45ste Kerstwandeling in Geijsteren Wij wensen u Prettige Feestdagen! U bent van harte welkom in Geijsteren! Watermolen Zaal de Kei, Geijsteren /J Evenals de voorgaande 44 keren zal ook dit jaar een Kerstwandeling worden georganiseerd op het bosrijke Landgoed Geijsteren. Het Koninklijk Sint Willibrordusgilde uit Geijsteren zal op Tweede Kerstdag (zondag 26 december 2009) de jaarlijkse Kerstwandeling uitschrijven. Deze activiteit van het Geijsterse Gilde trekt al vier decennia lang de aandacht van velen. Ieder jaar nemen zo'n 500 mensen deel aan deze activiteit. Van heinde en verre komend, kunnen zij genieten van twee verschillende wandelingen. Een wandeling van ongeveer twee uur en een kortere van circa anderhalf uur. In de route is een pauzeerplaats opgenomen alwaar men koffie of warme chocomel kan nuttigen. Voor de kinderen is er ook ranja. Wegens doorslaand succes kunt U hier ook de bijzondere Gildemik verkrijgen. Evenals het voorgaande jaar zal deze plek worden ingericht bij de oude watermolen: "De Rosmolen". Deze eeuwenoude watermolen is enkele jaren geleden volledig gerestaureerd en weer in gebruik genomen. De molen zal tijdens de wandeling opengesteld zijn voor het publiek. Hoewel er op dat moment geen graan gemalen zal worden, is het bezichtigen van het draaiende waterrad van deze molen zeker de moeite waard. Het begin- en eindpunt van de Kerstwandeling wordt dit jaar gevormd door Zaal de Kei, gelegen aan de Nieuwlandsestraat in Geijsteren. Starten kan men tussen 11.00 uur en 14.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 2,50 voor personen vanaf 16 jaar en ouder. Jonge mensen van 11 tot 16 jaar betalen slechts 2,-. Kinderen jonger dan 11 jaar mogen gratis deelnemen. Voor dit luttele bedrag krijgt u een routebeschrijving van de wandeling met de daarbij behorende vragen. Als u deze vragen goed beantwoordt en het formulier na afloop inlevert, maakt u kans op een prijs. Hoe lang er gelopen wordt, bepaalt u zelf, maar inname van de antwoordformulieren stopt rond de klok van half vijf. De prijsuitreiking vindt vervolgens rond een uur of vijf plaats. Deelnemen kan als groep, maar mag natuurlijk ook als eenling of tweetal! Kortom: Een mooie gelegenheid om na de kerstviering een lekkere, frisse neus te halen en daarbij te genieten van al het moois dat het Landgoed Geijsteren u te bieden heeft.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 15