FRANCISCIS ANTOiMUS IlLBEUTUS, Frankrijk Belgïe Duitschland. I Ingeland Nederland. Landbouw*. steun bij de openbare meening van hoi gcheolë Duitsche volk, en is in over eenstemming met het bestaande Euro- peesche volkenrecht, dat tot aan het jaar 18G6 onbestreden gegolden heeft. Geschiedkundige betrekkingen en gelijke nationale behoeften in dei» tegen woord igen tijd verbinden ons met Italië. Beide landen willen de zege ningen: des vredes behouden, om in kalmte zich te wijden aan de bevesti ging hunner nieuwverworven eenheid, de ontwikkeling hunner nationale in stellingen en de bevordering hunner welvaart. Onze met Oostenrijk-IIongarije en Italië bestaande afspraken vergunnen mij tot mijne groote blijdschap mijne persoonlijke vriendschap te blijven koesteren voor den keizer van Rusland en de sedert honderd jaren bestaande vredelievende betrekkingen met het Russische rijk te onderhouden, hetgeen evenzeer overeenkomt met mijne ge voelens als met de belangen van Duitschland. Ter wille van het aankweoken des vredes stel ik mij evenzeer beschikbaar in den dienst des vaderlands als ter wille van de zorg voor ons leger, en ik verheug mij in de handhaving der traditioneel© betrekkingen met de bui- tenlandsche mogendheden, waardoor mijn voornaamste streven bevorderd wordt. In het vertrouwen op God en op de weerkracht van ons volk koester ik de stellige verwachting, dat het voor mij de eerstvolgende tijden vergund zal zijn, in vrede datgene te behouden en te bevestigen, wat onder de leiding mijner in den Heer ontslapen voorgan gers op den troon door strijd verwor ven is. BOOK r>E GRATIE GOD8 EN VAN DEN II. Al'OS- TOLISCHEX STOEL. BISSCHOP VAN ROERMOND. Aan de Eerwaarde Geestelijkheid en alle f Geloovigenf van ile->L Zaligheid in den Heer! Welbeminde Broeders in Christus. Gelijk U bekend i«, hadden Wij onlangs het geluk te Rome te vertoeven, ten einde, in verecniging met de talrijke pelgrims onzer nationale bedevaart, aan Zijne Heiligheid, den roemrijk regeerende Paus Leo XIII, in Onzen en in li aller naam onze even nederige nis vurige gelukwensdien aan te bieden bij gelegenheid van zijn gouden priesterleest, en aan de voeten van den souvereiuen Vorsten ons aller geestelijken Vader de hulde onzer diepe vereering en onwankelbare trouw, onzer kinderlijke liefde en algeheele toewijding neer te leggen. Bij die gelegenheid heeft Zijne Heiligheid de Paus, in eene bijzondere audiëntie, op den 28 April 11. ver leend aan de Hoogwaarde Bisschoppen onzer kerkpro vincie te Rome aanwezig, zich gewaardigd, niet alleen Ons persoonlijk te machtigen den Apostolische» Zegen aan al onze onderhoorige geloovigen te schenken maar, bij verdere uitbreiding, Ons tevens de faculteit te verleenen, alle Kerw. Pastoors, Rectors en andere Priesters met de zielzorg belast, in Zijn naam mede ta machtigen of te subiiélegeeren, om dien zelfden Apostolischen Zegen aan hunne respectieve onderhoo- rigeu te geven. Krachtens deze ons goedgunstig verleende Aposto lische faculteit, deelen Wij derhalve bij deze aan alle Eerw, Pastoors voor limine gezamenlijke parochianen, on aan alle Eerw. Rectors of andere Priesters, hoofden van godsdienstige gestichten en met zielzorg belast, voor hunne respectieve onderhoorigen, opgenoemde machtiging mede. Wij bepalen tevens dat deze Apos tolische Zegen aanstaanden Zondag, 1 Juli, waarop in ons Bisdom de 8oleiiiiiitcitvandenfecsldagdc-rIl.il. Apostelen Petrus en Paulus gevierd wordt, na de Hoogmis, op plechtige wijze zal gegeven worden. Ten einde aan den vollen aflaat, met den pause lij ken zegen verbonden, deelachtig te worden, vermanen Wij de geloovigen op dien dag de gewone voorwaarden van voorafgaande biecht en communie te vervullen en de Eerw. Geestelijken van af den preekstoel te samen met hel geloovige volk