26 September 2009 BURENDAG 10. Dorpsontwikkeling Ontwikkelingen Oostrum Oost/bestemmingsplan buitengebied Volgens informatie staan de bedrijven van Janssen en Verheijen aan de van Broekhuizenstraat woningbouw in Oostrum-oost niet in de weg. Er wordt momenteel door de gemeente gewerkt aan een stedenbouwkundig plan. Op 23 juni wordt dit plan besproken met het dagelijks bestuur van de dorpsraad. Oostrum in Buxus. Naar aanleiding van het plan van de KBO om bij het terreintje bij het Bolwerk een verhoging aan te leggen met de naam Oostrum in buxus beplanting zijn er enkele bezwaren binnengekomen. De bezwaarmakers worden uitgenodigd om met alle betrokkenen ter plaatse te gaan kijken wat de plannen exact zijn. Men kan dan alsnog besluiten of men het bezwaar wil handhaven. 11. Actielijst Is ongewijzigd 11. Rondvraag - Er is nog geen deskundige benaderd i.v.m. het snoeien van de bomen aan het dorpsplein? - Er zijn geen verdere ontwikkelingen rondom de Watermolen. 12. Sluiting De voorzitter dankt iedereen voor de inbreng en hoopt volgende keer iedereen weer te zien. Namens de dorpsraad Oostrum Marian Fleuren Zoals u wellicht op tv ook al eens voorbij hebt zien komen is op 26 september as weer de landelijke burendag. Wat is de burendag? Burendag is een initiatief van Douwe Egberts Inderdaad van de koffie) en het Oranjefonds. Als buren samen iets organiseren voor de buurt dan kun je hiervoor bij het oranjefonds een subsidie aanvragen. maximaal 750, Er is in totaal 1.000.000, beschikbaar Het mogen dus ook meerdere initiatieven uit een dorp of wijk zijn! Het is laagdrempelig, op korte termijn realiseerbaar en bovendien LEUK Kijk voor de voorwaarden en het aanvraagformulier op www.burendaq.nl De inschrijftermijn sluit op 22 september. Het geeft misschien net dat steuntje extra om nu iets te organiseren. Hopelijk worden er enkele mooie initiatieven uit Oostrum gehonoreerd. 2009

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 8