Frankrijk Itidie Nederland. Gemengde Berichten ■vinciftn zear vooiuifgegaan. Te Yerviers be- -sehikton de socialisten over OG percent dcr liberale stemmen, tc Luik en te Roeulx over 13. tc Ixelles en to Molenbeek over 1/4 dcr liberale stemmen. Door de Broederschap der wapensmeden te St. Etienne, departement van de Loire, is een klein jachtgeweer een waar juweeltje van kunst vervaardigd, bestemd als geschenk voor den hertog van Oilcans, oudsten zoon van den graaf van Parijs. Ken deputatie uit de katholieke Broederschap, zes werklieden zijn in gezelschap van generaal do Charette naar Londen vertrokken om liet cadeau den prins aan to bieden. De jonge hertog bevindt zich op dit oogen- blik in Azië. waar hij een wetenschappelijke reis doet. De graaf van Parijs, zijn vader, ontving derhalve in zijn naam de F ran se lie getrouwen, dankte hun voor het fraaie ge weer, dat door zijn zoon, een kenner van vuurwapenen, ten zeerste geapprecieerd zal worden en noöÜïgde hun op het, ontbijt te Sheen House, zijn tegenwoordige residentie. De grens van Elzas-Lothnringen wordt hoe langer hoe meer vermeden. Ieder reiziger kiest een anderen, al is het ook 1 tingeren weg om den last en het. gedwongen oponthoud te vermijden, hij liet visiteren der passen. N<>g onlangs is een Zwccdseh consul, vergezeld van zijn huisdokter, nan de grens opgehouden; hij moest naar Parijs terug, omdat zijn pas niet in orde was, volgens de eischeu der Puitsche ambtenaren. Hot nieuwe gruiisvonrval, waarmode de Parijsche pers een dag lang druk was, bepaalt zieli tot de omstandigheid dat een 20tal Puit sche soldaten hij een baanwachtershuisje op Frunsch gebied eeuigc seringen plukten. Volgens telegrammen uit Madrid zijn de hertog en de hertogin van Edinburgh in den tiein tussche» Cordova en Granada bestolen. I)e dieven hebben de koffers der hertogin opengebroken en daaruit eene belangrijke hoeveelheid kleinoodiön geroofd. Tot dusverre zijn de dieven nog niet ontdekt. 'De schouwburg te Montnubau is geheel door brand vernield geworden. Persoonlijke ongelukken hebben niot plaats gegrepen. De schade is aanzienlijk. To Moissac is ingelijks de schouwburg af gebrand. '-j -j 'Vin een hoofdartikel van de Nonld. Ah/om. Zcilvny wordt in de eerste plaats lievig ge klaagd dat personen, bchoorende tot de Puitseh-vrijzinnige partij, in de vertrouwc- lijkstc betrekkingen tot do omgeving'des kei zers staan. Kr wordt verder in gezegd dat minister won Puttkamer dadelijk bij de troons beklimming van keizer Frederik zijn ontslag wilde nemen, doch gebleven is op verlangen van het gelieele ministerie, tot zoolang er in den gezondheidstoestand des keizers oenige vorbetering zou zijn gekomen. Bismaicks orgaan zegt verder dat v. Putt- katner niet door den keizer ontboden werd om zich te rechtvaardigen over oflïcicele bemoei ing met de verkiezingen vooral te Killing; dat micmand dor ministers moeite deed om den slag af to wenden, maar desniettemin de 011 - verwachte val v. Puttkamer bezorgdheid moet •wekken «by alle ware vrienden des Puitsehen Rijke. In hetzelfde -nommer van de Iieichs-Anzci- ger waarin vem Puttkamer ontslag wordt ver doend, komt de benoeming voor van Bis- «nardk'-s -schoonzoon, den Jegatioraad Von Ra11t7.au, tot Pruisische» gezant te Munchcn. Von Bismark heeft Zondag een lange conferentie met den keizer gehad over de benoeming van een nieuwen minister van Binncnl. Zaken. Dat ook de ministers van Financiën en Oorlog hun ontslag vroegen, be vestigd zich niet. liet gouvernement fan 't groothert og- •flom Hessen heeft aan hel bisdom Mainz uitbe taald 85000 mark, zijnde het bedrag dor wederrechtelijk ingehouden landsgelden. die tijdens den Cullvrkawyf niet werden uiigo- Jkeerd. Oostenrijk 'De Oostemijkscho delegatie heeft. Smolka