een akte van berouw te bidden vóór den zegen, en na den zegen eveneens gezamenlijk te bidden vijfmaal Onze Vader en vijfmaal Weesgegroet ter intentie van Zijne Heiligheid. Moge dan deze Zegen, U in de» naam van den H. Vader zelve»'geschonken, over IJ allen den vrede des lleeren en üodes mildste gaven in volle male doen nederdalen en de kinderlijke gehechtheid aan Christus Stedehouder op aarde, in liefdevolle dankbaarheid voor de bewezen gunst, in L' allen meer en meer ver sterken En- zal dit schrijven op Zondag 24 Juni, voor de gewone instructie of preek, in alle vastgestelde II. Missen van af den preekstoel worden voorgelezen. Gegeven te Roermond den Juni 1888. f Ff. A. II. BOJvRMAXS, Bisschop van Roermond, is geheel mislukt en zijn geleiders hebben hom lueercndeels in den steek gelalen. Deze feiten moeten aan do regeeriug reeds ecnige weken bekend geweest zijn en hel ontbieden van den gouverneur-generaal Jansen naar Brussel moet daarmede in verband staan, evenals liet vertrek van Koning Leopold naar Londen. Kr wordt onderhandeld over bet zenden van een groote expeditie om Stanley le redden, doelt algemeen vreest men, dat bet daarvoor te laat zijn zal. I)e minister van Landbouw en Nijver heid De Moreau is voornemens de portefeuille neer tc leggen, wegens zwakke gezondheid. Evenals de oud-minister Thonissen is hij sinds eenigeu tijd sukkelende, terwijl zijn verblijf te Frankfort hem niet veel gebaat beeft.. Prins Chimay, minister van Buitenlandsehe Zaken, bestierde ad interim ook zijn departement. De Antwerpensche Prdcursenr noemt als zijn opvolger Kdmond Picard, advocaat te Brussel, oud-redaeleur van de radicale Xali- onal. die in 1S84 veel bijdroeg tot den val van het Kubinet-Frère-Bara, zich thans conser vatief noemt, doch wiens radicaal politiek verleden nog niet vergeten is. Men gelooft dan ook niet aan dit gerucht. In het station te Jemappes is Maandag nam. de ketel van een rangoermacliine ge sprongen; de machinist en do stoker werden 5 metois ver weggeslingerd. Gelukkig zijn zij slechts licht gekwetst. Zware stukken, zoonis de schoorsteen, vond men op een afstand van 150 meters. Te Ukkel werd een përfloon, die een schuilplaats tegen liet onweer hij een ander had gezocht en twee kinderen van dat huis door liet hemelvuur doodelijk getroffen, ter wijl de slag zoo lievig was dat de muren van het huis op verschillende plaatsen scheurden. Te Ath trof de bliksem het prachtige kasteel Moulboix, toebehooronde aan «le mar kiezin De übastoleer. liet werd niet al zijn kunstschatten door het vuur vernield. De Congo regeering te Brussel erkent thans zelfs dat Stanley, zoo hij niet reeds lang dood js, zeker in groot gevaar verkeert. Zijn tocht Het Journal des Dêbats deelt mede dat de administratieve commissie van het just it ut de France besloten had ecu stap hij den presi dent-Minister te doen, om dezen te verzoeken het besluit in to trekken, waarbij het, verblijf op Fransch grondgebied aan den Hertog van Aumale ontzegd wordt. De minister-president Floquet heelt do commissie in audiëntie ont vangen. In den ministerraad werd echter overeen- geKöiTitfn uat.' nïct Tiet oog ifp uk- -tijdsomstan digheden, het terugkeoren van den hertog van Aumale niet kan worden toegelaten. Men zegt, dat de president der republiek ten gunste van Auraale's terugkeer had gead viseerd, zoo ook minister Freycinet. Carnot zoude opgemerkt hebben dat Aumale niet verbannen is als kroonpretendent, doch enkel wegens zijnen brief aan president Grévy. Een twee-jarige verbanning voor iets wat zells Grévy als een geringe beleediging opvatte, was straf genoeg. Goblet daarentegen en de meeslen zijner collega's wilden van een intrekking van liet banvonnis niets welen en wierpen daartegen op, dat men dan ook prins Jéröme Bonapat te moest laten