Grote Braderie en Luikse Markt te Oostrum Nationale nachtvlindernacht 38e jaargang nr. 30 20 augustusl 2009 Redactieadres: G. Smedts, Valkenkampstraat 14, 5807 AN Oostrum. Tel. 58 46 42. E-mailadres: oostrumsweekblad@planet.nl Rabobank: 12.81.44.912 Abonnement: 9,- per jaar Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Sluitingsavond in te leveren kopij Maandagavond 18.00 uur. Op zondag 30 augustus a.s. zal er op het Dorpsplein te Oostrum wederom een grote braderie worden gehouden. Een groot aantal kramen zal worden bezet door aanbieders van antiek, kunst en curiosa en alles watje zoal kunt aantreffen op een braderie. Naast het aanbod van nieuwe en gebruikte dingen zijn er in de directe nabijheid enkele gezellige terrassen geopend en is er de mogelijkheid voor het nuttigen van een snack. De braderie wordt georganiseerd door Harmonie Sub Matris Tutéla. De aanvang is 10.00 uur en de sluiting is om 17.00 uur. Op vrijdag 28 augustus is het Nationale Nachtvlindernacht. Dit jaar alweer voor de vijfde maal. Op deze avond en nacht zullen er op vele plaatsen in ons land excursies zijn om het nachtvlinderleven waar te nemen en te beleven. Ook het IVN Geysteren-Venray zal op deze avond, van de partij zijn met een nachttocht op zoek naar vlinders die anders niet zo gauw te vinden en te bestuderen zijn. Lo Troisfontaine, Rien Eikmans, Theo Bouten en Nico Min zullen ons op deze avond meenemen in de bossen van Geysteren om vlinders te vangen. Ze zullen de vlinders op een heel speciale manier in de val (laken) laten vliegen. Er zijn onschadelijke manieren om nachtvlinders te lokken d.m.v. licht of met smeermiddelen) en deze dan op je gemak te bekijken. Ben je eenmaal in de ban geraakt van vlinders en speciaal van nachtvlinders, dan gaat er een wereld (en in dit geval een nacht)voor je open. Nieuwsgierig geworden? Kom dan ook kijken op vrijdagavond 28 augustus om 22.00 uur om te genieten van een bijzondere avond/nachttocht. Vertrekpunt: Parkeerplaats voetbalvelden Geysteren. 1 HARMONIE OOSTRUM OSTRUMS

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 1