tot voorzitter gekozen, Jly betoogde de nood zakelijkheid om het leger op zoodanigen voet te brengen, dat het ieder «ogenblik gereed is om te velde te trekken, welke noodzakelijk heid voor Oostenrijk ontstaat door de toene mende wapeningen van andere mogend li eden. Het voi langt echter handhaving van den alge- meene vrede. Voorts bracht hij hulde aan de nagedachtenis van keizer Wilhelm en aan diens opvolger, onder betuiging dat de vriend schapsbetrekkingen met Puiischlaml thans onwrikbaar vaststaan en een waarborg voor langdurige» vrede zijn. De hoop op het behoud van een langen vrede is gegrond op de zekerheid, dat de kei zer van Oostenrijk alles zal doen om dien ver der te verzekeren. Z. II. Leo XI11 is bozig met do uitwerking van .een plan' ter stichting van oen katholieke hoogcschool, naar het modfl der Leuvenseho universiteit, te Mexico en op denzelfden voet als «le nieuwe akademie tc Washington d. w. z. onder leiding euuer commissie van prelaten en met benoeming dor uituoniendsto Kuropeesche professoren. De Mexikaansche bisschoppen hebben in een brief aan den H. Vader verklaard, dat zij over genoegzame middelen beschikken 0111 deze grootscho onderneming in de hoofdstad des rijks tot stand te brengen. I)e nieuwe akade mie zal als oen gedachtenis van 's Pausen jubilé zich verhellen liet plan bezit do algemecne sympathie. Het zal derhalve niet lang meer duren of Engeland en Nederland zullen de eeuigc be schaafde rijken zonder katholieke hoogcschool zijn. De Vaticaansche Tentoonstelling werd op de» laatste», den sluitingsdag bezocht, door 10U0U, den Zondag te voren door 30000 hé- zoekers. Het aantal pelgrims, sedert October te Rome gearriveerd, is ruim 250000. Ge middeld gerekend op 10 dagen verblijf en een dagelijksche uitgave van lU lire, geelt zulks 25 millioeu lire ten bate van de hotelhouders en neringdoenden in Rome, welke stad, dooi de zware belastingen en het wanbeheer van 't lluliaaiiscbc gouvernement, zeer verarmd, nu eens weder opademt. YEN RAY. 30 Juni. Z. M. hooft op verzoek eervol ontslag' verleend aan Mr. E. J. 11. Geradts als kapi tein bij de (ld. schutterij te Roermond, met vergunning tot liet blijven dragen van de uniform met do oudcrscheidingsteekcnen aan den rang van kapitein verbondenaan E. G. Dumonceau als 2e luitenant bij de dd. schutte rij te Maastricht en in diens plaats benoemd Jlir. A. Ch. A. Graafland, thans 2de luit. a la suite. Bij kon. besluit is nn\ II. A. Sassen, te 's-Ilertogenbosch, met ingang van 1 Juli a. s. opnieuw benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Boxmeer. Sief 'veel genoegen vXneinen 'wij dat do heer J. W. Ruiten, gcagreëerd klerk op het post en telegraafkantoor alhier, mot gunstig gevolg het examen heeft afgelegd van post* ambtenaar bij den telegraafdienst. Door een onbekende oorzaak ontstond Zondag-namiddag omstreeks 4 uur tc Lottum in de bossclie 11 van H. L. Bos en S. Janssen, brand, w aardoor -|- 3 11. A. dennen zijn ver nield. Do schade wordt op f 400 geraamd. Men meldt het overlijden van den Wel eerwaarden lieer Bodenstaf, pastoor te liroek- hmzen vorst. Yoor debrandkrancn-fpitoslio, to Venlo die op eene werkstaking van de hoofden der brandweermannen dreigde uit teloopen, doch gelukkig bij tijds en ten genoegen van de brandweer geregeld werd is thans de school- qiisestie in de plaats getreden. Door den groe ten toeloop ui. naar de openbare school voor on- en minvermogenden is deze te klein ge worden, en ér is mi een verschil van gevoelen ontstaan in den Raad, op welke wijze het best in dezer, toestand kan voorzien worden. Daar sommige leden van gevoelen waren, dat do qmvstie voorloopig kon opgelost worden door de kinderen uit do betalende school die ge ringer in getal zijn. van lokalen te