INFORMATIEAVOND WONINGZOEKENDEN Woensdag 31 januari Zaal .Rongen De. voorzitter van de Dorpsraad Oirlo verwelkomde de afvaardiging van de gemeente, bestaande uit de wothouders Schols en' Loonen; de ambtenaren van Straum, Savelbergs, Nuy- ten, Aerts, de heer da Klerk van de woningbouwvereniging, leden van de Werkgroep Kleine Kernen en de 70 woningzoe kenden en. geïnteresseerden. In zijn inleiding stolde wethouder Schols, dat de ca tegorie sociale woningbouw hoponlijk in 1979 nog van start kan gaan, zodat deze in 1980 al bewoond zou kunnen zijn. De heer van ^trdum vertelde, dat er in het bestemmings plan Haalakker - Dionysiusstraat plaats was in categorie sociale bouw voor een acht-tal woningen (in twee blokken van vier aan elkaar geschakeld) en zes-tal (eventueel na herhaald aandringen, misschien een acht-tal) bejaardenwoningenDe in geschrevenen van de Woningbouwvereniging kregen een pakket aan formulieren mee naar huis, waarbij een in.vulformulier, dat binnen 10 daqc'teruggestuurd moot zijn naar de woningbouw vereniging. Het gaat namelijk om de vraag naar welke soort woningfcn de voorkeur uitgaat woningwetwoningen beschuttesfeer woningen premmewoningen Naar gelang de behoefte van de woningzoekenden kan dan de vorm gekozen worden.- Bij de afwikkeling van deze bouwplannen moet medewer king worden verleend van Maastricht voor verklaring van geen bezwaar, l/anwege de financie'ringsvorm bij de sociale woningbouw moeten er namelijk rijtjes van vier woningen aan elkaar komen. Dhr. de Klerk legde de mogelijkheden uit ten aanzien van-de sociale woningbouw:. - 1. beschutte sfeer woningen! in relatie met inkomen dus bedoeld voor eenbeschutte categorie" mensen gezien "-hun inkomen.-Om in aanmerking te komen mag het be lastbaar inkomen in 1977 niet hoger zijn dan-ƒ28.000,- '-2. Premie woning zou rond de 120.000,- komen te liggen. Dczo zou eigenlijk bestemd zijn voor huurders, die een belastbaar inkomen hebben boven de 28.000,-. Als do informatie-avond in Oirlo-,. Castenray an Leunen en Ysselsteyn yehouden zijn, dan zal rond half maart meer con creets bekend zijn over de wensen van de woningzoekenden in deze vier dorpen. Dan zal men in Maastricht concrete aanvra gen doen. Ten aanzien van de bejaardenwoningen en ook ten aanzien t f j t

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1979 | | pagina 6