Knappe overwinning Oostrum Afgelopen zondag speelde Oostrum de belangrijke uitwedstrijd tegen het hooggeklasseerde MVC uit de Mortel. Na een Oostrumse bliksemstart stond er na een half uur spelen een 0-3 voorsprong op het scorebord. Het in de tweede helft sterk aandringende MVC wist nog tegen te scoren maar de 1-3 eindstand kwam niet meer in gevaar. Door het verzetten van de klok hadden de 22 spelers een uurtje langer kunnen slapen maar het leek erop dat de mannen uit de Mortel om tien over half drie nog steeds niet wakker waren. Het scherp gestarte Oostrum had toen immers al twee keer het net gevonden en zo een comfortabele voorsprong genomen. Direct vanaf de aftrap ging de bal de diepte in waar Bart Direks op de rand van de zestien een vrije trap verdiende. De inzet van Ruud Custers werd nog gekeerd door de doelman maar in de rebound tikte Chris Wilschut alert de bal binnen: 0-1 Vijf minuten later kon Oostrum voor de tweede keer juichen toen doelman Ralph Kessels met een verre uittrap Ruud Custers vrij voor het doel zette. Met een geplaatst schot in de verre hoek werd de MVC-doelman voor de tweede maal gepasseerd: 0-2. De thuisploeg leek nu wakker geschrokken en kreeg ook wat mogelijkheden op de aansluitingstreffer. Het waren echter de roodwitte gasten die op de counter de betere kansen creëerden. Zo speelde Oostrum een paar aanvallen net niet zorgvuldig genoeg uit en had de ploeg pech toen inzetten van Roy Willems en Rik Schlepers in de doelmond geblokt werden. Op het half uur scoorde Oostrum dan toch de derde treffer van de middag. Bij een corner liep de doelman van de thuisploeg buiten zijn vijf-meter-gebied Bart Direks ondersteboven en kende de arbiter een penalty toe. Deze werd, nadat de protesten van de MVC-spelers waren gaan liggen, door Rik Schlepers beheerst binnen geschoten: 0-3. Tot het rustsignaal hielden beide ploegen elkaar qua balbezit en kansen aardig in evenwicht maar gescoord werd er niet meer. De thuisploeg stond de tweede helft voor de schier onmogelijke opdracht de grote achterstand ongedaan te maken. Het sierde de MVC-ers dat ze hier nog wel in geloofden en door het doorschuiven van hun centrale verdediger werd Oostrum op eigen helft vastgezet. Ondanks dat het veldoverwicht nu duidelijk voor de gastheren was zat er te weinig verrassing in het spel van de thuisploeg om Oostrum echt te verontrusten. Het eerste kwartier na rust was Oostrum zelfs dicht bij een vierde treffer. Een subtiele lob van Stan Janssen werd ternauwernood door de doelman tot corner verwerkt. Uit deze corner werd de afvallende bal door Rik Schlepers ingeschoten maar opnieuw werd de bal door een verdediger van de doellijn gehaald. Hierna was het een heel eind gedaan met de Oostrumse dreiging en moest de ploeg zich voornamelijk beperken tot het tegenhouden van de aanvalsgolven van de thuisploeg. Dat lukte de Oostrumse verdediging heel aardig en als er eens een bal op doel kwam stond daar nog altijd Ralph Kessels. Met een aantal schitterende reddingen hield de Oostrumse doelman de marge van drie voor zijn ploeg intact. Naarmate het einde naderde ebde het geloof in een beter resultaat langzaam weg bij de thuisploeg. De 1-3 viel te laat voor de thuisploeg om de wedstrijd nog echt spannend te maken. Zodoende kon Oostrum na het laatste fluitsignaal drie zwaar bevochten punten bijschrijven en is de ploeg gestegen naar een gedeelde tweede plaats op de ranglijst. Komende zondag gaat Oostrum op bezoek in Wanssum bij de buren van SV United. Bij winst aldaar maakt Oostrum zelfs nog kans op de eerste periodetitel, maar dan moeten naaste concurrenten Bavos (op bezoek bij Meterik) en MVC (ontvangt Milheezer Boys) wel punten verspelen.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 8