ujast en voor haar zelf zorgt. !s Morgens tussen 6 en 7 uur komen ze zelf de patiënten wassen en eten geven. Dit wordt uitstekend gedaan. 's Middags om 12 uur weer hetzelfjde en 's avonds van 6 tot 7 uur. Verder leven, wonen en slapen alle familieleden op dezlefde plaats: Moeders met baby's; kinderen, mannen en dieren. de ziet altijd een bonte mengeling van kle ren op het grasveld, want waslijnen kennen de mensen hier niet. Ze drogen hun was op de grond, met het gevolg, dat allerlei wormen voor infecties zorgen. Voor het ziekenhuis hebben we waslijnen gemaakt, maar als je ziet hoe zij moeten wassen. Ze hebben twee potten; de helft zo groot als de waspotten thuis. Hierin sjouwen ze water en koken de hele was van het ziekenhuis in die twee potten. Daarna wordt het meteen gespeold want een wasmachine hebben we niet. Eerst hadden we een oude ■wasmachine voer de operatiekamer, maar tot overmaat van ramp is deze al een half jaar defect en kan niet gerepareerd wor den. Dus wassen we alles op de hand, wat niet altijd meevalt als je een drukke operatiedag achter de rug hebt.Maar toch moet je er voor zorgen, dat alles weer steriel wordt klaarge maakt voor de volgende patient. We werken met er weinig materiaal. We heb ben nog steeds een brancaro voor het hele ziekenhuis enz. Maar ja, we proberen de mensen te helpen. Dat is ook ons doel. I\lu mensen van Oirlo. Vele groeten van mij en tot schrijfs dan maar weer. Anny Versieyen. NASCHRIFT REDACTIE Deze mooie brief van Anny roept ons op tot reactie. Die actie willen we als volgt uitvoeren: 10 Mei a.s. is het Wereldmissiedag voor de kinderen. Ook de basisschool doet hier aan mee en de leerkrachten hebben het {plan geopperd om de jeugd niet met een traditioneel zakje haar huis te sturen, waar de kinderen wat van hun eigen spaar centen indoen, maar een actie te houden voor Zuster Anny Ver- ssleyen in de vorm van goederen. IU hebt ongetwijfeld nog wel witgoed in de linnenkast liggen, 'wat U zelden of nooit gebruikt. Als U nu vast eens kijkt of U wat kunt afstaan voor de medemens in Ghana, waar Anny werkt, ,dan geeft U vast wel iets.--We denken b.v. aan witte lakens; zeep; washandjes; handdoeken; theedoeken enz. Volgende week komen we hieru&fkvoerig op terug. Goed de datum 'onthouden S 1*0 MEI s WERELDMISSIEDAG VOOR DE KINDEREN. Zij worden de uitvoerders van de actie. i 0

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1972 | | pagina 2