Laatje zien op de fiets! Herfst en winter staan in Nederland gelijk aan donkere dagen, met vaak grillig regenachtig weer. Fietsers moeten beseffen dat een degelijke fietsverlichting dan absoluut geen overbodige luxe is. En toch vertrekken veel fietsers zonder of met een slecht werkende verlichting op weg. Fietsers die zich niet tonen in het verkeer brengen niet alleen zichzelf in gevaar. Veel automobilisten ergeren zich eraan en schrikken vaak als er plotseling een onverlichte fietser opduikt. Levensgevaarlijk dus! Licht? Logisch toch! Een goede fietsverlichting en verkeersveiligheid gaan hand in hand. Cijfers over het aantal ongevallen als gevolg van slecht werkende fietsverlichting bestaan er niet, maar een goede verlichting is een logische keuze. Elke fietser met gezond verstand weet hoe belangrijk zichtbaarheid in het verkeer is. Daar lain je mee komen De regels voor fietsverlichting en reflectoren zijn eenvoudig: Verlichting moet aan in het donker, bij schemer en slecht zicht, bijvoorbeeld mist. Licht aan de voorkant moet wit of geel zijn, het achterlicht rood. De lampen moeten recht vooruit en recht achteruit schijnen. De verlichting mag niet knipperen. Een rode reflector achter op de fiets, gele reflectoren op de trappers en witte (of gele) reflectie aan de zijkant van de banden zijn verplicht. Beste ouders, controleer a.u.b. de verlichting, en stuur uw kind niet zonder een goede verlichting naar het sportpark. Bedankt voor u medewerking. S.V. Oostrum Uitslagen zaterdag 18 september United Vet-S.V. Oostrum Vet, 17.00 Programma zondag 19 september MVC'19 1-S.V. Oostrum 1,14:30 SV United 2-S.V. Oostrum 2,11:00 S.V. Oostrum 3-SV United 3,10:00 S.V. Oostrum 4-Leunen 5,11:30 S.V. Oostrum 5-Ysselsteyn 4,9:30 Ysselsteyn 6-S.V. Oostrum 6,10:30 SJVV DA1-S.V. Oostrum DA1,11:00 Raadpleeg te allen tijde het publicatiebord i.v.m. eventuele wijzigingen -■

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 8