Cursus "Geen Paniek 'leren omgaan met paniek' start in november Cursus Angst de Baas voor mensen vanaf 55 jaar lo De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg start in november met de cursus 'Geen Paniek' voor mensen met paniekklachten. Zomaar het gevoel krijgen datje het niet meer redt. Compleet in paniek raken. Het kan gebeuren in de bioscoop, op een druk plein of gewoon thuis op de bank. Ineens is er dan die angst om flauw te vallen, de controle te verliezen, of om dood te gaan. Het kenmerkende van paniekklachten is een plotseling en zonder aanleiding optredende intense angst of spanning. Een paniekaanval gaat meestal gepaard met verschillende lichamelijke verschijnselen zoals: hartkloppingen, trillen, zweten, ademnood of duizeligheid. Vaak ontwikkelen mensen met paniekklachten ook de angst om zich in het openbaar te begeven (zoals in supermarkten, bioscopen, treinen etc.). Cursus 'Geen Paniek' De cursus "Geen Paniek" bestaat uit acht bijeenkomsten en is gebaseerd op inzichten uit de cognitieve gedragstherapie. Doelen van de cursus "Geen Paniek" zijn: leren omgaan met paniekklachten meer greep krijgen op gedachten die de paniek doen toenemen opnieuw leren begeven in moeilijke situaties Door landelijk onderzoek is aangetoond, dat deelname aan de cursus helpt om klachten te verminderen. Voor wie? De cursus is bestemd voor volwassenen van 18 tot 55 jaar, die last hebben van paniekklachten, zonder dat er bepaalde andere problemen op de voorgrond staan. Meer informatie en aanmelding Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon: 0478 - 527 066, e-mail: iqq@qqznml.nl Voor mensen met angst en spanningsklachten vanaf 55 jaar organiseren RIAGG Zuid en GGZ Noord- en Midden-Limburg een cursus in Venlo. Tobben, piekeren, moeite om voor zichzelf op te komen, angst om naar een feest of verjaardag te gaan, bang om een bus of auto in te stappen; allemaal klachten waarvan mensen last kunnen hebben. Vaak wordt gedacht dat deze klachten horen bij het ouder worden. Of de klachten worden niet als angst of spanning herkend omdat ze als lichamelijk worden beleefd, bijvoorbeeld trillen, zweten, hartkloppingen, benauwd gevoel. Ermee blijven rondlopen is niet nodig; met behulp van de cursus 'Angst de Baas" is er iets aan te doen. Als de klachten tijdig herkend en aangepakt worden, kan dit de kwaliteit van leven aanzienlijk verbeteren. Daarom bieden RIAGG Zuid en GGZ Noord- en Midden-Limburg de cursus "Angst de Baas" aan. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten en zal in november van start gaan in Venlo. Voor meer informatie of aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid (IGG), telefoon 0478 - 527066 of mail iqq@qqznml.nl Noord- en Midden-Limburg Noord- en Midden-Limburg

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 20