doen ver wisselen met die uil de school voor 011- en minvermogenden anderen daarentegen meer overhelden om do armenschool te verhouwen en te vergrouten, zoo werd besloten de /aak commissoriaal te maken en een nader onder zoek aan de hoeren Thijwissen, Van do Loo en Yau Rijn op to dragen. Deze heercn nu hebben in een brecdvoei ig nemolivoord rap port geadviseerd 0111 eene 3de, geheel nieuwe school hij te houwen en de armenschool een voudig op 10 knappen en alleen te bestemmen voor oen getal kinderen, als de bestaande ruimte volgens du wettelijke voorschriften toelaat. Dit voorstel was verleden Donderdag aan de orde, doch werd verworpen. Daaren tegen besloot men de armenschool te verg rou ten en in 10 richten voor eene bevolking van OUO kinderen. Be arrond. rechtbank te Maastricht heeft T., zoon, die iu de Vorige week terecht stond ter zake van mishandeling aan ecu agent van politie veroordeeld tot eene maand govau- genissii af. De vader werd vrijgesproken. De Arrondissement^ Rechtbank te Maas tricht heeft de vijf leden van den Gemeente raad te Iloenshruek, die aangeklaagd waren van vnlschheid in geschriften, buiten vervol- ging gesteld. De justitie te Maasti icht, vergezeld van twee peneoshGijron, heefi zich Zaterdag naar Brooksittard begeven, ten einde ter plaatse onderzoek te Üoen naar oenen manslag door onvoorzichtigheid. Een landbouwer n!., oud 72 jaar. zonde, naar beweerd werd, gestorven zijn, tengevolge van ontvangen wonden, ver oorzaakt door een onvoorzichtig gelost geweerschot, bij gelegenheid van een feest.. l)c grijsaard zoude een gedeelte der lading in hot lichaam hebben gekregen. Uit het gerechtelijk onderzoek is echter gebleken, dat die wouden niet doodelijk zijn geweest, inaat] dat de ongelukkige van schrik is gestorven. Ingevolge besluit van den geneeskun digen raad van Ni'ord-Br abant en Limburg, is door de pharmaceutische leden van dien raad een onderzoek ingesteld naar het voor komen van salicylzuur in bier. Blijkens het daarover in do wintervergadering uitgebracht rapport haddón de loden in de steden Breda, Den Bosch, Eindhoven, Helmond, Venlo, Roermond ei£ '„Maastricht 10. 24, 21, 15, 13, 24 en 25 biersoorten onderzocht, en waren hiervan 2, 12, 2, 3, 0, G en t) salicylzuurhou- dend hèvonden. De nieuwe katholieke kiesverecniging, welke te Maastricht zal worden opgericht, heefi haar reglement door den druk openbaar gemaakt,. Zii zal den naam voeren van St. Serv-alius-lib)t<{, het gcheele hoolükiesdistrict Maastricht mi vatten en alleen candidaten stellen, die'jlu katholieke beginselen zijn toe gedaan. Met belangen van andersdenkenden zal evenwel rekening worden gehouden. Do atiF-cling Limburg van de Neder land «che Maatschappij van geneeskunde, telt thans 31 léden, waarvan de hoer I)r. L. Th. van Kleef ie Maastricht lid is van het hoofd bestuur. In do vergadering dezer Maatschappij, te houden te Nijmegen op 2 en 3 Juli e. k., zal de aldeeliiigj. Limburg voorstellen zich te won den tot dé'hooge regeering om tc verkrijgen dat door do wot do gemeenten worden ver plicht, hctjslaehtvee voor en na het slachten, aan eene keuring te onderwerpen; dat de ge meenten van een bepaald getal inwoners mede verplicht worden een gemeenschappelijk slachthuis Op te richten waarin uitsluitend alle soort van vee zal worden gekeurd en geslacht enldat het van buiten ingevoerde vee slechts na le keuring te hebben ondergaan, zal mogen worden verkocht of gebruikt. Door dc ondervinding in andere landen is gebleken. j\.'gt de toelichting van het voor- .14 f -'40,^1. »-:1— verhoogd maar de hoedanigheid veel verbeterd wordt en zullen epidemie» van vergiftiging door slecht yeesch wordeu voorkomen. De arbeider YY. Titselaar heeft iu woede zijne huisvrouw zoodanig mishandeld en