INGEZONDEN milieuvervuiling Mensen ga eens helemaal alleen, naar het bos en kijkom je heen. Kijk om je heen en geniet, van al het moois wat je ziet. Geniet zolang het nog kan, want wie is er zeker van. Dat men over een jaar o§ tien, nog natuurschoon kan zien? Men ziet steeds meer huizen verschijnen, de bossen en heide velden moeten verdwijnen. Een stoere, eenzame eik, honderden jaren oud, Omgekapt. Er wordt een nieuwe stad gebouwd. Mensen waar moet het naar toe? Zijn we soms levensmoe. Weet je dan niet dat ons behoud afhangt van gras, bloemen en kreupelhout. Want al wat de natuur te bieden heeft, is nodig voor al wat leeft. De mensen fabriceren machines en fabrieken en als gevolg daar van vele zieken. Maar rijkdom, comfort en geld is alles wat in deze wereld telt. Dat we langzaam ten onder gaan, daar demken we niet aan. Door afgunst, haat en nijd, maken we van Tt leven een strijd; De buurvrouw een nieuwe T.V,?, zij niet alleen, ik doe ook mee! De oude donderen we maar in de sloot bij al andere schroot. Misschien was het wel een beetje zot, want eigenlijk was hij niet kapot. Z6 gaat het iedere dag, men denkt dat dit alles kan en mag. Nu ja, ieder voor zich moet zelf weten, of men zich met de buurvrouw wil meten. Maar rotzooi gooien in een sloot, zodat men er geen leven aantreft maar de dood. Dat is in zekere zin 66k moord. De vindt het misschien onge hoord. Dat ik het zo heb uitgelegd. Het is ook wel wat cru gezeg Maar je moet maar eens nagaan, wat voor levens er in de slo en bestaan; P De familie van de kikker en de vis wordt uitgeroeid alsof het OolTde waterlelie en het kroos worden door mensenhanden leven- Daar'raoet iets aan worden gedaan, dit kan zé niet verder gaan. Zal de wereld zo blijven bedtaan? Denk daar maar eens aan. Ule moeten deze moeilijkheden trotseren en dus serieus proberen OM TE BESTAAN EN TE LATEN BESTAAN. N. Vogelzangs

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1973 | | pagina 5