Amnesty International viert 60 jaar UVRM met "Vlammen voor de vrijheid" (De Kerstweek) graag aanleveren VOOr Zondag 21 December 22.00 uur. Amnesty International activiteiten in Venray TV-uitzending vjamde Kopij vóór plaatsing in week 52 Op 10 december 2008 is het 60 jaar geleden dat in 1948 de Universele Verklaring is aangenomen door de leden van de Verenigde Naties. De Universele Verklaring van de Rechten van de Mens bevat dertig artikelen die mensenrechten vastleggen die voor iedereen en altijd gelden. Op 10 december 1948 werd een van de meest ambitieuze projecten uit de geschiedenis afgerond: de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Het opstellen en aanvaarden van de Universele Verklaring waren een zeldzaam vertoon van wereldwijd optimisme, idealisme en solidariteit. Vandaag de dag is de Universele Verklaring 's werelds breedst aanvaarde tekst, met vertalingen in ten minste 335 talen. De verklaring vormde de basis voor de ongeveer driehonderd mensenrechtenverdragen en -verklaringen die de Verenigde Naties sinds 1948 hebben aangenomen. Van ons huidige omvangrijke mensenrechtenraamwerk blijft de Universele Verklaring het onbetwiste boegbeeld. Door haar heldere taalgebruik, door haar ondubbelzinnigheid, door haar onversneden idealisme. Deze week (week 49) worden er door scholenwerkers gastlessen op het Raaylandcollege gegeven. In de lessen komt vrijheid van meningsuiting centraal te staan. Op 10 december zal er op het Raaylandcollege actie gevoerd worden om te "Vlammen voor de vrijheid". Vanaf 3 december zal er een foto-expositie ter gelegenheid van de 60e verjaardag van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens te zien zijn in de bibliotheek van Venray. Op 10 dec. wordt er op het treinstation in Oostrum van 16.45u -19.15 u een fakkelwake gehouden. Treinpassagiers krijgen hierbij flyers uitgedeeld. Op 21 dec. zal Amnesty Peel Maas in het Venrayse centrum een stand inrichten om samen met de inwoners van Venray en omstreken de 60e verjaardag van de UVRM te vieren. Deze stand zal van 13.00u - 16.00u te bezoeken zijn. De Amnesty-leden zullen mensen oproepen mee te doen aan de actie "Vlammen voor de Vrijheid" om door middel van SMS of internet (www.amnestv.nl) hun steun te betuigen aan drie vrouwelijke mensenrechten-voorvechtsters. Tevens zal erd.m.v. het uitzetten van waxinelichtjes een grote kaars worden gevormd waarbij eenieder wordt uitgenodigd om met zelf meegebrachte kaarsen een de grote kaars zo vlammend mogelijk te laten stralen. In Amsterdam begint de campagne "Vlammen voor de Vrijheid" op 10 december met de gelijknamige tv-uitzending vanuit Theater Carré in Amsterdam, een samenwerkingsverband tussen Amnesty en de VARA. Optredens van bekende artiesten als Karin Bloemen, De Dijk en Solomon Burke worden afgewisseld met interviews met prominenten over hun inzet voor de mensenrechten. Activisten uit allerlei landen komen in beeld en er zullen aangrijpende reportages te zien zijn. Tussendoor leveren cabaretiers hun eigen commentaar op de mensenrechtensituatie in de wereld. De avond wordt gepresenteerd door VARA-coryfee Matthijs van Nieuwkerk. De opnames vinden plaats op 9 december; de tv-uitzending is op 10 december om 21:25u op Nederland 1. //AREDflKTiE

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 20