3. Het Mannenkoor Aostrumse Zangkompeneej uit Oostrum is opgericht op 4. De Gemengde Zangvereniging Con Brio uit Broekhuizen- 3 september 1980 onder de naam "Het Oostrums Mannenkoor". In de eerste jaren van het bestaan was het koor tijdens carnavalsdagen uiterst actief. Bekend onder de naam Aostrumse Zangkompeneej "Oere Toe" werd op vele plaatsen tijdens het carnavalsseizoen opgetreden tot vermaak van vele toehoorders en zangers zelf. Het koor stond toen onder leiding van dirigent Soulimans. Eind tachtiger jaren werd het roer over genomen door Frans Verhofstad. Onder zijn bezielende leiding werd een zeer gevarieerd programma ingestudeerd en werd de Aostrumse Zangkompeneej bekend om de grote variatie van liederen die het koor ten gehore kon brengen. In september 1997 werd Frans Verhofstad opgevolgd door Marcel Kupers die met veel enthousiasme 12 jaar lang dirigent bleef van de Zangkompeneej. Per oktober 2008 staat het koor onder leiding van Kenny Jansen, een nog jonge dirigent die met plezier aan zijn taak bij de Aostrumse Zangkompeneej is begonnen. In de loop der jaren is de naam van het koor enige malen gewijzigd en nu is het koor bekend onder de naam Aostrumse Zangkompeneej. Het repertoire van het koor is zeer uitgebreid. Het omvat voornamelijk profane liederen. Maar geestelijke liederen zijn eveneens in het repertoire opgenomen. leder jaar organiseert de het koor een Lenteconcert, waar meerdere koren uit de omgeving en ver daarbuiten, hun stemmen laten klinken. De wekelijkse repetitie is thans in Café-Zaal Back In Time te Oostrum. Een 19-tal zangers is gaarne bereid om de woensdagavond vrij te houden voor de repetities van hun Zangkompeneej. Broekhuizenvorst is op 23 maart 1978 opgericht. Sinds augustus 2008 staat het koor onder leiding van Marcel Kupers uit Tegelen. Con Brio heeft een veelzijdig repertoire, voor elk wat wils! Naast het zingen louter om het plezier neemt het koor deel aan festiviteiten in de beide dorpskernen. Omstreeks Kerstmis van ieder jaar verzorgt het koor een sfeervolle kerkdienst of adventsconcert. Contacten worden onderhouden met koren uit de omgeving. "Horst aan de Maas zingt" wordt al voor het negende jaar door Con Brio georganiseerd. Het belangrijkste doel van het 35 leden tellende koor is en blijft "samen plezier beleven aan het zingen". Daarnaast streven wij wel naar kwaliteit. Bij Con Brio wordt serieus gerepeteerd maar er is ook voldoende ruimte voor gezelligheid. Op zaterdagavond 21 maart a.s. aanvang 20.15 uurzullen deze koren hun stemmen laten klinken. Het beloofd een zeer gevarieerde muzikale avond te worden. Kom, luister en geniet mee. U bent van harte welkom. En zoals gebruikelijk is de entree vrij. KLACHTEN OVER BEZORGING "Periodiek" tel: 582877. Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie melden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met r.'

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 12