Vervelend gelijkspel Oostrum in derby. KOPIJ AANLEVEREN TOT MAANDAGAVOND 18.00 uur Ondanks een flink veldoverwicht en redelijk wat goede kansen heeft Oostrum de derby in en tegen Hoithees niet kunnen winnen. De normaliter trefzekere Oostrumse spitsen hadden niet hun beste dag waardoor na negentig minuten voetbal 1 schamel puntje Oostrums deel was. Na enkele minuten aftasten van beide zijden nam Oostrum het initiatief in handen om het vervolgens de rest van de middag niet meer los te laten. Het begon met een vrije trap van Ruud Custers die net naast geschoten werd. Deze kans gaf oostrum duidelijk moed. Na ruim tien minuten snelde linksback Frank Frederix langs drie tegenstanders. Zijn scherpe voorzet kon helaas voor de rood-witten net niet binnen gelopen worden. Even later herhaalde Bastian Bouwsema het kunstje van Frederix door op rechts enkele tegenspelers zijn hielen te laten zien. Vervolgens legde hij het leer keurig terug op Rik Schlepers welke deze kans helaas niet op waarde wist te schatten en de bal langs de verkeerde kant van de paal schoof. Na ruim een half uur kwam de openingstreffer van Hoithees compleet uit de lucht vallen. Een ongevaarlijke terugspeelbal werd door Oostrum-doelman Ralph Kessels door het midden uitverdedigd. De bal werd door een Holthees-speler opgepikt en via enkele schijven werd Ludo Gommans vrij gezet voor kessels. Met een gave stift wist hij deze te passeren en de achterstand was een feit! Oostrum richtte zich weer op en kwam ietwat gelukkig weer snel op gelijke hoogte. Een scherpe voorzet van rechts werd door Hoithees verdediger Loek Zegers ongelukkig met de hand geraakt. De goed opgestelde scheidsrechter kon niets anders doen dan de bal op de stip te leggen waarna het voor Rik Schlepers een koud kunstje was middels een droge schuiver de gelijkmaker te laten aantekenen. Snel hierna klonk het rustsignaal. De tweede helft begon zoals de eerste was geëindigd; Oostrum viel aan en Hoithees verdedigde en gokte op de counter. Na enkele minuten was het bijna raak toen Bart Direks een voorzet van Stan Janssen via een verdediger net naast het doel prikte. Even later werd Chris Wilschut op rechts weggestuurd. Hij koos voor een voorzet op zijn maatje Ruud Custers. Deze kapte twee verdedigers uit en kon het leer binnen schuiven. Waar dit normaliter aftrappen tegenstander betekent schoof Ruud tot ontzetting van iedereen en vooral zichzelf de bal naast het doel. Oostrum kreeg in de minuten die volgde enkele kopkansen voor Stan Janssen en Rik Schlepers maar ook zij mistten jammerlijk doordat ze het doel te hoog zochten. Even later toonde Chris Wilschut voor even zijn klasse. Hij zette twee tegenstanders te kijk en kwam op rechts schuin alleen voor de Holthees-doeiman. Helaas voor Oostrum wilde deze vooralsnog niet wijken en maakte ook deze kans onschadelijk. De tijd begon te dringen en Oostrum ging meer en meer naar voren lopen. Hierdoor kwam Hoithees in de persoon van Michiel Santegoeds tot tweemaal toe dicht in de buurt van doelman Kessels. Eerst schoof hij de bal voorlangs en de tweede keer kopte hij de bal naast. De laatste fase van de wedstrijd probeerde Oostrum met enig opportunisme alsnog een beslissing te forceren maar zoals zo vaak deze middag wilde de bal er gewoonweg niet in. Ook het laatste wapenfeit deze middag, een kopbal van Chris Wilschut, verdween over het doel zodat de wedstrijd eindigde in een puntendeling die voor Oostrum duidelijk voelde als een nederlaag. De ploeg blijft vooralsnog lijstaanvoerder maar zag concurrent MVC in verliespunten gelijk komen. Volgende week een weekje rust en dan resten er nog twee finales tegen DEV uit en Bavos thuis. De apotheose in de vijfde klasse F word ongemeen spannend!

Oostrum's Weekblad | 2010 | | pagina 15