R.K. Parochie O.L.Vr.Geboorte te Oostrum Administratie Kerkbijdragen. KERKBALANS Ben jij die nieuwe vrijwilliger voor Home-Start? SYNTHESE Zoals gebruikelijk werd in onze parochie in de loop van februari de jaarlijkse actie Kerkbalans georganiseerd. Een 18-tal vrijwilligers bezorgden op veel adressen een verzoek om ook dit jaar weer een financiële bijdrage te willen verlenen om een verantwoorde exploitatie van onze parochie mogelijk te maken. Onderhoud aan kerkgebouw, pastorie en energie zijn jaarlijks grote uitgaven. Het stemt tot voldoening dat velen positief reageerden op ons verzoek.lnmiddels hebben wij van 351 gezinnen een deelnameformulier mogen ontvangen. Van deze groep verlenen 287 een eenmalige machtiging tot automatische incasso van van de toegezegde bijdrage. Uitgaande van de verleende machtigingen die een bedrag vertegenwoordigen van 25.227,00 komen wij tot een totaal begrootte bijdrage voor dit jaar van 30.557,00. Een mooi resultaat! Een welgemeend woord van dank aan U allen is dan ook op zijn plaats. Mochten er toch nog adressen zijn waar de enveloppe niet is opgehaald dan kunt U deze ten ailen tijde bij mij in de brievenbus doen, of het bedrag overmaken op rek.no. 1400 01 832 t.n.v. Kerkbijdrage O.L.Vr.Geboorte te Oostrum. Met vriendelijke groet, Annie Vermeulen-Schreurs Adm. Kerkbijdragen Par.O.L.Vr.Geboorte Stationsweg 110 5807 AC Oostrum. Home-Start krijgt zoveel verzoeken om ondersteuning, dat er een tekort aan vrijwilligers is. Daarom start een nieuwe werving en voorbereidingscursus om nieuwe vrijwilligers in te kunnen zetten in Home-Start gezinnen. Bent u die vrijwilliger die een ochtend of middag in de week tijd heeft voor een gezin met jonge kinderen? Het gaat om het bieden van een luisterend oor, begrip, vriendschap, ondersteuning en gezelligheid. Opvoeden gaat niet altijd vanzelf. Soms zijn er perioden dat het even niet wil lukken, bijvoorbeeld door verhuizing, echtscheiding of ziekte van een kind. Deze situaties kunnen spanningen in een gezin geven waardoor opvoeden extra moeilijk wordt. Op zo'n moment zou een steuntje in de rug veel helpen. Iemand die tijd en aandacht heeft voor ouders en kinderen, zodat zij de ruimte en de rust krijgen om er weer voor te gaan. Samen koffie drinken en praten, samen met de kinderen spelen, praktische hulp, er even samen uit. Net zoals die buurvrouw van vroeger, die er gewoon even voor je is. Hebt u een dagdeel per week tijd om vrijwilliger van Home-Start te zijn? Dan bieden wij u een voorbereidende cursus en interessant vrijwilligerswerk dat veel voldoening geeft. Dit vrijwilligerswerk geeft gezellige contacten met andere vrijwilligers. De coördinator geeft ondersteuning en begeleiding. Natuurlijk heeft Home-Start ook een onkostenvergoeding. Wat wij van u vragen is aandacht en tijd, een positieve levenshouding en de bereidheid om uw ervaring te delen. Wij vragen geen diploma's of opleidingen maar vooral een groot hart, begrip en inlevingsvermogen. Mocht u naar aanleiding van dit artikel nog vragen hebben of interesse hebben om vrijwilliger te worden, dan kunt hiervoor contact opnemen met Synthese: tel 0478-517317. Vraag naar Jeannette Janssen, coördinator Home-Start.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 3