Website ondersteuning Als men foto's of filmpjes voor de website van de dorpsraad heeft zijn ze van harte welkom. Binnenkort zal het makkelijker worden er iets op te plaatsen en komt er een uitbreiding van de mogelijkheden. Van elk dorp wordt verwacht dat men sponsors zoekt ter ondersteuning van de gezamenlijke website van de dorpsraden. Oostrum heeft, toen men zich aansloot bij de website "dorpenvenray" gesteld dat men niet wil concurreren met de al bestaande Aostrum.nl website. Als men sponsors gaat zoeken zou dit wel het geval kunnen zijn. Niet lokale sponsoring zou een optie kunnen zijn of een betaling uit het leefbaarheidbudget. Informatie voortgang Watermolenterrein Tijdens de vergadering van het gebiedspanel is afgesproken dat de dorpsraad in januari haar advies aan de gemeente kenbaar maakt inzake de beheerstoewijzing van de Watermolen. Kunstwerk dorpsplein Een bewoner aan het dorpsplein heeft in een brief aan de dorpsraad gevraagd of de kleur van het kunstwerk niet veranderd kan worden. Samen met de publieke tribune wordt hier een mening over gevormd. Verscheidene zaken spelen hierbij een rol, zoals de inspraak die er was, voor het tot stand komen van het kunstwerk en de nadelen van een aanpassing van de kleur (mogelijke beschadigingen, dus niet onderhoudsvriendelijk en welke kleur is dan de juiste?). Ook kan men niet zomaar een kunstwerk veranderen, er is toestemming nodig van de kunstenaar die specifiek voor dit materiaal gekozen heeft. Verder is het materiaal nog niet helemaal op kleur. Men concludeert dat het kunstwerk niet veranderd moet worden. Overige activiteiten - De parkeerduur beperking is opgeheven - Het leefbaarheidonderzoek is voor het eind van het jaar klaar. - Er is een bijeenkomst geweest van NS vastgoed en aanwonenden van het spoor in verband met de aankoop van grond van NS vastgoed. Deze bleek op sommige plaatsen vervuild te zijn. Na overleg met de bewoners wordt het hele stuk gesaneerd. Dit betekent dat er geen groenstrook meer zal zijn na de sanering omdat ook de bomen gekapt moeten worden. In het DOP is vastgelegd dat er een groenstrook moet zijn tussen het spoor en de tuinen van bewoners. Deze zal dus opnieuw gerealiseerd moeten worden. Na de kap zal er in verband met de boswet in het kader van groencompensatie ook een herplant plaats moeten vinden. De gemeente is nog in onderhandeling. 7. Openbare ruimte - Er is een brief ontvangen van de gemeente waarin de dorpsraad werd geïnformeerd over een bodemonderzoek van het laatst gebouwde gedeelte Oostrum-Oost in verband met vocht. Resultaten hiervan zijn nog niet bekend. - Er heeft een advertentie in het weekblad gestaan voor een kerstboom op het plein. Er waren 4 reacties. Voor nu en 2009 hebben we een boom. Alle mensen die gereageerd hebben nogmaals bedankt. - Er is een tekening binnengekomen van het nieuwe gedeelte van Oostrum waarop een trapveldje en een doel staan. De bewoners vragen zich afwanneer dit gerealiseerd gaat worden. Het veldje heeft ook veel stenen aan de oppervlakte liggen. Er is hierover al contact geweest met de gemeente en de stenen zijn al verwijderd. Of en wanneer het doel er komt te staan is niet bekend. - De kerstverlichting is slecht we zullen toch moeten kijken hoe we dit gaan vervangen. - De OZOO ziet de verlichting graag wat beter dan vorig jaar het geval was en biedt aan deze te vervangen voor nieuwe ledverlichting. Ook willen ze het dorpsplein in kerstsfeer brengen. Geweldig, we kijken er naar uit.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 6