Cursus Beter Slapen Groene Kruis Plmpmkkmt Beste sportvrienden BruÜoft-bbq-personeelsfaest-WWW.petervandewater.nl-liuweisjksmis-jubileum-receptiê De cursus Beter Slapen is bedoeld voor mensen vanaf 50 jaar die willen stoppen of minderen met slaapmiddelen, maar toch goed willen slapen. Slaapproblemen zijn zo oud als de mensheid. Eén op de zeven Nederlanders heeft er vaak tot zeer vaak last van. Je niet fit voelen door regelmatig te weinig slaap is heel vervelend en dus gaan veel mensen zoeken naar een oplossing. Een slaappil lijkt een ideale oplossing: je kunt eindelijk goed slapen, maar het risico op verslaving is erg groot. Bovendien hebben gebruikers vaak een steeds grotere dosis nodig om het middel te laten werken. Een andere oplossing dan een slaappil heeft dus zeker sterk de voorkeur. De cursus 'Beter Slapen' wordt georganiseerd door Groene Kruis Pluspakket. De cursus is bedoeld voor mensen vanaf 50 jaar met chronische inslaap- en/of doorslaapproblemen. De cursus is geschikt voor mensen die slaapmiddelen gebruiken en dit willen verminderen in samenspraak met hun huisarts. Ook mensen die al lange tijd slecht slapen en willen voorkomen dat ze slaapmiddelen moeten slikken, kunnen zich aanmelden. In zes bijeenkomsten van 2 uur krijgen deelnemers informatie over slaap en factoren die de slaap kunnen beïnvloeden. Tijdens de cursus leren deelnemers technieken om beter te kunnen slapen, zoals ontspanningsoefeningen en relaxmethoden. Daarnaast leren ze omgaan met stress en spanningen en is er aandacht voor leefstijlfactoren die van invloed kunnen zijn op het slaapgedrag. De cursus wordt gegeven in Panningen, Horst en Venlo. Als u meer wilt weten over deze cursus of u wilt zich aanmelden, dan kunt u telefonisch contact opnemen met de Groene Kruis Klantenservice, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077 320 95 95. Informeert u ook eens naar onze andere cursussen of kijk op www.qroenekruis.org. Zorgverzekeraars vergoeden vaak (gedeeltelijk) de kosten van deze cursus, informeer hiernaar bij uw zorgverzekeraar. De vakantie zit er voor bijna iedereen weer op. Tijd om de sportieve draad weer op te pakken. Het actieve voetbal- en korfbalseizoen is bijna begonnen, trainingen zijn aan de gang en de eerste wedstrijden hebben ook al plaats gevonden. Voor de penningmeester weer tijd om de contributie te innen. Bij degene die een machtiging bij de sportvereniging Oostrum hebben lopen, zal binnenkort het contributiebedrag worden afgeschreven. Dit geldt zowel voor actieve leden van de afdelingen voetbal en korfbal als voor onze steunende leden. Indien je nog geen machtiging hebt ingediend, kan dat alsnog bij de penningmeester F. Dupont, je kunt dan het machtigingsformulier en informatie opvragen via fritsdupont@home.nl.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 19