Oostrum zet zegereeks voort sv Oostrum 1-DEV-Arcen 1; 3-1 Oostrum heeft haar zegereeks uitgebreid naar zes opeenvolgende zeges. Tegen een stug DEV bleven de roodhemden voor de zesde keer op rij aan de goede kant van de score. Hierdoor werd de koppositie zelfs verstevigd doordat de naaste concurrenten hun wedstrijden zagen afgelast. Oostrum lijkt dit seizoen welhaast een patent te hebben op een vroege voorsprong. Ook vandaag kon er al vroeg gejuicht worden. Na drie minuten begon de bij vlagen ongrijpbare Chris Wilschut een solo over de rechterkant. Na drie tegenspelers beduusd achtergelaten te hebben leverde hij een perfecte voorzet af bij Ruud Custers. De aanvoerder nam de bal aan, zette zijn directe tegenstander op het verkeerde been en schoof de bal koel voorbij de keeper van de gasten. Een prachtige aanval met dito afronding! Vervolgens ging de wedstrijd op en neer waarbij er een redelijke balans was tussen beide teams. Ook qua kansjes was er evenwicht. Dit veranderde na een half uur spelen. Een identieke situatie leidde de beslissing van de wedstrijd in. Wederom zorgde Wilschut voor de voorbereiding en was Custers de afmaker. Zijn geplaatste boogbal passeerde de keeper en er werd door enkele al gejuicht. Voorstopper Ruud Welles van de gasten voorkwam echter een doelpunt door als een volleerd keeper de bal uit zijn doel te halen middels een schitterende save. De scheids kon niet anders dan deze actie bestraffen met rood en een penalty voor Oostrum. Ruud Custers verzilverde deze buitenkans via de binnenkant van de paal; 2-0. Even later had de bal zomaar weer op de stip gekund toen diezelfde Custers in de zestien overduidelijk met twee handen in de rug werd geduwd en daardoor ten val kwam. Tot aan de rust gebeurde er verder weinig en de wedstrijd leek gelopen. Dit had ook het geval kunnen zijn als Ruud Custers de tweede helft zijn vizier net zo scherp had afgesteld als de eerste. Tot tweemaal toe kreeg hij de een vrije schietkans in de zestien wat doorgaans betekend dat er afgetrapt mag worden door de tegenstander. Helaas was dit nu niet het geval en bleef de spanning in de wedstrijd. Het pleitte voor DEV dat ze niet opgaven en ondanks de achterstand en een man minder bleven knokken voor een beter resultaat. Ze kwamen zelfs enkele keren gevaarlijk in de buurt van de Oostrumse goal. Oostrum moest op haar tellen gaan passen en realiseerde zich dat tegen dit DEV de strijd nog lang niet gestreden was! M.n. de snelle, jonge Jaimy Lenssen deed van zich spreken en bleek een lastig te bespelen tegenstander waar DEV nog veel plezier aan gaat beleven de komende jaren. Hij stond dan ook aan de basis van een opleving aan DEV-zijde. Vanaf eigen helft rukte hij op en werd onvoldoende aangepakt door de Oostrumse verdediging. Toen hij in de zestien over het been ging bij Bram Broeren ging hij dan ook gewillig naar de grond. Iets wat hem een strafschop op leverde. Aanvoerder Ralph Reutelingsperger klaarde deze klus met verve en de spanning was volledig terug in de wedstrijd. Gelukkig voor Oostrum was het de dag van Chris Wilschut. Ondanks de verwoede pogingen van de verdedigers van DEV om Wilschut uit de wedstrijd te schoppen was hij toch de sterkste. Na wederom een schitterende actie over rechts legde hij de bal panklaar voor Arjan Kempen. Nadat Kempen bij een identieke situatie de eerste helft een gigantische misser liet noteren kon nu wel het bekende vingertje omhoog; 3-1 en wedstrijd beslist! De laatste tien minuten kwam Oostrums zege niet meer in gevaar, en kon er zelfs uitgelopen worden naar een nog grotere score. De debuterende a-junior Lex van Lin beleefde bijna een droom debuut door te scoren. Zijn vrije schietkans wist hij niet te verzilveren en even later kopte hij net over toen hij plots voor het doel opdook. Zo eindigde deze wedstrijd in een 3-1 zege en houdt de mooie reeks van Oostrum nog even aan. Volgende week een vrij weekend waardoor de kleine blessures en pijntjes wat kunnen helen. Over twee weken kan er dan vol aan de bak gegaan worden uit tegen nummer 2 Bavos.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 15