Oostrum dicht bij bekerstunt |*j||gE Kopij vóór plaatsing in week 52 H (De Kerstweek) graag aanleveren VÓÓT Zondag 21 December 22.00 uur. Na in de tweede ronde derdeklasser Wittenhorst uitgeschakeld te hebben u trof Oostrum in Helden opnieuw een derdeklasser. Oostrum speelde ook nu X:-- een puike partij maar miste teveel kansen om wederom voor een stunt te kunnen zorgen; het werd 1-0 voor de thuisploeg. Net als Helden gaf Oostrum een aantal lichtgeblesseerde spelers rust en startte met vier jongens in de basis die vorig jaar nog in de jeugd voetbalden. Oostrum startte scherp aan het duel en kreeg in de eerste minuut al een goede scoringskans maar Roy van Delft mikte het leer net over het Heidense doel. De roodwitte gasten verdedigden goed vooruit en hield Helden onder druk waardoor die ploeg niet lekker in hun spel kon komen. Door de sterkere te zijn in de duels en vervolgens snel de aanval te kiezen creëerde Oostrum een aantal mooie kansen. Een kopbal van dichtbij van Rik Schlepers na een voorzet van Chris Wilschut werd gepareerd door Helden-doelman Van Dijk. Even later was Wilschut zelf dicht bij een treffer toen hij uit een voorzet van de opgekomen linksback Frank Frederix rakelings over kopte. Ook een handvol schoten van Wilschut, die vanuit alle hoeken en standen op goal schoot, waren een prooi voor de doelman. Vrijwel de enige kans voor de thuisploeg kwam vlak voor de rust min of meer uit de lucht vallen en had de thuisclub eigenlijk op voorsprong moeten zetten. Spits Heuvelmans mikte de bal met veel gevoel richting de kruising waar de bal via de onderkant van de lat weer terug het veld in caramboleerde. Dat de bal de doellijn hierbij wel degelijk passeerde was arbiter Achten echter ontgaan. De tweede helft leek Helden beter te beseffen dat ze er een schepje bovenop moesten doen om verder te kunnen bekeren. Toch wist Oostrum nog een paar keer gevaarlijk op doel te schieten voordat Helden in de 55e minuut de leiding zou nemen. Een corner van de thuisploeg, overigens pas de eerste van de wedstrijd voor de blauwen, werd opnieuw tot hoekschop verwerkt. Deze keer werd de bal goed strak voorgezet en van dichtbij knap binnengetikt door Koen Maessen: 1-0. Helden nam nu het heft in handen en Oostrum kon de thuisploeg niet meer zover van het eigen doel af houden. Dit resulteerde in een paar goede mogelijkheden voor de thuisploeg maar Oostrum bleef overeind. Met nog een kwartier op de klok ging Oostrum één-op-één spelen om toch nog een gelijkspel uit het vuur te slepen. De vijfdeklasser kwam ook een paar keer dicht bij een treffer maar doelpogingen van Bas Camps en Kees van de Ven verdwenen net naast het doel. Ook werd Oostrum een strafschop onthouden toen Van de Ven in kansrijke positie onderuil getrokken werd. De eerlijkheid gebiedt echter ook te zeggen dat Helden in deze fase op de counter een aantal keer zeer gevaarlijk werd en dat er ook nog een Heidense treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Om kwart over negen vond scheidsrechter Achten het mooi geweest en blies hij voor het einde van de wedstrijd. Met een beetje meer geluk had er voor de roodwitten wellicht meer in gezeten maar desondanks kan de ploeg terugkijken op een geslaagd bekeravontuur. In Velden werd een dressuur wedstrijd voor paarden gehouden, dit was tevens een selectie voor de Limburgse kampioenschappen. Op zaterdag behaalde Jeanine Huibers met haar paard Zinnya in de klasse L1 een 2e prijs met 196 punten. Op zondag in de klasse L1 behaalde Loes Reijnders met haar paard Vidos een 4de prijs met eveneens 196 punten.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 15