terugkeoren. Carnot zag dat er niets aan te doen was, doch noemde toch de afwijzing van het ver zoek een politieke fout. Te Soióze, waar de beroemde pater Lacordaire is gestorven, werd dezei dagen een standbeeld opgericht voor den grooten katholieken prediker. Iedereen, die de heer lijke diepgaande conferenties van den vurigen Dominicaan kent, en weet welk apostolaat hij in Frankrijk uitoefende, zal instemmen met deze verdiende lullde. Volgens den üerlijnselien correspondent van den New-York Herald had keizer Eiederik daags voor zijn dood op eenige losse bladen zijn testament geschreven en daarna aan de keizerin twee stukken papier overhandigd. Op liet eene stond: -lk gevoel dat Macken zie tot verlenging van mijn leven alles heeft gedaan wat. wetenschap en toewijding ver mochten en ik dank hem daarvoor ten innig ste." Op 't andere -Ik heb naar mijn beste krachten mijn plicht tegenover God en mijn land vervuld; ik voel mijn einde naderen Gods wil geschiede." De keizerin-moeder Victoria blijft voor eerst nog te Potsdam en zal daarna eenigeu tijd in zlptseilaiid doorbrengen om in den herfst ecu bezoek te brengen aan hare moeder in Engeland. Door tie politie te Berlijn zijn twee Frausche journalisten. Puber luv, correspon dent van den Gaidoisen Kamson, redacteur van den Matin, uitgezet. Beide personen wer den genoodzaakt Berlijn zoo spoedig mogelijk 'e verlaten. Als de reden wordt opgegeven dat de eerstgenoemde in de to Londen verschij nende World artikelen heeft, doen opnemen, in welke hij den tegenwoordige» keizer sma delijk bejegende. Ramson wordt vcrantwoor- deüjk ges 1 old vonvroogor in Frausche bladen verschonen aviikên. De Frausche ftbassadeur zal tussehenbei- de treden. Te Siegen ju wegens den dood van kei zer Fredorik een rouw vlag uit don toren der katholieke kerkworden gestoken. De heide arbeiders, die d werk verrichtten, werden door den hliksengetroHén en zijn gedeeltelijk verlamd. Onlangs oveiicd in de gevangenis te Pcn- touville, EngelaS, een arme drommel, die om een licht vergi'j) tot eenige maanden gevan genisstraf was f.'i'oordeeld. De dood van den ongelukkige met worden lougoschreven aan de slechte helu.doliug, welke hij gedurende zijn kort verbli in deri kerker heeft onder gaan, en voori aan de marteling van den tredmolen, die le misdadigers tijdens dc eer ste dertig da.en van hun gevangenschap moeten lijden, -ij De jury héejbij de laatste zitting van liet gerechtshof tejLonden verlof gevraagd en verkregen om li Ponton ville een onderzoek in te stellen en ineen schrijven, gericht aan de voornaamste bftJon, beschrijft liet hoofd dier jury de algrijst|jklieden, waarvan hij getuige is geweest. Dc tredmolen is ecu kolossaal rad, in tien afdeolingen gesgleiden, dat door tien gevange nen, die elkailier niet kunnen zien. wordt rondlic wogen, f lot hun handen geketend aan een ijzeren stad, die hoven hun hoofd bcvos- tigd, moeten ij met hun voeten de hclsche machine m hedging houden, zonder dit ook- hoormverk eeipoogenblik to kunnen staken, daar de mecmljiek hen anders heide boenen zou verbrijzelen. Een andere! Gjniging is het houten bed (plank bed i, d;(i den gevangene gedurende de eert-te dagen vin zijn hechtenis tot rustplaats verstrekt. Het houten ik-d is een breede plank van GO cM., die 20 eMjiboven den grond is geplaatst. Hierop mag dü ongelukkige, uitgeput door bet voortdurend loopeu in den tredmolen, de doodmoede leden uitstrekken. Geen matras; geen stroozak, geen oorkus sen, alleen een dun laken, dat zeer onvoldoen de tegen koude beschut, vindt men op deze brits, liet voedsel, dat aan de gevangenen wordt verstrekt, is juist voldoende om te ver hinderen, dat men van honger omkomt. liet hoofd der juiy oordeelt, dat aan deze wreedheden £f'i einde moet komen. i- ^oflé^Verinvoi-v rvngrtiw