SVO Oostrum afd. korfbal IWT Oostrum stunt tegen derdeklasser Wittenhorst aanvang 13.30 aanvang 13.30 9-0 Uitslagen; PupillenF2; Ysselsteyn - AspirantenCI; De Merels C2 - AspirantenC2; DOS (A) C2 - PupillenDI; Oostrum D1 - PupillenEI; Oostrum E1 - Senioren"!; DES (V) 1 - Programma 25-10-2008; PupillenFI; Merselo - PupillenF2; SVO - SVO 2 Oostrum C1 1-5 Oostrum C2 1-1 Roka D1 HBSVE1 0-0 Oostrum 1 4-3 Dessie 2, Susanne Oostrum DES Oostrum leverde zondagmiddag een prestatie van formaat door in de tweede ronde van de districtsbeker het twee klassen hoger spelende Wittenhorst te verslaan. Na een zinderende pot voetbal gaf het scorebord een dikverdiende 3-1 eindstand aan. De gasten uit Horst namen vanaf de aftrap het initiatief maar toonden in balbezit te weinig creativiteit om het Oostrum echt moeilijk te maken. De thuisploeg moest zoals van tevoren verwacht achteruit maar haalde Wittenhorst door een fikse dosis strijd en vechtlust behoorlijk uit haar spel. Slechts een handvol schoten van afstand en vrije trappen leverden een paar keer gevaar op voor het doel van Ralph Kessels. De eerste echt grote kans was zelfs voor Oostrum maar de rappe Peter Fleurkens schoot alleen voor de Horster keeper naast. Wittenhorst leek niet te beseffen dat er van het verwachte makkelijke middagje niets terecht ging komen en verzuimde een tandje bij te schakelen. Hierdoor kon Oostrum in de 25e minuut zelfs brutaal de leiding pakken. Na een prima onderschepping van linksback Frank Frederix kwam de bal op een meter of 35 van de goal voor de voeten van Chris Wilschut. De jonge spits bedacht zich niet te lang en plaatste het leer met akelige precisie over de graaiende handen van doelman Cleven in de verre kruising: 1-0. Helaas ging Oostrum niet goed met deze meevaller om en stond de gelijkmaker al binnen twee minuten op het bord. Een indraaiende vrije trap werd door de Oostrumse defensie gemist en door Dennis van de Bekerom verlengd tot het hoofd van Tom Boumanns die van dichtbij de gelijkmaker binnenknikte: 1-1. Dit was tevens de ruststand. Na de thee werd er een feller Wittenhorst verwacht maar die verwachting zou de gehele tweede helft niet uitkomen. De Oostrummers bleven vol overgave de strijd aangaan en de twee klassen hoger spelende gasten vonden daar maar geen antwoord op. Naarmate de tijd verstreek en de gelijke stand op het bord bleef staan begon de thuisploeg steeds meer in een stunt te geloven. Oostrum liet Wittenhorst weliswaar vaak het balbezit maar kwam ook zelf steeds meer aan voetballen toe. Een kwartier voor tijd werd de inzet van de Oostrumse ploeg beloond toen de thuisclub wederom op voorsprong kwam. Na een snelle uitbraak over de rechterkant kwam Giel Emons vrij voor de keeper en de rechtsback schoof de bal beheerst in de verre hoek: 2-1. De in groten getale aanwezige Oostrumse aanhang kon de ogen niet geloven en een paar minuten later zou het feest nog mooier worden. Wederom Chris Wilschut velde het definitieve vonnis door slap optreden in de Horster defensie af te straffen: 3-1. Het geloof bij de spelers van Wittenhorst was nu helemaal weg en met een beetje geluk had Oostrum nog een doelpuntje extra erin kunnen prikken. Dat die goal niet meer viel, daar maalde echter niemand meer om toen om exact kwart over vier het eindsignaal klonk. Door als team voor elkaar te knokken heeft de Oostrumse ploeg deze zeer knappe prestatie geleverd en hopelijk kan deze inzet ook op de mat gelegd worden als zondag voor de competitie naar Holthees wordt afgereisd. En mocht Oostrum de beker onverhoopt niet winnen dan kunnen we met z'n allen toch met gepaste trots terugkijken op deze mooie zondagmiddag in oktober.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 15