NR Onderwerp/opmerkinq Besluit Actie Door 1. 2. 3. Opening Voorzitter: -heet de aanwezigen van harte welkom. Een speciaal welkom aan Roel Coppus van de politie gemeente Venray en gebiedsmentor van Oostrum. -Henk Verstegen komt later i.v.m. een vergadering elders. Vaststellina agenda Agendapunten waarbij de gemeente bemoeienis heeft worden naar achteren geschoven. Criminaliteit in Oostrum wordt punt 3. Naar aanleiding van een artikel in De Peel en Maas verduidelijkt Roel Coppus de cijfers. De cijfers gebruikt voor het artikel zijn van 2007. Er ontstaat een vertekend beeld door de aanwezigheid van diverse instellingen aan de Wanssumseweg, door Zenith en de stationsomgeving. De cijfers van 2008 laten een lichte stijging zien. De Zenith en het Station zijn elk verantwoordelijk voor ongeveer 1/3 van de cijfers. De instellingen aan de Wanssumseweg voor 8 procent. Bekijkt men de gegevens dan opnieuw, dan zijn de cijfers vergelijkbaar met Leunen dat qua inwonertal ook het meest met Oostrum overeenkomt. Bij de Zenith wordt intensief gecontroleerd op alcoholmisbruik, dit veroorzaakt ook een stijging. Op het station vinden meer fietsendiefstallen plaats (van 16 incidenten naar 64) en meer inbraken in geparkeerde auto's. Het station is aan vernieuwing toe, de veiligheid heeft bij de nieuwe plannen een hoge prioriteit. De ontwikkeling van Industrie gebied De Hulst II en De Blakt zal in de toekomst voor een stijging gaan zorgen, denk aan diefstal en inbraak. Naar aanleiding van de vernielingen in Oostrum na het jeugdprinsenbal kan gemeld worden dat het onderzoek nog loopt, twee daders zijn bekend. Opmerking publieke tribune; op de Stationsstraat wordt veel te hard gereden, zeker in de avonduren.

Oostrum's Weekblad | 2009 | | pagina 4