Tel. 06-23976467 Beste Mensen, Graag vragen wij Uw aandacht voor het navolgende. De Stichting Hard voor Hart is een initiatief van de Junior Kamer Venray in samenwerking met de gemeente Venray, de EHBO Vereniging, het Rode Kruis, de Seniorenvereniging en de Regionale Ambulance Voorziening (RAV) Limburg Noord. De Stichting Hard voor Hart heeft zich ten doet gesteld om de overlevingskans van personen met een acute hartcirculatiestitstand te verbeteren door het ontwikkelen van maatschappelijk draagvlak, door het geven van voorlichting over het defibrilleren en het stimuleren van het gebruik van Automatische Externe Defibri(Latoren (AED's) in noodsituaties, alsook door het verrichten van alle verdere handelingen, die met het vorenstaande in de ruimste zin verband houden of daartoe bevorderlijk kunnen zijn. Meer specifiek tracht de Stichting Hard voor Hart een dekkend netwerk van AED's en burgerhu(pverteners te realiseren binnen de huidige gemeente Venray alsook dat deel van de gemeente Meerto-Wanssum dat na de herindeling eveneens tot de gemeente Venray zat gaan behoren. De bedoeling is dat binnen het vooromschreven gebied geografische cirkels, zogenaamde "6 minuten- zones", worden gecreëerd die voorzien worden met AED's en zoveel mogelijk burgerhulpverleners. In het geval van een hartcircutatiestitstand dient er namelijk binnen 6 minuten gedefibrilleerd worden om de grootste overlevingskansen te kunnen behalen. Daarna nemen de overlevingskansen van het slachtoffer 10% per minuut af. In de praktijk zal de meldkamer van de RAV Limburg Noord, op het moment dat bij haar via 112 een melding binnenkomt van een acute hartcirculatietstand binnen één van deze 6 minuten-zones, naast het direct aansturen van een ambulance tevens sms-berichten sturen naar alle burgerhulpverleners die zich binnen de bewuste 6 minuten-zone bij haar hebben aangemeld. Een deel van deze burgerhulpverleners krijgt de opdracht om zich zo spoedig mogelijk naar het slachtoffer te begeven om basale reanimatie toe te passen. Een ander deel van de burgerhulpverleners krijgt de opdracht om de AED in deze 6 minuten-zone op te halen en zich daarna eveneens naar het slachtoffer te begeven om vervolgens met de AED te starten met het defibrilleren, in afwachting van de aankomst van de ambulance. Aangezien U ais dorpsraad de leefbaarheid van het dorp Oostrum en het welzijn van de inwoners van het dorp hoog in het vaandel heeft staan, verwachten wij dat U onze doelstelling een warm hart zult toedragen. Om Uw dorp onderdeel te laten uitmaken van het vooromschreven netwerk is het noodzakelijk dat de 6 minuten-zones binnen Uw dorp voorzien worden met AED's en zoveel mogelijk burgerhulpverleners. Om dit te kunnen realiseren wenst de Stichting Hard voor Hart beroep te doen op onder meer Uw steun en medewerking. Wij verzoeken U om onze stichting en haar doelstelling onder de aandacht te brengen van Uw dorpsgenoten en te inventariseren wie van Uw dorpsgenoten voor de realisatie van de 6 minuten-zones bereid is om als burgerhulpverlener deel te nemen enlof een AED ter beschikking te stellen. De inwoners die zich willen aanmelden als burgerhulpverlener, een AED ter beschikking wensen te stellen of een financiële bijdrage willen geven, kunnen zich aanmelden c.q. dit kenbaar maken via onze www.hardvoorhart. nl. Inwoners van Oostrum die zich wensen aan te melden als burgerhulpvertener doch niet beschikken over een geldig reanimatiediptoma, krijgen een opleiding aangeboden door een gecertificeerd opleidingsinstituut. De kosten van deze opleiding zullen door de Stichting Hard voor Hart worden bekostigd. Indien U een nadere toelichting wenst over het bovenstaande, zijn wij daar uiteraard toe bereid. Hoogachtend, Namens het bestuur van de Stichting Hard voor Hart, Mr. R.F.P.J. Coppus Secretaris,

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 3