Ni8t meer een soort maatschappelijk merker. Deze tijd is voorbij. Hiervoor ontbreekt de specialisatiec De medische hulp gaat nu via de ziekenhuizen en ook gelden van Me- misa gaan rechtstreeks en niet via de paters naar de getrainde zusters en specialis ten. -- In de parochie waar de pater geweest is, zijn de laatste drie jaar drie nieuwe "uit kerken" door de pater bijgebouwd. Dit met hulp van de bevolking. Stenen maken en zand sjouwen. De bevolking moet er zelf volledig in betrokken worden, anders heeft het he lemaal geen zin. "otcrs Marieke Peters is er van de eerste tot de 24e juli op bezoek geweest met Ger Peters, een broer van Pater Peters. Ze hebben daar zelf gezien waar pater Peters zo overal werkzaam is, HOE IS DE LEVENSSTI3L VAN DE BEVOLKING1? Er treedt een langzame verandering op. Er is een hoge top, geen middengroep en een grote ondergroep. De behuizing van deze laatste groep wordt beter. De kléding is al verbeterd. De behoeften worden steeds groter. Het gevoel in de gemeenschap is nog erg grootbijvoorbeeld bij een communiefeest viert de hele gemeenschap feest). Een echt verenigingsleven is er nu niet direct. Wel "bijvoorbeeld een onderwijzersorganisatie, een kerkkoor van vrijwilligers öie al lerlei zaakjes aanpakken. Voor de vrouwen is nog weinig te doen. Wel zijn er "katechis- ten die bepaalde groepen vrouwen begeleiden hun kinderen een bepaalde opvoeding te ge ven. De hele ontwikkeling gaat te snel. De jeugdigen hebben met aantallen gereisd naar Zuid-Afrika en ook invloeden uit West-Europa worden overgenomen. Er komt eert industri alisatie op gang met langzame uitbreiding van de werkgelegenheid en al zijn er nog zeer veel werklozen, de ongeschoolde werkman kan nog wel -een baantje krijgen, Naschrift Redactie: Tijdens zijn vakantie viert Pater Peters hier ZIjN ZILVEREN PRIESTERFEEST. - i - O f imrs iw i

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1977 | | pagina 6