SINTERMERTE SINT- en KERSTCOLLECTE In de week van 23 t/m 28 november 2008 wordt weer de jaarlijkse collecte voor Sint en Kerst gehouden. De Sintactie is bedoeld voor de organisatie van de intocht van Sinterklaas en de traktatie voor onze Oostrumse kinderen deze dag. Met de Kerstactie willen wij onze dorpsgenoten die de feestdagen niet thuis door kunnen brengen een hart onder de riem steken. Bij voorbaat onze hartelijke dank, "Het Decembercomité" We kunnen wederom terug kijken op een geslaagd Sintermerte feest! In de kerk mochten we heel veel papa.s en mama,s met hun kinderen welkom heten, geweldig. En alle kinderen hadden ook nog eens van die prachtige lampionnen bij zich, wat er in de optocht door de kerk heel mooi uitzag. Pastoor heeft genoten vertelde hij, het was lang geleden dat er zoveel kleine kinderen in de kerk waren en dan ook nog zo rustig, heel knap van iedereen. Helaas had onze pastoor last van zijn voet en kon hij niet mee naar buiten, maar hij was graag meegegaan naar het vuur op het schoolplein. Jack Gardeniers heeft ervoor gezorgd dat er toch nog wat muzikale klanken te horen waren in de kerk. Sintermerte met zijn soldaten en "beroepsbedelaar" Gradje met zijn bedelaars, zorgde weer voor een mooi toneelstukje in de kerk. Nica en Leone hebben heel mooi voorgelezen, heel knap gedaan. De weergoden waren ons gunstig gezind, dus de lampionnentocht met Sintermerte op het paard voorop, kon gelukkig doorgang vinden. Ook hier was de belangstelling enorm, geweldig wat een stoet enthousiaste kinderen met ouders, opa.s en oma,s etc. Sarah het paard gaat naarmate ze ouder wordt steeds harder lopen lijkt het wel, zodoende moesten we af en toe een kleine pauze inlassen tijdens het lopen. Uiteindelijk konden we vanuit de Gildestraat al het prachtige verlichtte schoolplein en een schitterend groot vuur zien en al gauw zette de joekskapel haar muzikale klanken in, wat het plaatje helemaal compleet maakte. En dan niet te vergeten de lekkere warme chocolademelk, koffie, limonade, taai, taai en lekkere wafels. De kinderen gingen maar wat graag om het vuur zitten, lekker warm en gezellig. Dus al met al een geslaagd Sintermerte feest! Graag willen wij iedereen bedanken, maar in het bijzonder toch, Sintmaarten, "beroepsbedelaar" Gradje, Grad Willems met zijn prachtig paardje Sarah, Joop, van de Wieneshof voor de vuurkorf en het hout, Wilfred Martens voor de verlichting etc en onze eige joekskapel Ut Got voor de muzikale klanken, fantastisch, allemaal heel hartelijk dank en wat ons betreft graag tot ziens! Met vriendelijke groet, namens de ouderraad; Monique Martens en Liedy Janssen.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 15