TRAININGEN EN GESPREKSGROEPEN Het maatschappelijk werk van Synthese organiseert jaarlijks een aantal trainingen en gespreksgroepen op verschillende onderdelen. Er wordt gewerkt in kleine groepen (ongeveer 10 deelnemers). Trainingen en groepen zijn toegankelijk voor inwoners van Arcen-Velden, Bergen, Gennep, Horst aan de Maas, Mook-Middelaar en Venray. Bij elke training ontvangt de deelnemer een werkboek met daarin informatie betreffende de bijeenkomsten. Voor deelname aan een groep zal er altijd eerst een individueel gesprek met de maatschappelijk werker plaatsvinden. Rouwverwerking en zingeving Deze gespreksgroep staat open voor iedereen die iemand verloren heeft en rouwt om iemand. Het geeft de mogelijkheid om in contact te komen met lotgenoten en ervaringen te delen.Tijdens deze gespreksgroep is ruimte en aandacht voor ieders persoonlijke verhaal. Het zijn 10 bijeenkomsten, die overdag plaatsvinden. Training Sociale Vaardigheid In de sociale vaardigheidstraining voor volwassenen leer je o.a. op een andere manier met moeilijke situaties om te gaan, hoe je contact met anderen kunt leggen en hoe je beter voor jezelf kunt opkomen. Het zijn 8 bijeenkomsten, die overdag plaatsvinden. Gespreksgroep voor mensen na (echt)scheiding Deze groep is voor mannen en vrouwen die gescheiden zijn van diegene met wie ze getrouwd waren of met wie ze geruime tijd hebben samengeleefd. De groep biedt de mogelijkheid om met andere gescheiden mensen in contact te komen die eenzelfde ervaring hebben en heeft als doel bij te dragen aan het verwerken van scheidingsproblemen en aan het vinden van een nieuw levensperspectief. Het zijn 7 bijeenkomsten, die overdag plaatsvinden. Gesprekgroep voor kinderen na (echt)scheiding Het doel van de cursus voor kinderen is hen handreikingen te bieden voor het verwerken van de scheiding en het leren omgaan met de nieuwe situatie na de scheiding. Er worden op speelse wijze communicatieve vaardigheden geoefend en geluisterd naar kinderen. Het zijn 6 bijeenkomsten, die na schooltijd plaatsvinden. Wil je meer informatie over een training of gespreksgroep of wil je je aanmelden neem dan contact op met Synthese, tel. 0478 517 300. Deze trainingen worden in het najaar gegeven bij voldoende aanmeldingen. Meer informatie over de trainingen is ook te vinden op de website www.svnthese.nl. VOOR AL UW DAKWERKZAAMHEDEN Stationsweg 148, 5807 AD Oostrum T - 0478 - 691034, M - 06 - 12461935 w SYNTHESE tifettiiigs

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 15