IVN GEYSTEREN-VENRAY gaat met de kinderen de natuur in. Informatiebijeenkomst Borderline Persoonlijkheidsstoornis 16 oktober in Venlo Wat is er nu fijner om buiten in de natuur te vertoeven. Voor kinderen is contact met de natuur belangrijk, omdat die al hun zintuigen prikkelt, en hen uitdaagt tot verkennen. Ervaringen in de kindertijd leiden tot respect en waardering op latere leeftijd. Het zaadje dat in de kindertijd gezaaid wordt, leidt misschien in de puberteit een sluimerend bestaan, maar zorgt er waarschijnlijk op volwassen leeftijd voor datje geeft om de natuur. IVN Geysteren Venray verzorgt de komende periode een drietal activiteiten voor kinderen en hun ouders: Op zondag 12 oktober gaan we, samen met IKL, de natuur in om een paar poelen aan de Spurkt op te schonen. Dit is een nuttige maar ook leuke activiteit, met name voor kinderen met hun ouders. Lekker in de vrije natuur werken, hout zagen, lisdodde uit de poeltrekken, struiken verwijderen etc. Op woensdag 15 oktober (herfstvakantie), nodigt IVN kinderen van de basisscholen uit, voor een leuke, maar vooral ook spannende tocht in de natuur van het LANDGOED GEYSTEREN. Deze tocht gaat door het gevarieerde, geheimzinnige bos. Langs de kronkelde beek, over mooie zandpaden, bruggetjes en trappetjes. Langs de watermolen en de boerderij. Daarbij zal er onderweg van alles te beleven zijn, door de bijzondere opzet van deze tocht. Op zondag 16 november is er een gezinswandeling in de Heidse Peel. Tot slot: In het voorjaar van 2009 gaat het jeugd-IVN Geysteren-Venray van start: een nieuwe natuurclub voor kinderen vanaf 6/7 jaar. Een aantal woensdagen per jaar wordt er iets georganiseerd. Bijvoorbeeld wandelingen samen met ervaren gidsen, die veel over de natuur weten, spannende spellen en verhalen in de natuurdoe/werk-middagen, speurtochten, een bezoek aan de dassenburcht, enz. Meer informatie over al onze activiteiten kunt U vinden op www. ivn-geysteren-venray.nl. Stichting Wilskracht en de GGZ Noord- en Midden-Limburg organiseren op 16 oktober aanstaande een informatieavond in Venlo over borderline persoonlijkheidsstoornis. De borderline persoonlijkheidsstoornis wordt onder andere gekenmerkt door sterk impulsief handelen, stemmingswisselingen, agressie en zelfbeschadiging. Tijdens de bijeenkomst zullen ervaringsdeskundigen en een psychiater uitleggen wat de stoornis inhoudt en wat het betekent om ermee te leven. Ook worden tips en handvatten gegeven, die kunnen helpen bij het omgaan met (iemand met) borderline. Na het inhoudelijke gedeelte is er voldoende ruimte voor het stellen van vragen. Praktische informatie Voor wie? ledereen die betrokken is bij borderline en hier meer over wil weten Datum: donderdag 16 oktober 2008 Tijdstip: 19.00 - 21.00 uur Locatie: de Bantuin, Pastoor Kierkelsplein 20, Venlo Kosten: Geen. Aanmelden is wel noodzakelijk. Meer informatie en aanmelding? Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden-Limburg, tel. 0478 - 527 066, e-mail: iqq@qqznml.nl •m Noord- en Midden-Limburg

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 17