r.rv-nv- waardige geschiedenis, welke in liet, jaar 1870 zou voorgevallen zijn. In dut jaar stapten drie Frausche handels reizigers afin een der aanzienlijkste hotels van een groote Duitsche stad. Onder hun bagage bevond zieii ook een buitengewoon groote, zware kist. welke het voorwerp was van hunne bijzondere zorgen. De tijden waren niet gunstig om zaken te doen, vooral niet tussciioii Dniisehers en Fran- .sclien. en zoo teerden de gasten hun geld op hetgeen tengevolge had, dat zij bij hun ver trek de rekening van den hotelhouder niet konden voldoen. Deze legde toen beslag op de kist en vond bij opening tot zijne met geringe verbazing een zeldzaam fraaien troon, bekleed met rijk met goud geborduurde zijde en op de rug- en zittingskussens het initiaal N. vertoo- neude. Naar de Times thans beweert en hare bewering kan wei juist zijn, want liet heelt zeker niet aan.tijd ontbroken, om de zaak te onderzoeken, was die troon bij voorbaat naar Duitschland gezonden, opdat Napoleon III er onmiddellijk na vijn intocht le Berlijn op zou kunnen plaats nemen Italië De Schoenmaker des Pausen kreeg onlangs een boodschap, dat hij op het Yaticaan moest verschijnen, omdat de 11. Vader iets te bestol len had. De schociiinakersbaas was echter juist zeer ziek en zag zich genoodzaakt zijn oudsten knecht le zenden. De jongeling. Da- masmo gelieelen,weid in het privé-kabinet van den H. Vader gelaten ciu Z. II. de maat te nemen Toen Damasido, na zijn werk gedaan en een diepe buiging;gemaakt te hebben, stilletjes wilde heengaan, hield de Paus hem terug en zeide: -als de bestelling goed wordt uitgevoerd zal ik u voor uw familie eenige gewijde rozen kransen geven." Damasino hoogden knie voor deti 11. Vader en antwooidde-Uwe Heilig heid weet mot lint wij Israëlieten zijn" De Pails legde den (jongeling de hand op den pchoudor en hernam vriendelijk: - Welnu, dat y.;d mij niet beletten u op een andere wijze van mi.ui eiitoiuelijktij'id le overtuigen: gij schijnt een brave jongeling te zijn." Rusland De Horsen Courier meent te weten dat, ge durende de samenkomst met, grootvorst W la- dim ir van Rusland, de jonge keizer stellig den weiisch te kennen gegeven heeft, dat zijn re geering niet de Russische natie dezelfde vriondscliaps-betrekkingen zou hebben als onder wijlen zijn grootvader Wilhelm I. VENRAY, 30 Juni. Naar men verneemt, zal de gep. luitenant generaal jlir. G. M. Verspijck, adjudant-ge neraal van Z. M., weldra naar Berlijn ver trekken met eene bijzoddei'e zending des Ro llings bij Z. M. Keizer Wilhelm 11 van Duitscl 1 and. Koning van Pruisen, in verband met de troonsbeklimming van dezen vorst, Genoemde opper-officio)1 zal daarbij verge zeld worden door don len luit. der infanterie baron Van Heckeren van Molecnte», ordon nans-officier van Z. M. Op 1 Januari 11. telde Limburg 1G inrichtingen tot opleiding vau onderwijzers en onderwijzeressen, lil. eene Rijkskweekschool voor onderwijzers te Maastricht met 81 kwee- kelingen, rijksnormaallessen aldaar met 2G vrouwelijke leerlingen, te Mcerssen mot 3ö, te Heerlen met 22, te Roermond met 43, te Venloo met 30, te Weert mot 30 en te Venray mot 22 leorlingen bijzondere normale lessen te Maastricht met 53 mannelijke en 9 vrou welijke, te Breust-Eisdeu met 15 en te Sittard met vrouwelijke leerlingente Kerkrade met 26 kwoelingen, te Hcythuizen uiet 40, te Roermond met G en te Vonray met 20 vrouwelijke leerlingen. Maandag promoveerde aan de universi teit van Amsterdam tot doctor in de rechts wetenschap do lieer M. J. F. H. P. H. Erens, geboren te Schacsberg, met een acud. proef schrift, getiteld: Strafbare bevoordeeling van scliuldeïsöhei'S bij faillissement. Naar men verneemt, kan spoedig de indiening der voogdijwet aan de Tweede Kamer der Staten-Oeneraal worden verwacht. Het ontwerp is gereed