Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 12 mei 2009 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Een speciaal welkom aan dorpsraadlid Hans Manders die een paar maanden afwezig is geweest wegens gezondheidsredenen. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Naast de gebruikelijke stukken van de div. commissies is er inzage geweest in het voorontwerp bestemmingsplan buitengebied, zie punt 9 dorpsontwikkeling. Dhr. J. van Gogh maakt melding van een onveilige constructie in de Watermolen. Reactie hierop: De gemeente is hiervan op de hoogte, renovatie vindt op termijn plaats. Prorail heeft antwoord gegeven op twee actie punten. Het vernielde prikkeldraad aan de Oosterthienweg zal hersteld worden. Het nieuwe parkeerterrein rechts van het station valt onder beheer NS. Eventuele klachten t.a.v. onderhoud melden bij de gemeente. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 14 april 2009 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken Vergadering 21 april Stand van zaken rondom het station is besproken. Gemeente Venray is in gesprek met het bestuur van Ador. Het gebouw waar Ador in huist, is toe aan groot onderhoud. Het huurcontract eindigt in 2011Er zou in de toekomst mogelijk sprake zijn van een verhuizing naar een andere locatie. Groot onderhoud zou dan niet noodzakelijk zijn. Het uitvoeringsprogramma en de prioriteitenlijst zijn doorgenomen. 6. Dagelijks Bestuur Mondeling verslag dorpsradenoverleg 4 mei Sinds 6 april zijn de dorpsraden van Geysteren, Wanssum en Blitterswijk aan de vergadertafel van het DRO aangeschoven. Er was een terugblik op de presentatie over energie en klimaatbeleid van de gemeente Venray. Het DRO heeft voorgesteld de gemeenschapshuizen in zijn algemeen naar voren te schuiven met betrekking tot energie maatregelen in plaats van kleine versnipperde projecten aan te dragen. Bomen dorpsplein In overleg met de aanwezigen is besloten een onafhankelijk advies van een boomdeskundige in te winnen over het wel of niet snoeien van de bomen aan het dorpsplein. De doelstelling is een mooi resultaat voor de langere termijn. Woningenverkoop Wonen Venrav Op verzoek van Wonen Venray heeft de dorpsraad in 2007 aangegeven welke huurwoningen we graag voor de autochtone bewoners van Oostrum willen behouden. Een aantal van deze (door de dorpsraad geselecteerde) seniorenwoningen zijn nu te koop aangeboden aan de huidige bewoners, zonder kennisgeving vooraf van Wonen Venray aan de dorpsraad. De dorpsraad zal bezwaar maken bij Wonen Venray tegen het onttrekken van deze senioren huurwoningen aan de (huur)woningmarkt van Oostrum. Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM tel. (0478)510713 e-mail: mcfleuren@home.nl internet: www.dorpenvenrav.nl

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 3