SYNTHESE Vorkmeer Op woensdag 12 november a.s. is weer onzejaarlijk.se "OLIEBOLLENACTIE" Wij vragen 2.50 voor 5 oliebollen #;&er Workshop "MANTELZORG, HOE BLIJF IK IN BALANS?" NOBEL De Steunpunten Mantelzorg van Synthese en Vorkmeer organiseren samen een workshop voor mantelzorgers uit de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum, Arcen- Velden, Gennep, Mook Middelaar, Helden, Kessel, Maasbree en Meijel. Mantelzorger is iedereen die zorgt voor een hulpbehoevende naaste. Dit kan een partner, ouder of kind zijn, maar ook een buur, vriend of kennis. Kenmerkend voor mantelzorg is dat er sprake is van een reeds bestaande persoonlijke band. Veel mantelzorgers kampen met vele, verschillende zorgtaken en verantwoordelijkheden. Vaak wordt de zorg, om allerlei redenen en vrijwel ongemerkt steeds zwaarder. Slechts weinig mantelzorgers hebben immers de gelegenheid gehad om hun rol bewust en weloverwogen op zich te nemen. Wanneer je als mantelzorger niet meer toekomt aan dingen voor jezelf, of je werk in de knel komt, kun je het gevoel hebben de balans kwijt te zijn, met het risico van overbelasting. In de workshop staat de balans tussen zorgen voor de ander, werk en tijd nemen voor jezelf centraal. Aan de hand van een speciaal voor deze workshop door de Steunpunten Mantelzorgondersteuning Synthese en Vorkmeer ontwikkelde "mantelzorgbalanstest" wordt met u in beeld gebracht hoe uw balans tussen zorg, werk en privé eruitziet. Tevens worden er mogelijke en praktische handreikingen gegeven waarmee u zelf verder kunt. De workshop wordt twee keer aangeboden op: Maandag 3 november van 19.30 tot 21.30 uur. Activiteitencentrum (grote vergaderruimte) Kerkstraat 27 (ingang Nijverheidstraat) te Panningen. Maandag 17 november van 19.30 tot 21.30 uur. "Aan de Singel (locatie dagverzorging), Westsingel 5a, te Venray. Er zijn geen kosten aan verbonden. Steunpunten Mantelzorg Synthese en Vorkmeer en Mantelzorgondersteuning Noord-Limburg werken samen aan ontwikkeling en uitvoering van dit aanbod. Indien u graag aan deze workshop wilt deelnemen maar zelf geen vervangende zorg kunt regelen willen wij proberen samen met u hiervoor een oplossing te zoeken. Aanmelden Per workshop kunnen maximaal 14 mensen deelnemen. Aanmelden kan telefonisch of via e-mail. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Steunpunt Mantelzorg Synthese Venray, Ankie Bongers, tel: 0478-517317 e-mail: a.bongers@synthese.nl of Steunpunt Mantelzorg regio Helden bij Vorkmeer, Piet Selen, tel: 077-3077350 e-mail: p.selen@vorkmeer.nl

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 14