IVN Geijsteren-Venray heeft een gezinswandeling in het Castenray's ven, op zondag 15 augustus om 10.00 uur. Om met deze tocht mee te gaan moet .ie rekenen op de mogelijkheid, lastig gevallen te worden door muggen, dus lange mouwen en broekspijpen, een pet en evf. muggenspui opsmeren kan en nodig zijn. Hoewel het een gezinswandeling is kunnen geen kinder- en wandelwagens mee, omdat de tocht door moerassig bos en natte weiden gaat. Het kan er zelfs zo nat zijn dat laarzen nodig kunnen zijn. Het Castenray's Ven, in de volksmond "De Paes" genoemd, ligt in het brede dal van de Lollebeek. Deze is in het kader van de ruilverkaveling recht getrokken maar de oude kronkelende loop is nog duidelijk waar te nemen in het bosgebied waar we doorheen wandelen. Oude turfgaten. ook wel Petgaten of Moerkuilen genoemd, zijn nog in het gebied te vinden. Deze zijn weer langzaam aan het dichtgroeien met Slangewortel. Waterviolier. Veenmos. Wilgen en Elzen. Ook zullen we de Koningsvaren op onze tocht, langs het wandelpad te zien krijgen. We wandelen langs de heldere afwateringsbeek, door het spannende, moerassige, dichtgegroeide bos, om dan over de brug, weer langs de Lollebeek te gaan. Daar zullen we de sporen van aanwezigheid van heksen ontdekken en hele dikke eiken geven aan dat ze hier al heel lang staan. We komen door een natte wei met veel verschillende grassen, om dan in het grote moerasbos te belanden. Op de voormalige paardenwei grazen nu Schotse Hooglandersdie het maai- en snoeiwerk verrichten voor SBB. Eenmaal door het natteen even verder het hoge en droge, weiland, met zijn variatie aan begroeiing, gaan we langs de rode Ijzerhoudendebeek, via een prachtig en spannend kronkelig mospaadje, weer door het natte, moerassige bos, waar sommige delen met knuppeltjes belegd zijn om er door heen te kunnen. Zo komen we weer terug bij de beek en de plaats waar we begonnen zijn. Deze tocht is speciaal bedoeld voor gezinnen met kinderen, maar deze moeten ook weer niet te klein zijn, omdat er toch een flink stuk gelopen gaat worden en het erg nat kan zijn. Voor deze wandeling zijn zeker stevige en waterdichte schoenen of laarzen nodig. Heb je er zin in om met deze tocht mee te lopen, dan ben je van harte welkom op zondag 15 augustus om 10.00 uur. We zullen rond 12.00 uur weer terug, het kan ook iets later worden. Hoe kom .ie oon de start? Vanuit Venray komende, ga je even voorbij de kerk rechts de Rietweg in. Daar aan het einde begint onze tocht. Tot 15 augustus

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 11