- De kerstboomverbranding zal als het perceel het toelaat op zaterdag 10 januari plaatsvinden. Indien dit niet mogelijk is worden ze versnippert en men kan dan de bomen inleveren bij de Watermolen. Maatschappelijke zaken zal een berichtje in het weekblad zetten van 21 december. Deze wordt dan huis aan huis bezorgd met extra informatie. - Er is aan de gemeente gevraagd of er bewegwijzering kan komen op de Wanssumseweg i.v.m. het industrieterrein. Er is nog geen reactie terug. - Volgend jaar vragen we weer een extra bladkorf aan voor de hoek Mgr. Hanssenstraat Hoefslag. Misschien dat hij er toch komt. 8. Maatschappelijke zaken Stand van zaken verenigingen Omdat er onvoldoende reacties zijn binnengekomen hebben we de verenigingen die wel hebben gereageerd laten weten dat we enkele van de onderwerpen tijdens de openbare vergaderingen willen behandelen. We denken dan aan het werven en behouden van vrijwilligers door Match en subsidiemogelijkheden. Nieuwe bewoners Verschillende dorpen zijn benaderd om te vragen wat zij ondernemen ten aanzien van nieuwe bewoners. De kleinere dorpen bezoeken de mensen nog wel, maar de grotere dorpen vinden dit niet haalbaar. Men heeft net als in Oostrum geen overzicht welke mensen nieuwe bewoners zijn. Zij proberen ook de mensen te bereiken via het dorpsblad, en vonden de huis aan huis verspreiding zoals Oostrum doet een goede tip. Een avond organiseren en niet weten wat de opkomst is lijkt niet zinvol. We bekijken of er nog andere mogelijkheden zijn. Regioraad de Roovse Wissel De Rooyse Wissel gaat fuseren met een instelling in Zetten. Er is met de gemeente Zetten een overeenkomst gemaakt waarin allerlei afspraken vast liggen. De Rooyse Wissel heeft aan gegeven dit ook met de gemeente Venray te willen doen, maar deze huldigt het standpunt dat een dergelijke overeenkomst niet nodig is bij eventuele acties van de Rooyse Wissel. De Rooyse Wissel heeft deze overeenkomst ook niet nodig, aangezien er al afspraken liggen. Er wordt nu gekeken wat er precies aan afspraken ligt vervolgens wordt de zaak in de regioraad opnieuw bekeken. Wil de regioraad dan alsnog een overeenkomst dan zullen zij dit bij de gemeente kenbaar moeten maken. De stand van zaken m.b.t. de resocialisatiewoningen wordt 15 december uit de doeken gedaan. Er wordt een toelichting gegeven over het gebouw, de locatie en hoe er met de woningen gewerkt gaat worden. De dorpsraad is hier voor uitgenodigd. Overige activiteiten - In het Oostrums weekblad komt een kleurwedstrijd voor kinderen. - Er wordt gedacht aan een voorlichtingsavond voor de jeugd van 12 tot 16 over alcohol en drugsverslaving, deze kan door Synthese in samenwerking met de G.G.D worden gegeven. Er wordt gekeken hoe we dit vorm gaan geven. Er wordt gedacht aan een samenwerking met de sportvereniging. 9. Dorpsontwikkeling Informatie Oostrum Oost. Er is een presentatie geweest bij de gemeente waar omwonenden en een afvaardiging van de dorpsraad voor waren uitgenodigd. Men kreeg een schets te zien van de structuurvisie die in het DOP is opgenomen. Wanneer de concretere plannen klaar zijn, wordt door de dorpsraad bekeken in welke mate deze overeenkomen met de ruimtelijke visie vastgelegd in het DOP. De onderhandelingen met de bedrijven gevestigd aan de van Broekhuizenstraat lopen nog

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 7