Sacramentsprocessie Beste Parochianen Zondag, 16 juni, trekt de Sacramentsprocessie weer uit. Gaarne wil ik van deze gebeurtenis gebruik maken om U de betekenis ervan nogmaals duidelijk voor ogen te stellen. Daarvoor grijp ik terug op vraag 256 van de katechismus, zoals die door de ouderen onder ons geleerd is. l>eze vraag luidt: "Met welk doel heeft ^ezus do H,Pucharistie ingesteld?" Dn het antwoord hierop is: "Jezus heeft de H.Eucharistie ingestold 1. Zich in het H.Misoffer nog 'O tijd voor ons op te offeren tot voortdurende lof aan de hemelse Vader en ter voortdurende uitboe ting van onze zonden); 2. Gm in de H.Communie het voedsel te zijn "oor on3 goddelijk leven het goddelijk leven nl. dat wij bij het H.Doopsel ontvangen hebben en waardoor wij kinderen van God zijn geworden); 3. om altijd onder ons te kunnen verblijven." Het eerste punt slaat dus op de H.tucharistie als offer, hetgeen we voor ons doel niet verder hoeven té bespreken. Punt 2 en 3 slaan echter op de H.Eucharistie als Sacrament, d.w.z. als handeling die ons "Sods heil bemiddelt. Aldus wordt ze het H.Sacrament des Altaars genoemd en is ze het hei ligste van alle zeven sacramenten, Dit zegt ons het antwoord op vraag 291 van de katechismus: Qet H.Sacrament des Altaars is het heiligste sacrament, omdat Christus Zelf daarin tegenwoordig is, met Zijn God heid en geheel Zijn ffensheid, zoals Hii nu verheerlijkt bii God leeft". Dit nu, beste parochianen, is een werkelijkheid"*#^ de kerk en hopelijk ook wijzelf diep overtuigd zijn en waarvoor velen, zoals bv. een jongen als de H.Tarcisius en de H.Martelaren van Gorcum zelfs hun leven ge offerd hebben. We weten nu verder ook, dat Christus op deze wijze onder ons tegen woordig blijft, zolang de gedaanten de uiterlijke vormen) van brood en wijn blijven bestaan. Zo blijft dus Christus ook na de H.Mis in het tabernakel onder ons tegenwoordig. Ook de gelovigen die niet aan het H.Misoffer deel kunnen nemen, worden zo in staat gesteld de Heer te ontvangen, vooral de zieken en de stervenden. En alle gelovigen kunnen Christus in hst H.Sacrament bezoeken, met hun zorgen en lasten bij Hem komen en Hem vereren en aanbidden. Zo gaat, veel meer nog dan voor het Joodse volk, voor het Christen volk op wat in het Oude Testament gezegd wordt: "Welk machtig volk heeft een god die het zo nabij is als Jahweh, onze God, ons nabij is?" (Deut 4.7). Ligt hierin dan niet voor ons, gelovigen, een reden tot grote dank baarheid? Welnu, om uiting te geven aan die dankbaarheid heeft de kerk o.a. het feest van Sacramentsdag ingesteld. Dan bedanken wij dus Christus vooral, dat Hij in de H.Communie het voed sel geworden is voor ons goddelijk leven en in het H.Sacrament des Altaars onder ons wil verblijven. En deze dankbaarheid willen we ook in het openbaarvoor alle mensen tonen, door met het Allerheiligste in een plechtige processie door de straten van onze parochie te trekken. Op deze manier geven wij dan aan de Heer Jezus de gelegenheid om, zoals Hij dat tijdens Zijn aardse leven in het H.Land deed, weldoende en zegen9e tussen de huizen en de men sen door te gaan en getuigen wij van onze kant. in alle fierheid van ons geloof in Zijn werkelijke tegenwoordigheid in het HSacrament

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1974 | | pagina 10