Die behoorlijk meekon op school, deed op zijn 11e jaar de com munie en was met 12 jaar wan school. Bij het wan school gaan zong de jeugd op straat (echter niet in het bijzijn wan de mees ter) "Meester meester U bent bedankt, Vooir het zitten in de bank, Voor het slaan op den rug, Ik kom nooit meer terug", Bij de plechtige communie wan der kinderen droegen de jongens lange broek; jasje en zwarte schoenen en kousen - later witte ronde kraag, waaraan een grote strik op dat jasje. De meisjes waren gekleed in zwarte jurk, zwarte kousen en schoenen; witte sluier ower het hoofd, en een kroontje met olcemenkrarisje Spelletjes die op school gespeeld werden waren: Boompje werwis- selen(0p de speelplaats bij de oude school stonden zes bomen; 2 wilde kastanjes en 4 lindebomen en een grote-pomp om de dorstig te lawen) - Aan de pomp hing een grote ijzeren lepeBi om uit te. drinken. Deze lepel' werd ook gebruikt .om elkaar met water te gooien. Men -kon er echter niemand mee nalopen-, omdat hij met een ketting aan de pomp bewestigd was. Het kclenhok was achter de gang en werd in de zomer al wol ko len gesjouwd.» Ze werden op het schoolpad opgekiept om .later dan in het hok te doen, Enekele jongens moesten wel eens woo'r straf in het kolenhok, ,r In de school stonden 3 kachels; 1 woor de eerste en tweede klas;. 1 woor de. derde en wierde klas en 1 woor de wijfde en zesde klas. Als de kachels te hard brandden, werd er eensrherm woorgezet. Op dit scherm werden des 's winters weel natte sokken opgehangen. Het diende dus tewens als droogrek. Dit was zo in grote lijnen mijn herinnering aan de school wan wroeger© Mewr, R, - S,

Oirlo's dorpsblad 't Krèntje | 1971 | | pagina 4