draagt op het moment ongeveer 38, plus nog een zevental verspreid in Oirlo, Het precieze aantal hangt onder an dere nog af van de te volgen bouwwijze; vrijstaand of twee of meer onder één kap, Verder liggen er bij de ge meente nog een achttal bouwaanvragen op tafel. Er van uitgaande dat het bouwtempo hetzelfde zal blijven, is de verwachting dat Haalakker en Dyonisiusstraat tegen 1983 volgebouwd zullen zijn. Het nieuwe Bestemmingsplan Oirlo handelt over het vooraf gaande en dus niet over eventuele verdere uitbreiding van Oirlo in de nabije toekomst. Hierna gaf de heer Verschuur zijn visie op het bestem mingsplan,- waarbij hadrukkelijk stelde dat het niet de bedoeling is dat de cijfers die in het bestemmingsplan worden genoemd een eigen leven gaan leiden. Ze zullen voortdurend bijgesteld moeten worden. En dit des te meer, omdat Oirlo een kleine leefgemeenschap is, waardoor het moeilijk is om juiste voorspellingen op te stellen. Hij liet duidelijk uitkomen dat de gemeente er voorstander van is om alle autochtonen (mensen die een bepaalde bin ding met Oirlo hebben) de mogelijkheid te bieden zich in Oirlo te vestigen. Dus niét een vast aantal woningen per jaar, maar.wél de mogelijkheid binden om afhankelijk van de behoefte te bouwen,. Aan de anderekant moet Oirlo na tuurlijk ook niet te snel gaan uitgroeien. In het gesprek dat hierop volgde kwamen twee punten naar voren. Op de eerste plaats dat de gemeente nog s.teeds meLt twee grondeigenaren aan het onderhandelen is over de aankoop van stukken grond in het plan Haalakker - Dyoni siusstraat, Daarom kan de Dyonisiusstraat nog niet in z'n geheel aangelegd worden, wel eventueel de helft. Aangezien er aan de Haalakker nog maar een beperkt aan tal bouwplaatsen voorradig zijn, is haast in deze kwes tie geboden, Op de tweede plaats valt er bij de gemeente een tendens te ontdekken om bij het bouwen op de dorpen wat meer vrij heid van voorschriften toe te staan, zodat er geen v c "stadswijken" ontstaan, maar de vanouds aanwezige afwis seling ook bij de uitbreidingsplannen een kans krijgt. Dammer dat men hier niet wat eerder op is gekomen. Voor de pauze kwam verder nog ter sprake de aankoop van pand Friezen, of - wat nog gunstiger zou zijn - de aan koop van het bedrijf van Hesen. Idat dit laatste betreft V i m

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1977 | | pagina 11