Nu de verbouwing v.h. priesterkoor voltooid is, is er voor mij alle reden tot dankbaarheid. Boven alles aan de goede God, die de gunstige omstandigheden schiep voor dit werk en het rijkelijk zegende. Vervolgens gaat mijn dank uit naar de schenkers van de gifte die de verbouwing financieel mogelijk maakten, zoals daar zijn - de professoren en de oud-studenten v.d» Kath, Hoge school te Tilburg. - verschillenden van mijn vrienden en familieleden. - het bisdom. - de bejaarden van onze parochie en de parochianen zelf die iets schonken, waarvan ik er 3 gaarne met ere zou willen vermelden, ware het niet, dat zij mij dit strict verboden hebben. Dan dank ik ook - de "bouwheren" en de uitvoerders van het werk: Dhr. Dules Danssen, medewer ker v.h. architectenbureac Satijn te Maastricht, - de firma Laudy, marmerwerkers te Sittard - aannemer H. Rutten en het schildersbe drijf Thijssen uit Swolgen en hue per>- soneel. En hierbij kan ik niet nalaten Herman Rutten en zijn timmerman 3o Lenssen nog eens apart te vermelden. Zij hebben zich nl. ingezet met een energie als gold het hun eigen huis en goed en zelfs de hele zater dag de inwijdingsdag nog opgeofferd voor de verfraaiing v.d. kruisweg en het nieuwe H. Hartbeeld. Ook zou ik bij de uitvoerders nog drie van onze 65-plussers willen noemen, maar hun bescheidenheid verbiedt het me. En "last but not lea^t" moet ik danken al de dames en heren die de laatste week vele uren hebben besteed aan het poet sen en versieren v.d. kerk. Ik zal nun namen niet noemen, üfschoon ze het ten volle verdienen. De Heer echter kent ze en ze zullen hun loon bij Hem niet missen. Dok wil ik nog onze oud-dorpsgenoot Martien Peeters en Pastoor Vervoort Zaliger met ere ver melden, want zonder hun opmerkzaamheid en voortvarendheid zou ik waarschijnlijk nooit aan de verbouwing begonnen zijn, Martien was het n.l. die er Pastoofc Vervoort opmerkzaam op maakte, dat de oude altaarsteen na de bouw v.d. vernieude kerk terechtgekomen was op de schrothoop v.e. aannemer te Venray en Pastoor Vervoort was voortvarend genoeg cm deze zo snel mogelijk terug te halen om er het Maria-altaar van te laten maken. Zo mogen wij ook hen niet in onze dankbaar heid vergeten. Uw Pastoor dank..clank..clank

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1976 | | pagina 9