gesla gen, dat zij in levensgevaarlijken tuostand naar liet St. Josefsgastliuis te Yenlo is over gebracht. De onverlaat is iu arrest geno men. Het spoorwegstation Ie Valkenburg. dat door hot toegenomen verkeer van vreemdelin gen veel te klein is geworden en vooral, wat liet perron betreft, bij druk verkeer tot onge rief aanleiding geeft, zal vergroot en naar de behoeften ingericht worden. Zondag namiddag omstreeks 7 ure brak er te Deurne op het gehucht Zeilberg een hevige brand uit, waarbij 4 bouwhoeven met stallen en verdere aanlioorigheden werden in asch gelegd. Gelukkig dat de wind niet sterk was en zich in gunstige richting bewoog, anders was liet onheil wellicht nog grooter geweest. Drie brandspuiten uit do gemeente werkten dapper en hielden zich hoofdzakelijk bezig onÉ de nog niet aangetaste gehouwen te bescliei- men, hetwelk dan ook volkomen is gelukt. Twee der boederijen zijn verzekerd, doch 2 zijn niet gedekt. Een behoeftig boortje is to taal geruïneerd. Er zijn in de vlammen omgekomen twee geiten en twee varkens; overigens is al hot vee gered. Maandag middag is te Deurne door een noodlottig toeval een kind van 3i s jaar, dat meteen icvolver speelde duur dat vuurwapen omgekomen. Hoe zich liet ongeluk heeft toegedragen, weet men niet te zeggen. Onlangs verhaalde prof. Donders aan eenigu gerieeskundigei), dat hij gedurende dc 40 jaren vai. zijn professoraat de studenten, welke hij hem ter college gingen had gemeten en de capaciteit hunner longen had onderzocht, en dat hij van alles nauwkeurig aanteekeiiing had gehouden die statistiek levert het bewijs, dat zoowel de lengte als dc capaciteit Ier lon gen belangrijk is toegenomen. Maandag avond hadden er omstreeks middernacht te Eindhoven gr'oöte baldadighe den plaats, die zoo erg liepen, dat de politie van hare wapens gebruik moest, maken om de menigte uit. een te jagen. Verschillende personen hebben verwondingen opgedaan. Een zekere L., tc Budel (N. B.) was door de rechtbank ie Tongeren veroordeeld tot 20 .fr. hooto wegens overtreding der wet op de visscherijen in België. De overtreding was bevestigd door can zekeren Barvoet*, visscher te Bree. L. teekenao niot alleen hooger beroep aan bij het hof te Luik. maar door hein werd ook een klacht ingediend bij den Xede'landsciion rechter tegen Bervoets, wegens diefstal van fuiken. En inderdaad werd li. door de roehtbank to Roermond ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisssraf, ter wijl liet hof te Luik het vonnis tegen L. ver nietigde. In de duinen van Terschelling vliegt en nestelt thans een groot aantal steppenhoon- dors. Dc dieren zijn zeer vlug van beweging zij hebben de grootte onzer grootste duiven- soort, zijn veelal grijs van boven en van onde ren zwart, ter wijl de eieren wat grooter zijn dan die derduivon en bont gevlekt. Vele eier- zoekers zijn voornemens het broeien niet 10 verstoren, om zoodoende do teelt van dit jaar voor een volgend jaar te lokken. Niettegenstaande liet aanhoudende vrij ongunstige weer, werden Dinsdag per Ned. stoombootrcederij langs Lobith reeds de eerste kersen uit Pruisen ingevoerd, en wel 114 mandjes met bestemming naar Engeland. Het vorig jaar geschiedde de ver/onding op 8 Juni, dus drie dagen later. Landbouw. Dinsdag had te Tienray de vergadering plaats, uitgeschreven' door de Leden van liet voorloopig hoofdbestuur der Noderlandsche- Prot.ectionistisclie-Landbouwvereoniging voor de provincie Limburg. Talrijk waren belangstellenden van heinde en verre samengekomen wel een bewijs dat een gewichtig punt allen had bij elkander geroepen. De vergadering werd geleid door Jlir. A. Micbiels van Kesseuich, welke in krachtige en duidelijke woorden mededeelde hoe liet nieuw gevormde lichaam was inge deeld en welken werkkring