den 27 Maart II. over Hamburg van Rotter dam naar New-York reisden, doch wegens gebrek aan middelen van bestaan werden teruggewezen, zijn door de Rotterdamse he politie te Venlo over de grenzen gebracht. Ook daar teruggewezen, werden zij nog iu den nacht naar Vei.loo teruggebracht. D» politie aldaar wist hun de middelen te ver schaffen om Keulen per spoor te bereiken, ten einde door tiisschenkomst.vah den Rus- sischen gezant naar hunne geboorteplaats te komen. Zondag namiddag ontlastte zich boven de gemeente Tegel en een hevig on weder, vergezeld van oen plasregen. By den arbeider Siebers sloeg de bliksem de huisklok van den wand, zonder verder onheil te veroorzaken. Iu de 200 Mr. vorder gelegen woning van den arbeider Smeeis. boorde hij een gat dooi den achtermuur en verbrijzelde een 1 uit een veertigtal dakpannen. Op het stations gebouw scheurde hij het telegraaf kastje. Verder tl of hij eenige hoornen. Te Helden sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer J. Koch in T Zandt. De daardoor ontstane brand word dadelijk geblirscht en gecne persoonlijke ongelukken zijn er bij te betreuren. De felle rogenslag, die er op volgde, deed de veldgewassen goed. Te Tilburg sloeg de bliksem in de woning van den wever P. K., in do wijk Hasselt, waardoor genoemde K. getroffen werd eu onmiddelijk een lijk was. Verders komen uit verschillende deelen van ous land berichten ovor aangerichte schade. Dinsdag werd dooi' de marechaussees gevankelijk in de gevangenis te Roermond gebracht, IIYerdonk, smid, wonende te Tegelen, tegen wien door de Rechtbank te Roermond een bevel van gevangenneming was verleend, ter zake van diefstallen, door hem gepleegd, ten nadeele der weduwen Er- kens en Kamps. Men schrijft uit Tegelen dd. 9 Mei: Woensdag namiddag bemerkte zekere R., die op den akker werkte, dat een individu bezig was met, hot aanwenden vau pogingen, om don offerblok in dc bidkapel, het zooge naamde -Geloucr-Heiligenhuisjü", opeu to breken. Toen de inbreker zag, dat R. op hen* afkwam, zag nij van zijn verder misdrijf af, en zette het op een loopeu. Eerstgenoemde wist hem evenwel spoedig te achterhalen eu pakte hem bij den kra; g. De dief verzette zich hevig en stelde alle pogingen in 't werk,

Peel en Maas | 1889 | | pagina 2