Bekertoernooi Ideale Schoonzonen We're back! Na een maandje of 2 van actieve rust zijn we terug van weggeweest! De ideale schoonzonen hebben de batterij weer opgeladen en zijn klaar om als een stel Duracell konijnen tekeer te gaan. En waar de voorbereiding met running- goeroe Frank R. al weer een week of 7 geleden is gestart, stond de eerste officiële wedstrijd pas gepland op zondag 22 augustus. En wie goed om zich heen keek deze eerste match op sportpark de Nieuwe Spar, zag veel oude bekenden met daartussen een enkel nieuw gezicht. Zo werd in de zomerstop middenvelder Bjorn-0 Poels (geen familie van Steve-O) aangetrokken van buurman SV United. Een sierlijke middenvelder met gevoel voor ritme die aankomend seizoen niet meer de horlepiep in Wanssum wilde dansen, maar de samba in Oostrum. Verder is de leegte die Huub 'Matje' Deriks en Tom 'Japie' Stam achter hebben gelaten opgevuld door de jeugd. Jongens uit de eigen kweek die in de A onder leiding van Karei zijn opgeleid in de geest van de ideale schoonzonen en moeiteloos meedraaien in de geoliede machine die Oostrum 2 heet. Hierbij kan worden aangetekend dat Matje niet volledig uit beeld is verdwenen, want hij is vanaf de linksback positie een metertje of twee opgeschoven naar de dugout en zal komend seizoen als assistent van trained Jr. aan de slag gaan. Dit om op de donderdagen net dat beetje extra scherpte te brengen dat in de top soms het verschil maakt tussen winst en verlies. Maar al met al is 't Twed de afgelopen transferperiode dus goed doorgekomen en is er, zelfs in deze financieel zware tijden, niemand verkocht moeten worden om de begroting sluitend te krijgen. Een mooi vooruitzicht dus op een goed seizoen en een duidelijk statement van de technische staf richting de groep. Er is vertrouwen in de huidige groep spelers en verbetering moet dit seizoen komen uit de groei van binnenuit. En toen stond 22 augustus de wedstrijd tegen Venray 3 op het programma....de eerste van drie wedstrijden in het bekertoernooi die door de staf en spelers van 2 als sjieke oefenwedstrijden worden gezien. En dat was de eerste helft tegen Venray ook wel te merken.... In wat waarschijnlijk de slechtste 45 minuten onder leiding van Jr. waren, stond het met de thee 1 - 5 voor SW. In de 9de minuut was Oostrum door Roy 'Krullie' van Delft nog wel op 1 - 0 gekomen, maar daarna was het al Venray dat de klok sloeg en scoorden de Piëlhazen er lustig op los. Het was duidelijk dat er nog iets beters op de markt te verkrijgen was dan Duracell batterijen. Dat er na rust nog alleen door SVO werd gescoord in de persoon van Roy 'Sjarrel' de Kleijn werd voor kennisgeving aangenomen. Omdat het glas altijd halfvol is toch nog twee lichtpuntjes. In minuut 27 de gestopte penalty door Sjors 'Jordi' Gommans wat bewijst dat hij de sterke lijn van afgelopen seizoen voortzet en hopelijk weer de basis gaat vormen van een solide verdediging. En natuurlijk het doelpunt van spits 'Krullie' die de onbetwiste nummer 9 zal worden na het doorschuiven van Kees 'Fandefan' van de Ven naar de lezervraeters van Wim de Roy in SVO 1 Na deze nederlaag stond op dinsdag de wedstrijd tegen Montagnards 3 op de rol. Een ploeg waar tegen vorig jaar ook in competitieverband is gespeeld en die normaliter ook dit seizoen weer 6 punten zal moeten afstaan aan de ideale schoonzonen. Een ploeg met weinig toekomstperspectief, maar met een berg ervaring en gogme en natuurlijk met spits Joost, die voor de wedstrijd duidelijk te veel rode snoepjes had gegeten. Een wedstrijd die gewonnen moest kunnen worden en die uiteindelijk na 14 minuten eigenlijk gespeeld was. De stand was ondertussen 0-2 voor SVO door doelpunten van Mare 'Bierie' Biermann en 'Sjarrel' in de 5de en 14de minuut. En ondanks dat Oostrum na het tweede doelpunt redelijk bleef voetballen, liet het zich wat in slaap sussen door de Klaas Vaak's van Bergen en werd er te weinig doortastend opgetreden. Af en toe zorgde spits Joost nog wel voor wat opwinding door onbesuisd in te vliegen of iemand te bedreigen, maar verder ging het er gemoedelijk aan toe deze dinsdagavond. Hierdoor kon het gebeuren dat de score pas in de 82ste minuut verder werd uitgebreid door Tom 'Mini Flex' Direks. Een terecht doelpunt dat in de laatste minuut zelfs werd gevolgd door de 0 - 4 van spits 'Krullie'. Een uitslag die de krachtsverhoudingen goed afspiegelde en hopelijk een vervolg krijgt in de competitie. Als laatste bekerwedstrijd van dit seizoen stond de burenruzie met Leunen 2 gepland. Waar in de competitie het derde team van de Knöllekes de tegenstander zal zijn, moest nu gewonnen worden van het tweede selectieteam. Een match die natuurlijk niet verloren mocht worden omdat alle ideale schoonzonen na de wedstrijd nog wel gewoon bij de schoonfamilie op de koffie moesten kunnen komen.

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 7