hot zich ten doel «lelde, en dat hoofddoel was opbeuring van Landbouw, Y'eoteelt en Nijverheid uit hun diep gezonken staat. Spi eker duidde verder aan. hoe men hiertoe kon geraken 11. m. door ter gelegener ure bij verkiezingen voor volksvertegenwoordigers, candidal011 te stellen, welke ook protectionist zijn. En is men eenmaal zoover dan kan de algemécue bond weer handelend optreden door aan te toonen dat dc meerderheid van het YOIK Atjii io Iwgoilduili De vergadering eindigde met de oprichting der laatste bondsafdeeling 11. in. Venloo, terwijl allen als lid werdén ingeschreven tegen contributie van 1 gulden, waarvoor men maandelijks nog een tijdschrift ontvangt. Het voorloopig bestuur beschouwde zijne tank als geëindigd en op voordracht werd bij accla matie tot leden van het nieuwe gekozen de heercn; Graaf Metternieh, Mr. van Basten Baten burg, Otten burgemeester te Bergen; E. Hatf- mans, L. llaflïnans. Ph. Esscr burgemeester alhier; Th. Hoiiba burgemeester te Hoist; licllenaers burgemeester Mcorloo; Everts burgemeester ie Seveuuni; Cooymaus burge meester Mook; Thywissen industrieel Venlo; baron D'ülne. YVij hopen dat, Yen ray's ingezetenen ook hun nen steun niet zullen ontzeggen, opdat de nieu we vereeniging mét kracht tot de volkswel vaart kan werkzaam zijn. Onder voorzitterschap van Jlir. Micbiels van Kesseuich van Roijiuorsbeek, werd Zaterdag ten raadhuizc te Maastricht eene vergadering gehouden, die door een vijftigtal personen weid bijgewoond, on waarin is besloten tot de oprichting cener afdceling van do Nederl. Protectionistische Lundbouwvcr- eeuiging. In die vergadering voerde alleen de voorzitter het woord, en werden door hem de bekende gronden voor den invoer van een protectiostelsol toegelicht. Tot leden van hel, bestuur werden gekozen do hoeren Regouf, lid der Eersteen Dr. Sohreiiieinacher, lid der 2e Kamer, Mrs. tSeijdilitz, Stiaeimans en Yun Winterstoven, Kleuters, Quaedvlieg en Hen- mis, leden der Prov. Staten, Keulen. Van den Boorn en Schoenmakers, burgemeesters, to St. Pi eter, Gronsveld en Klimmen, Ruiten voorzitter der Kamer van koophandel alhier, giaaf Du Geloes, Pjulusscn enE. Regout, grondeigenaars te Etsden, Kaberg en Maas tricht. I)e crwtenknaagkever richt.dikwijls veel schade aan iu het gewas, waaraan hij zijn naam ontleent. Een door dat, diertje aangetaste erwt. door den hoer een fluiter genoemd, heeft vanzelf minder waarde voor den handel, maar behoud t toch haar kièmvermogen. De kever legt in het voorjaar zijne eieren op de jonge peulen en de daaruit voortkomende larven knagen de bekende gaten in de erwten. De larven verpoppen zich in de uitgevreten holten en het volgend voorjaar zet hot tweede geslacht liet, vernielingswerk voort. Zaait men erwten uit, die met larven bezet zijn, dan krui pen de kevers uit de erwten in den vochtige» grond en nemen daar een afwachtende houding aan, tot het gewas in bloei staat. Dan leggen do jonge kevers op hunne beurt weder eieren op de peulen. Men kan de larven uit het zaadkoren ver wijderen, indien men hot vooraf 12 24 uren in het water laat weken, waardoor zij zich ver wijderen. Ook bij overjarige erwten heeft men geen gevaar van voorttecling, wijl de larvon dan of reeds gestorven of uitgekropen zijn. liet zekerste middel zal wel zijn om volstrekt geen fluiters voor het zaaien te gebruiken. Dit voorjaar kon men dat al zeer gevoegelijk doen, omdat, do erwten meestal buitengewoon gaaf gebleven waren. Keizer Frederik, nog kroonprins zijnde, verhaalde aan dei: burgemeester van Keulen, dr. Becker, dat hij in het Gürzenich-gebouw zijn maidenspeech hield, die hem angstige «ogenblikken kostte. Zijn vader had hem ge schreven dat hij een feest te Keulen, waarbij de keizerlijke familie vertegenwoordigd moest