HULPVERLENING IM B OR G Antoine, 63 jaar, niet meer werkend en sinds kort weduwnaar. Mist een klankbord en vindt het moeilijk om weer greep op het leven te krijgen. Mariëlle, 66 jaar, actief in verenigingsleven, weet uit eigen ervaring hoe moeilijk het is om de draad weer op te pakken. Eventjes ontmoeten ze elkaar via de telefoon van Sensoor Telehulpverlening Limburg. Antoine kan zijn verhaal vertellen en merkt dat er echt naar hem geluisterd wordt. Mariëlle herkent en begrijpt zijn situatie. Ze kan die niet veranderen, maar hem wel wat tips geven... Zomaar twee mensen die elkaar even ontmoeten. Ze kennen elkaar niet, maar ze zijn een perfecte match. De een voelt zich begrepen en gesteund. De ander kan haar levenservaring delen.... Mariëlle is vrijwilligster bij Sensoor Telehulpverlening Limburg. De instelling die dag en nacht telefonisch bereikbaar is voor iedereen die behoefte heeft aan een gesprek, steun of advies. Anoniem, dus veilig. Aan de telefoon zitten vrijwilligers. Mensen zoals Mariëlle, maar ook zoals John, de 30 jarige administrateur die naast zijn werk iets heel anders wil doen. Of zoals Patricia die een opleiding counseling volgt en zo wat praktijkervaring wil opdoen. Vrijwilligers die geïnteresseerd zijn in mensen. Die per maand ongeveer 20 uur beschikbaar zijn voor dit werk, en die per 4 weken 4 telefoondiensten willen verzorgen, waarvan 1 nachtdienst. Allemaal vanuit het centrale kantoor in het centrum van Venlo. Natuurlijk hebben ze eerst een basisopleiding gevolgd. Deze opleiding neemt ongeveer 8 dagdelen in beslag en wordt gegeven door de trainers van Telehulpverlening Limburg. En ze hebben eerst een soort stage gevolgd aan de telefoon. Na de basisopleiding sluiten vrijwilligers een contract af met Telehulpverlening Limburg. Daarin staat o.a. dat ze een reiskostenvergoeding krijgen en dat ze verzekerd zijn. Telehulpverlening Limburg zorgt goed voor haar vrijwilligers. Het is de enige organisatie in Limburg die het Keurmerk Vrijwilligerswerk Goed Geregeld mag voeren. Na de basisopleiding is er nog voortdurend deskundigheidsbevordering. In groepen die een keer per maand bij elkaar komen. Of in de vorm van trainingen of thema-avonden. Mariëlle, John en Patricia zoeken collega's. Bent U geïnteresseerd in dit vrijwilligerswerk In oktober start er weer een nieuwe basistraining. U kunt een informatiepakket opvragen op telefoonnummer 077-3514057 of via emailinfo@telehulplimburq.nl. Ook op de website www.telehulplimburg.nl is meer informatie te vinden. Perfecte match!

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 17