en zal dezer dagen aan Z. M. den Koning ter goedkeuring worden aangeboden. Te Blerick zijn Woensdag aror.d door een onbekende oorzaak de huizen afgebrand van de heoren Driessen en Simons. Alles was verzekerd. Zoo men zegt, zal binnen kort een bogin worden gemaakt met het graven van een ka naal van af de Moost, (Peel) vroeger ontgon nen boekweitlanden der gemeenten Asten, tot in de Zuid-Willemsvaart beneden sluis no. 13. Deze onderneming zal door de gemeente Asten, in navolging van die van Deurne, op touw gezet worden tot vervoer van turf, waaraan d;o gemeente rijk schijnt te zijn. Te Hilicsberg (bij Sittard) sloeg de blik sem in de kerk. Zekere Douven, die daar bezig was zijn gebed te verrichten, werd zoodanig getroffen, dat men voor zijn leven vreest. Zijn zoon, die bij hem was. werd eveneens getroiien en is tot beden sprakeloos. Een windmolen onder de gemeente Op- peve (bij Sittard) werd Zaterdag-avond dooi den bliksem vernield. Het aangrenzende huis bleef gespaard. De velden te Swalmen en Maasniel wer den door den hagel vernield. Vrijdag nacht 11. zijn dieven de keilt te Sibbe gemeente Oud-Valkenburg, binnenge drongen. Al de aanwezige offerblokken wer den opengebroken en geledigd. De pastoor, die vlak naast de kerk woont loste, toen bij gedruisch in de kerk hoorde, vier schoten uit eene revolver, waarop de dieven liet hazenpad kozen. Wellicht is deze diefstal door dezelfde por- soneu gepleegd, welke t: Yoerendaal en Wij- nandsrade die kerkdielstallon pleegden. Dooi de maréchaussee uit Valkenburg is zekere C. uit Yoerendaal in arrest genomen, onder ver denking van medeplichtigheid aan dezen kerk diefstal. Eenige zoutsmokkeiaars. uit de richting van Ginncken komende, weiden overvallen dooi' een paar commiezen, die- zich nabij de strafgevangenis te Breda hadden verscholen. Bij het zien dei- ambtenaren gooiden zij hunne zakken weg en sprongen jij den Singel, o; zwemmende den overkant te bereiken. Toon zij op het dioge waren en de onmacht der wetsmanneu zagen, begonnen zij ben hartelijk uit te lachen. A*. li, Cl. De toestand van' den heer KinTekoper, te Arnhem onlangs zoo verraderlijk verwond, was, naar de A. CL meldt, Maandag, den negenden dag na do verwonding, gunstig, liet levensgevaar mag als geweken worden geacht. Woensdag heeft liet, Gerechtshof te 's Hertogenboseli uitspraak gedaan, in zake legen 11. M., bierbrouwer le Gemn-p, appellant van een vonnis der rechtbank alhier; dat is vernietigd, beklaagde schuldig verklaard aan het, onvolledig doen van aangifte van bij hem in gebruik zijnde gebouwen en veroordeeld tot eene geldboete van 1' 100 of 1-1 dagen hech tenis. J. H. V. oud 21 jaren, arbeider te Hunsel, geappelleerde van een vonnis der rechtbank tc Roermonddat vonnis is vernietigd, be klaagde schuldig verklaard aan het weigeren en verhinderen van fijfvisitatiê en veroordeeld tot eene geldboete van f 50 of G dagen hechte nis. W. L., oud 20 jaren, te Leuken, gemeente Weertbeklaagde is schuldig verklaard aan het weigeren en verhinderen van lijfvisitatie en veroordeeld tot eene geldboete van f50 of dagen hechtenis. J. S., oud 50 jaren, landbouwer en lid van het bui-gelijk armbestuur der gemeente Cadier eu Keer, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Gulpen dat vonnis is ver nietigd en beklaagde ontslagen van alle rechts vervolging te dier zake. C'. J. y. W., oud 31 jaren, huisschilder, en E. W. K.. oud 20 jaren, schoenmaker, te Waalwijk, appellanten van een vonnis der rechtbank alnierdat vonnis is vernietigd en en beklaagden zijn vrijgesproken. Eene nachtelijke gebeurtenis, die eerst hevigen schrik verwekte en later stof tot lachen gaf, gebeurde de vorige week in een der hotels, gelegen in het centrum van do hoofdstad. Op eene der kamers van de bovenverdieping aan de straatzijde