zijn, moest bijwonen. Hij leerde een toespraak van buiten en nadat de stedelijke autoriteit hem verwelkomd had, begon hij Mijne Heeren Het eerste woord en den eersten zin kon hij echter niet vutten. Zijn geheugen liet hem in den steek. YVat zou hij doenEr zich met een paar woorden afmaken i Hij besloot, kort en goed, voor de vuist te spreken. Na een paar woorden gezegd te heb ben, viel hem een zinsnede in, uit liet midden van zijn uit het hoofd geleerd discours. Nu was hij gered. Hij zeide het geheel op, eerst het middelgedeelte, daarna den aanhef en ein delijk het nog al oifect makende slot, dat zeer werd toegejuicht. -Zie. zeide kroonprins Frits tot den burge meester, terwijl hij hem het opgeschreven en altoos bewaarde discours toonde, hier is de volzin, waarmede ik begon en waarbij zich later de aanhef geleidelijk liet voegen." Gemotiveerd vermoeden. Rechter. Het is thans met zekerheid bewezen, dat een der muzikanten u een oorveeg heeft gegeven. Nu is de vraag nog, wie u den klap heeft toege deeld de violist of de pianist. Aanklager. Dan is het ongetwijfeld do pia nist geweest, want hij had een kmchtigen aanslag. Te Schijf onder Rucphen, bij Breda, is cone bouwhoeve met landerijen, te zarnen» groot ruim 4 hectaren, bij openbare veiling ingezet voor slechts f 580. Bij den bloemist Kuijpers, langs de K1- pellcrluan te Roermond, prijkt op dit oogen- blik een rozenstam fMaréchal Niel) mot niet minder dan 400 bloemeu en knoppen. De plant is vier jaar oud, heeft slechts éón schot, maar dit heeft de verbazende lengte bereikt van... acht en twintig meter. Konigc jaren geleden maakte een 8-jarige knaap, Móriz Friinkl, uit Fünfkirchen, groe ten opgang door zijn vaardigheid in het rekenen uit hot hoofd. Met dat wonderkind is het treurig afgeloopen. Nadat hij de voornaamste groove steden bereisd had ora voorstellingen te geven, werd hij in zijn geboorteplaats naar school gezonden. Maar hij werd van tweo scholen weggejaagd, omdat hy niet kon of wilde lee- ren. Daarna werd hij leerling bij een kruide nier, vervolgens kwam hij op een drukkerij, maar ook daar wilde hij niet oppassen. Nu is hij wegens diefstal in hechtenis genomen. Te Amsterdam zijn in bewaring gebracht drie bekende Duitscaers, spelers met valsche kaarten, die in een bierhuis aan hot Spui weder een hunner landgenooten een bankbiljet van f40 afhandig haddon gemaakt. Een dichterlijk kruidenier te Parijs kon digt aan dat hij in zijn winkel heeft: -De fijne, geurige, beschavende bladeren der meest gezochte Aziatische plantde nog meer prik kelende, opwekkende en geurige beziën van Java en Brazilië, in gebraiiden en ongebrande» staat.; de specerijen en zoeie vruchten der Antillen en eindelijk den hersenversterkonden, door zout gezuiverde» visch uit de stormach tige wateren van den Atlantische» Oceaan. I)e man wilde zeggen, dat hij thee, koffie, peper, sukade en stokvisch verkocht I)o zeven wonderen der dierenwereld zijn thans in liet Ciiarloticuburgcrpark te be zichtigen; ze zijn afkomstig uit liet park van Karl Hagenbeek te Hamburg. Verscheidene Berlijnsche hoogleeraren, vooial zoölogen kwamen do exemplaren zien. Het eigenaardige is, dat men hier de groot ste en kleinste exemplaren, reuzen en dwergen van hetzelfde soort dieren ziet. Men vindt er het dwerg-olifantje Cromwell, nog geen drie voet hoog, een dwerg-stier uit Indiö, (uit den stal van deu koning van Audh) een dwerg-ezel van Ceylon en een miniatuur paardje uit De nemarken. Daarnaast liet grootste bekende nijlpaard, 50 centenaars zwaar een struisvo gel, wegende 4 centenaars, een reusachtig paard uit Ierland (een .schimmel), een reusach tige» ezel met ontzettend lange ooreu uit Spanje e:i een sneeuwitte reuzenstier uit Pudua.

Peel en Maas | 1888 | | pagina 2