Kermis met de Snörkes 3 punten! Ysselsteyn 2 - SV Oostrum 2 0-3 Waar kermiszondag normaliter een feest is op de Nieuwe Spar, daar was het sportpark dit jaar om 12u00 uitgestorven. Dankjewel 'minder gevaarlijke legionella variant'! Geen ideale schoonzonen dus die hun kunsten aan het vertonen waren, geen ideale schoonzonen 2 die het vervolg om 14u30 voor hun rekening namen. In plaats daarvan was het deze zondag te doen op sportpark De Vlies in Reuzenland. Nadat de Veteranen op zaterdag al de degens met de all-whites-met-de-rode-sokken hadden gekruist, en om 13u00 de voorwedstrijd van SVO 3 was begonnen (proficiat!), daar stond SVO 2 om 13u30 klaar voor de aftrap. Haartjes mooi in de plooi, broekjes nog smetteloos wit en natuurlijk het rode shirt vol bravoure strak om de borst gespannen. Hier stond een team met een missie, een team dat alleen terug ging naar kermisvierend Oostrum met 3 punten in de tas. De scheidsrechter dacht hier op voorhand echter anders over en gaf met de tos aan dat het vandaag een moeilijke middag zou worden voor SVO. Dat zullen we nog wel eens zien, was echter het antwoord waar hij het mee kon doen. Nadat de voorbereiding op de wedstrijd nog een beetje losjes was verlopen, omdat iedereen met de gedachten nog bij het feestgedruis van de Snörkes zat, daar was iedereen vanaf eerste minuut wedstrijd scherp en alert. Er werd vooruit gevoetbald, goed druk gezet en Ysselsteyn kon de ballen eigenlijk alleen 'hard, hoeëg en wied' naar voren stampen. Nou is dat ook de huisstijl van de withemden, alleen had dat deze zondag geen enkel effect en gaf de verdediging voor de tweede week op rij geen krimp. Niet dat de Pieëlreuzen helemaal geen kans kregen, maar uiteraard stond Sjors Jordi' Gommans er niet om kroketten te vangen en hield hij het doel beheerst schoon. Op links in de aanval maakte Lex 'Samson' van Lin zijn debuut bij de ideale schoonzonen en hij stond direct aan de basis van het eerste doelpunt. Een steekbal van 'Samson' kwam terecht bij Roy 'Krullie' van Delft en na kappen draaien, kappen draaien, kappen draaien, werd het schot dat daarop volgde geblokt door een verdediger. De bal viel vervolgens voor de voeten van Bas 'De Bijter' Camps, die zich geen moment bedacht en wel raad wist met dit buitenkansje. Boemklatsch en 0 - 1 voor SVO! Dat kwam hard aan bij Ysselsteyn dat had verwacht een mak Oostrum te ontvangen na het heftige kermisfeest van de avond ervoor. Maar niets was minder waar en de wedstrijd ging door zoals deze was begonnen. De ideale schoonzonen probeerden op de natte plak te voetballen, waar de all-whites- met-de-rode-sokken de bal naar voren pompten zonder resultaat. In de rust werd Dave 'Goliath' Gerritsen ingebracht voor Frank 'Henny' Hendriks en werden de koppies nog een keer dezelfde kant opgezet door de technische staf. Wederom scherp beginnen was het devies en proberen snel een tweede doelpuntje erin te prikken. Dat zou toch iets rustiger ballen deze zondagmiddag. En zoals altijd luisterden de ideale schoonzonen weer goed naar trained Jr. en consorten en lag de bal 9 minuten na rust voor de tweede keer in het Ysselsteynse netje. Een verre en precieze uittrap van 'Jordi' werd opgepikt door 'Krullie' die als de wiede-weerga op het doel afstormde. En waar de keeper op het eerste schot nog een antwoord had, daar werd het tweede hem toch te machtig. Alsof er een kanonskogel in de verre hoek sloeg, zo hard krulde 'Krullie' de bal bij de tweede paal binnen Oostrum op 0 - 2! En dat de gedachten van de rood-witten toen toch een beetje afdwaalden naar de kermis, zal niemand de ploeg kwalijk nemen. Toch lekker om na twee wedstrijden en met zes punten in de tas een pintje te gaan drinken! Maar natuurlijk moest er eerst nog gewoon 36 minuten worden gevoetbald voordat het echt zover was. En daar werd helemaal niet moeilijk over gedaan. Sterker nog, in de 61s,e minuut schoot 'Krullie' nog een keer uit zijn slof. Kort uit de heup geschoten werd de eerste bal wederom gestopt door de keeper, maar nadat deze uitgeteld op de grond lag en de bal recht in de voeten van 'Krullie' terug kwam, was het een eitje voor een spits van zijn kaliber om de bal hoog in het doel te plaatsen. De beslissing in de wedstrijd en de ideale schoonzonen op rozen. Na het laatste fluitsignaal begon het feest direct in het kleedlokaal waar 50% van de Snörkes nog eens van leer trok en een verlate encore, oftewel Zugabe, gaf die het pedje van Thei op zijn grondvesten deed trillen. Dit was genieten! Maar daarna werd er natuurlijk snel gedoucht (relatief gezien dan), want de kermis met zijn goud-gele rakkers wachtte vol smart op de ideale schoonzonen. De drie punten werden ingeladen en Ysselsteyn werd verwonderd achtergelaten. Niet weggespeeld, maar toch met 0 - 3 verliezen. Hadden ze hier een kampioensploeg aan het werk gezien? En het bleef nog lang onrustig bij AMC.... Aostrum 2. Q

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 9