ttmJ Oostrum pakt onverwachte periodetitel Na afloop van de met 2-3 gewonnen uitwedstrijd tegen SV United had Oostrum twee redenen voor een feestje. Behalve de zwaarbevochten derbyoverwinning kon immers ook een onverwacht periodekampioenschap gevierd worden. Doordat naaste concurrenten Bavos en MVC, volgens hun eigen trainers de beste ploegen in de vijfde klasse F, het lieten afweten kon Oostrum er als lachende derde met de periodetitel vandoor gaan. Net als een week eerder kende Oostrum een voortvarende start van de wedstrijd doordat de eerste de beste kans meteen benut werd. Chris Wilschut zette goed voor vanaf de linkerflank en Ruud Custers schoot de bal vallend met een diagonale dropkick binnen: 0-1. Oostrum wilde meteen doordrukken en kwam soepel combinerend tot een aantal prima kansen. Custers krulde een vrije trap op de paal en kon even later in kansrijke positie aanleggen voor een tweede doelpunt. Het erbarmelijk slechte veld zorgde echter dat de bal op het moment van schieten opstuiterde waardoor het schot ruim naast het doel verdween. Even later wist ook Bart Direks voor een praktisch leeg doel de bal niet tussen de palen te krijgen. De thuisploeg was tot dan toe nog nauwelijks gevaarlijk geweest en de gelijkmaker kwam in de 20e minuut dan ook letterlijk uit de lucht vallen. Een indraaiende vrije trap werd door Ralph Kessels tegen het hoofd van een United-speler gebokst waarna de bal tegen de lat plofte. De rebound werd vervolgens eenvoudig binnengekopt door Joost Jenneskens: 1-1. Oostrum herstelde de verhoudingen in het veld echter binnen tien minuten. Een strakke voorzet vanaf rechts van Stan Janssen werd bij de tweede paal binnengetikt door de meegelopen Rik Schlepers: 1-2. Tot de rust waren er nog kleine kansen voor beide ploegen maar gescoord werd er niet meer. Bij aanvang van de tweede helft viel de regen inmiddels met bakken uit de lucht en de Wanssumse modderpoel werd met de minuut zwaarder bespeelbaar. Omdat United de strijd nog niet opgaf en steeds sterker werd in de duels moest Oostrum teruguit. Van de goed verzorgde opbouw van de eerste helft was geen sprake meer en steeds vaker werd van achteruit de lange bal gehanteerd. Voetballend was de thuisploeg ook niet veel beter maar op basis van veel strijd en inzet kreeg United wel een aantal mogelijkheden op de gelijkmaker, vooral via corners en vrije trappen. Gezien de vele met modder besmeurde broekjes kon ook de Oostrumse ploeg vechtlust niet ontzegd worden. Een kwartier voor tijd leidde een snelle Oostrumse counter de beslissing in de wedstrijd in. Na een goede kans voor de thuisploeg hervatte Oostrum snel het spel. Via Chris Wilschut kwam de bal bij Bastian Bouwsema die met zijn schot de onderkant van de lat raakte. Gelukkig voor de roodwitten stond Ruud Custers op de goede plek om zijn tweede van de middag binnen te knallen: 1-3. Er leek nu een last van de Oostrumse schouders gevallen te zijn want de ploeg begon een stuk rustiger te voetballen. Goede kansen waren er ook voor Bart Direks en Chris Wilschut maar beiden wisten van dichtbij net geen doel te treffen. In blessuretijd kwam United via Willem Reijntjes nog terug tot 2-3 maar verder liet Oostrum het niet meer komen. Door de vierde overwinning op rij is Oostrum in een paar weken tijd opgeklommen van de achtste naar de eerste plaats op de ranglijst en is de ploeg door het winnen van de periode verzekerd van nacompetitievoetbal. Komend weekeinde wacht de volgende derby als Prins Jelle en de Keavers (Holthees dus) op bezoek komen. KLACHTEN OVER BEZORGING "Periodiek" tel582877. Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie melden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met s.4

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 14