AMNESTY IMffiiililil Amnesty Peel Maas voert zondag actie voor Abdullah al-Mansouri Agenda 2009 Aanstaande zondag 28 september zal Amnesty Peel Maas één van de organisaties zijn die op het schouwburgplein voor de Albert Heijn actie zal voeren in het kader van de Werelddag, georganiseerd door het Mondiaal Platform Venray. Heel specifiek voeren wij deze dag actie voor een eerlijk proces voor Abdullah al-Mansouri. Al- Mansouri, woonachtig in Maastricht en ook daar actief voor Amnesty International, zit nu al ruim twee jaar zonder aanklacht en proces gevangen in Iran. Amnesty International vraagt voor hem een eerlijk proces na aanklacht van een internationaal erkend misdrijf. Wanneer het niet mogelijk is een dergelijke aanklacht tegen Abdullah al-Mansouri in te dienen, vraagt Amnesty International zijn vrijlating. Amnesty International is uiterst bezorgd over het lot van Al-Mansouri. Het aantal executies in Iran neemt toe en mensen die tot onderdrukte minderheidsgroepen horen, zoals de Arabische Ahwazi, lopen extra gevaar. Al-Mansouri is voorzitter van de Ahwaz Bevrijdingsorganisatie (ALO). Deze organisatie van uit Iran gevluchte Ahwazi streeft naar een zelfstandige staat voor Arabieren afkomstig uit de Al-Ahwaz regio. Dit gebied is voor Iran van groot belang vanwege de olievoorraden. Al- Mansouri vluchtte zelf in 1988 uit Iran, kreeg een vluchtelingenstatus en uiteindelijk de Nederlandse nationaliteit. Sinds 1989 woont hij met zijn vrouw en vier kinderen in Limburg. Hij is actief lid van de Amnestygroep Maastricht en werd voor zijn inzet op allerlei maatschappelijk gebied onderscheiden als Lid in de Orde van Oranje Nassau. Al vaker werden voor al-Mansouri acties ondernomen. Ook de landelijke politiek schonk hier vaker aandacht aan. U treft de stand van Amnesty aan op het pleintje voor de Albert Heijn. In de voormiddag zal een zanger een speciaal lied ten gehore brengen waarbij u in de namiddag middels een opname van een koor in de gelegenheid bent om het mee te zingen. Ook kunt u voorbedrukte kaarten tekenen die naar de autoriteiten in Iran opgestuurd zullen worden. Natuurlijk kunt u in de stand ook terecht voor informatie. JANUARI 11 Januari 17 Januari 24 Januari FEBRUARI 07 Februari 20 Februari 21 Februari 22 Februari 23 Februari 24 Februari 25 Februari MAART 21 Maart Liedjesmiddag (D'n Oesterham) CV De Karklingels Prinsebal (D'n Oesterham) CV De Karklingels Jeugdprinsebal (Café-Zaal Back in Time) CV De Karklingels Klingelbal (met uitreiking van de Orde van Verdienste) (D'n Oesterham) Schoolcarnaval Receptie Prins (D'n Oesterham) Carnaval Carnaval Carnaval Aswoensdag CV De Karklingels CV De Karklingels CV De Karklingels CV De Karklingels CV De Karklingels Lenteconcert Aostrumse Zangkompeneej. MEI 17 Mei Mariaprocessie met Mgr. E de Jong Parochie

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 22