SVO laat winst liggen Oostrum 3 - Merselo V/2 2-2 Op deze mooie zondagmorgen stond voor de mannen van 3 de wedstrijd tegen Merselo Ooit Venray op het programma. Op voorhand leek dit een pittige wedstrijd te worden, omdat gedurende de warming up aan Merselo zijde een aantal spelers van 1 werd ontwaard. Maar uiteraard liet 't Derd zich hierdoor niet imponeren en ging het uit van de eigen krachten. Met de Kes, Kevan, Wicky de Wipper, Frusty en Fandefan sr stond er bij 3 natuurlijk ook genoeg kwaliteit op het veld. Al voelde laatstgenoemde zich niet helemaal in zijn element in een shirt zonder kraagje.... De leiding was deze wedstrijd in handen van de altijd uitstekend fluitende Knil jr, die de frisse zondagochtendlucht goed kon gebruiken. Na de gebruikelijke formaliteiten ging de wedstrijd van start met een Oostrum dat de bal rond probeerde te laten gaan. Van achteruit werd de bal keer op keer ingespeeld op de spitsen die, met name op de flanken, hun tegenstanders overklasten. Het schijnt dat de rechtsback van Merselo nog steeds niet weet hoe der Hansi er van de voorkant uitziet en of hij zijn snor voor deze wedstrijd nu had laten staan of niet. Dit surplus aan kwaliteit moest toch gaan leidden tot een doelpunt, dat was iets waar eigenlijk niemand aan twijfelde. En in de 23ste minuut was het dan ook zover. Na een flitsende aanval over links werd de bal nonchalant voorgegeven met buitenkant rechts, zoals alleen een echte Fandefan dat kan, en werd de knikker door Kevan tegen de touwen geknikt. 1-0 na een wonderschone aanval! Uiteraard schepte dit doelpunt verwachtingen bij het in groten getale opgekomen publiek en in de minuten die volgden werd het op zijn wenken bediend. De bal ging rond, er werden operationele ruimtes gecreëerd, er waren spelers die hierin doken en individuele acties zorgden voor gevaar. Kortom Merselo werd van het kastje naar de muur gestuurd en papa Piet zag dat het goed was. Verdedigend kwam SVO 3 in deze fase niet in gevaar, mede doordat het Scheermes en de Koes hun tegenstanders goed in de tang hadden. De door de ZKGP gedomineerde achterhoede werd degelijk geleid door Frusty die maar bleef praten en de nacht ervoor blijkbaar genoeg spraakwater binnen had gekregen. Helaas zorgde één onachtzaamheid in de defensie echter toch voor een tegendoelpunt. De rechtsbuiten van de geelzwarten kneep slim naar binnen toe waar hij onverwachts een linkerbeen bleek te hebben en vorst Jeu liet vissen. Helaas, 1-1 na 35 minuten.... Ondanks het overwicht en een karrenvracht aan hele en halve mogelijkheden voor 't Derd, bleek dit ook de theestand te zijn. Dus het lokaal in, wonden likken en opnieuw beginnen. Na een duidelijke en gestructureerde analyse van Bart en een les in motivatie van papa Piet, gingen de mannen van 3 weer met goede moed de wei in. Naar voren was het devies! En zoals het goede schooljongens betaamd, luisterde 3 goed naar de leider en ging furieus in de aanval. De verdediging van Merselo werd onder druk gezet, maar met soms meer geluk dan wijsheid bleef deze toch overeind. Totdat Wicky een corner mocht trappen....want hier etaleerde hij zijn ongeëvenaarde traptechniek door de bal direct vanuit het driehoekje het doel in te wippen. Oostrum weer op voorsprong en Wicky door het dolle heen! Omdat 't Derd in het vervolg Merselo niet de genadeklap gaf, bleven de jongens van de gestampte pot geloven in een beter resultaat. En in de 70ste minuut leidde dit geloof dan ook tot de 2-2. Waar een half dozijn rood-witten op de achterlijn werd gedold door een Ooit Venraynaar, drukte de Witte Walrus (in de rust in het veld gekomen voor het Scheermes) de bal in eigen doel. Pech, maar ook deze doelpunten tellen helaas.... Vervolgens probeerde SVO 3 nog vol voor de overwinning te gaan, in de rug gesteund door het ondertal van Merselo. In de slotminuten had zelfs Sjarrel (die de geblesseerde Stoffel jr verving) nog de kans zijn optreden in drie te voorzien van een gouden randje, maar helaas verdween deze lastig te nemen bal net naast het doel. En dus eindigde deze wedstrijd in een puntendeling en moet 3 volgende week weer aan de bak tegen Bergen. Tot dan! Aostrum 3.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 6