Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM tel. (0478-510713) internet: www.dorpenvenray.ni Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 10 juni 2008 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De vice-voorzitter opent de vergadering en heet iedereen welkom. Een speciaal welkom voor de heren Mike Smits van Synthese en Roel Coppus wijkagent van Venray-Oost. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld 3. Presentatie van Synthese m.b.t. het "Straathoekwerk" door Dhr. Mike Smits. Straathoekwerk is het leggen van contacten met jongeren die overlast veroorzaken. Men probeert de jongeren door middel van gesprekken en het aanbieden van een zinvolle vrijetijdsbesteding van de straat te halen of de hangplek zodanig te verleggen dat van overlast geen sprake meer is. Er worden vaste activiteiten georganiseerd en projecten (bijv.het panna project). Deze activiteiten zijn niet uitsluitend voor "probleemjongeren. Er wordt nauw samengewerkt met Wonen Venray, de gemeente, de politie, en GGZ. Verder heeft men nog een JIP functie, een jongeren informatie punt dat ook op aanvraag inzetbaar is. Meldingen van structurele overlast door jongeren in Oostrum zijn bij Synthese niet bekend. 4. Informatieverstrekking door Roel Coppus, wijkagent Venray-oost. Dhr. Coppus schetst een beeld van de organisatie, de capaciteit en de werkwijze. Structurele problemen worden na prioritering projectmatig aangepakt. Om het veiligheidsgevoel van de burger te vergroten zijn er al diverse projecten opgestart. Denk hierbij aan: meld misdaad anoniem 0800 7000, het project DNA select, en SMS alert door mensen die hieraan mee willen werken. Het terugkoppelen naar de burger na melding is nu een interne afspraak. Bedenk dat indien men niet meldt, er geen actie ondernomen kan worden. Indien men geen behoefte heeft aan strafvervolging voor een gepleegd delict, dus geen aangifte wil doen, is het toch belangrijk het gebeurde te melden. Voor kleine delicten kan dit via internet: www.politie.nlDe politie houdt zo een reëel beeld van Oostrum. De bewoners van Oostrum zijn voor een groot deel zelf verantwoordelijk voor de veiligheid in hun omgeving, de politie wil daarbij natuurlijk graag ondersteunen. Een groot deel van de vernielingen bij het station in Oostrum is gezien het tijdstip hoogstwaarschijnlijk door uitgaanspubliek gepleegd. Het stationsplein wordt gerenoveerd, en de politie heeft de gemeente geadviseerd naast verkeersveiligheid, ook de algemene veiligheid hierbij in het oog te houden. Voor de korte termijn is er goede samenwerking met de veiligheidsmensen van Zenith, en de Spoorwegpolitie. Er wordt nog gekeken naar een structurele oplossing om de veiligheid op en rond het stationsgebouw naar een hoger niveau te brengen. Aan Dhr Coppus wordt gevraagd of de politie wil kijken naar de verkeerssituatie op de Mgr. Hanssenstraat. Het invoegen van fietsers wordt niet als veilig ervaren. Dit punt zal via de taakaccenthouder verkeer van de politie meegenomen worden in het overleg met de gemeente. Tot slot, reguliere zaken kan men melden via 0900-8844 Het emailadres van Dhr Coppus is roel.coppus@limburq-noord.politie.nl 5. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Er is een uitnodiging binnengekomen van de VkkL voor het plattelands Parlement Limburg op 3 okt. Nadere informatie volgt nog.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 5