Stormvogels '28 2 - Oostrum 2 1-0 Siebengewald aus...immer schwierig. Met die gedachte reisde de SVO 2 af richting Duitse grens, richting wat de eerste driepunter van het seizoen zou moeten gaan worden. Na de puntendeling van vorige week met buurdorp Oeldere, waren de ideale schoonzonen gebrand om de punten in de tas mee terug te nemen naar kermisvierend Oostrum. Al met al is het prettiger volle koker te gaan met vier punten in de stand van 4J, dan een pintje te drinken met maar 1 schamel puntje op het bord. Na de reis afgelegd te hebben richting sportpark 't Eindpunt over de rijksweg door Well (en hier niemand te hebben verloren), stonden de mannen strak en waren de blikken gefocust. Jr. gaf uitleg over het tactisch strijdplan, waarna Björn het mentale gedeelte voor zijn rekening nam. Ut twed kwam dan ook goed het kleedlokaal uit en startte de wedstrijd degelijk. De tegenstander werd goed vastgezet en het balletje ging redelijk tot goed rond. Tot uitgespeelde kansen leidde dit echter helaas niet, waarna de powerplay na twintig minuten iets wegzakte. Die Vogel kregen iets meer grip op het middenveld, waar de aanvoerder van Siebengewald een lastige klant bleek te zijn. Toch bleef de SVO 2 de bovenliggende partij en werden er geen kansen weggegeven. Aangezien de Oostrumse voorhoede ook geen vuist kon maken tegen de Eiffeltoren en zijn maatjes, was het een logisch gevolg dat de thee werd genuttigd met een 0-0 tussenstand. In de rust werd strateeg Screbby gewisseld voor Nilfisk Japie, om meer power op het middenveld te krijgen. Verder moest Bobo het spel nog meer naar zich toe gaan trekken en de ballen verdelen, wat in de eerste helft al aardig lukte. Laatste kleine puntje was om misschien een keer een doelpuntje erin te prikken....Het strijdpan voor deel 2 was klaar! Na rust veranderde het spelbeeld eigenlijk niet. Oostrum controleerde zonder echt gevaarlijk te worden of grote uitgespeelde kansen te krijgen en Stormvogels probeerde het wel zonder dat het echt lukte. Dit duurde tot de 55ste minuut. Toen werd een duikeling van een Vogel, wellicht een schwalbe, op 20 meter van de goal van Jordi door de scheidsrechter gepromoveerd tot vrije trap. Terwijl Jordi Bram nog aanwijzingen aan het geven was hoe de muur te metselen, werd de bal genomen en kon Jordi ternauwernood voorkomen dat de bal direct het doel invloog. Helaas was de bal niet klemvast en kwam er meer oranje dan rood op het Oostrumse doel af voor de tweede bal. Dit kon Jordi ook niet meer bolwerken en de bal ging tegen de touwen. 1 - 0 en een aantekening in het boekje van Björn: regel 5, altijd met je tegenstander meelopen als een vrije trap is genomen. Het is vervelend om achter te komen zonder echte kansen weg te geven en dit viel de mannen van 2 dan ook effe koud op het dak. Niet zo koud wellicht als de douches op het oude sportpark van SVEB, maar vervelend was het wel. Toch richtte het team zich na deze tegenvaller weer op en ging op zoek naar een doelpunt. Dit gebeurde echter zonder veel overtuiging en het echte geloof dat er ook een doelpunt zou worden gemaakt. Tot op ongeveer 30 meter van de goal werd er aardig gevoetbald, maar verder liet de Eiffeltoren het niet komen. De SVO 2 was niet doortastend genoeg om kansen te creëren, al had Nolly nog een mooie actie die eindigde met een schot in het zijnet. Na een lange blessure behandeling en het nodige tijd-snoepen van die Vögel, bleek de klok van de scheidsrechter niet van Zwitserse makelij en werd er volgens het uurwerk van de Oostrum supporters en leiding erg vroeg afgefloten. Conclusie na 2 wedstrijden: 1 punt, 0 doelpunten voor, 1 doelpunt tegen. Fijne kermis! Aostrum 2.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 9