logeerde een Belg, inwoner van Brussel, die, wat zwaarhoofdig naar bed gegaan, in zijn eerste slaap gestoord werd dooi- de doffe stooten, welke de zuiger van een stoommachine maakt. Slaapdronken verlaat hij zijn bed, blikt naar beneden, aanschouwt een rookende machine, fakkels en slangen dus, het kan niet anders of er is braud in liet hotel. In de duisternis kan hij noch kamer deur noch schelknop vinden, en vervalt hij dus in zenuwachtig rukken om het venster open te krijgen. Daar dit in nachtcostuum geschiedt, wekt hoi de aandacht van eenige voorbijgangers, die staan blijven en elkander den zonderlinge aanwijzen. Deze, die daarin een teeken van groot gevaar vindt, wordt razend van angst en slaat met üe kan vau de toilettafel de ven sterruit in die kletterend neervalt. Een alles behalve l'rissche luchtstroom dringt terstond door de opening naar binnen, terwijl op het zelfde oogenblik de hotelhouder, kellners en logé s, door het rumoer gewekt, in de kamer stormen, om den wildeman te beduiden, dat hier de brandweer niet werkzaam was, maar wel een college van mannen, wier arbeid des daags verboden is, en in wier nabijheid nie mand dankbaar is, die zich de gelukkig© bezitter vau eou goed reukorgaan mag boeten Vrijdag wilde de vrouw van een baan- wachter op do lijn BredaRoozendaal (.nabij Zeppe) do bekken sluiten, toen zij op eenigeu afstand een kind tusschcn de rails opmerkte, dat daar log te slapen. Hoewel de trein nabij, was, liep zij er heen en redde het kind. De vrouw werd evenwel door de locomotief ge kwetst, doch gelukkig met ernstig. Door den spoorwachter de Vries te Schilluar werd Zondag tusschen derails nabij liet station Mantgum een levende schildpad gevonden. De schaal is ongeveer 10 centimeter lang. Hoe het dier daar gekomen is, is een raadsel, maar 't lokt zeer veel nieuwsgierigen. asaaK»asiiMA^^iOTg^s^^.-*ifigog8«aBBBsaoauaw«'[ mvraasa liet verslag over deu landbouw in Ne derland in 188G is verschenen. liet is samen gesteld door den heer J Jr. L. Broekema directeur der rijkslandbouwschool te Wage- ningen. Aan liet tweede hoofdstuk van dat belangrijk verslag is het volgende ontleent Ofschoon er ook dit jaar nog een daling in de prijzen der landerijen tc bespeuren valt, komt toch eindelijk eenig licht in dit nevel achtig gebied dooi, eu ziet men d.it iu verre weg dc meeste gemeenten de prijs in- koop en huur onveranderd, bleef, terwijl zich in een toenemend aantal een verbetering in de waar de van den bodem openbaart, hoofdzakelijk echter in streken, waai* de veehouderij een hoofdbron van bestaan uitmaakt. In de kleistreken is de daling weder vrij algemeen en nog groote;- dan in de zandstre ken, waar de rogge- eu boekweitverbouw op voorgrond treden. De daling in de koop- en huurprijzen is het meest algemeen in de pioviuocii Groningen, Gelderland, Zeeland, Noord-biabant en Lim burg. liet schijnt, dat de veehouderij nog steeds beste winsten afwerpt, maar wij vreezen, dat- hij een daling der zuivelproducten, die bij den lagen stand der voederprij/en niet uit kan blij ven, ook de daling van de bödemwaarde in de \eehouderijslroken spoedig genoeg zal intre den. Het is en blijft evenwel t-cne waarheid, dat de kapitalisten meer algemeen bun geld sto ken in onze vaste graslanden dat; in bouwland, maar ook de kapitalisten zullen eindelijk in zien, dat de tegenwoorJige prijzen van de weide- en hooilanden le hoog zijn, om op oen ceitig/.ins matigen interest le Kunnen rekenen. Wij geloovcn, dat bij den aankoop vau bouwgronden liet kapitaal zich alvast niet meer zoo op den voorgrond stelt als eenige jaren vroeger, waardoor reeds als van zelve eene daling ontstaat. Toch blijven de kapi talisten nog altijd naar grondbezit streven, daar dit steeds de meest soliede geldbelegging

Peel en Maas | 1888 | | pagina 2