ISliiliiMiiriëftiia Verwendag voor mantelzorgers van dementerenden. If GESPREKSGROEP VOOR MENSEN NA SCHEIDING In september 2008 start Synthese weer een groep voor mannen en vrouwen die gescheiden zijn van diegene met wie ze gehuwd waren of met wie ze geruime tijd hebben samengeleefd. Bij een scheiding komen allerlei vragen en problemen tegelijkertijd op je af. Tegenstrijdige gevoelens kunnen na de scheiding een rol spelen zoals bijvoorbeeld: verdriet en opluchting, duidelijkheid maar ook onzekerheid, berusting en boosheid. "Wat betekent het om afscheid te moeten nemen van je ex? Hoe verwerk je pijn, boosheid en verdriet? Hoe gaan de kinderen om met de scheiding? Hoe nu alleen verder? Dit zijn enkele onderwerpen die tijdens de bijeenkomsten aan bod zullen komen. De groep biedt de mogelijkheid om met andere gescheiden mensen in contact te komen, die eenzelfde ervaring hebben. Het doel van deelname aan de groep is om mensen te helpen de scheidingsproblemen te verwerken en bij te dragen aan het vinden van een nieuw levensperspectief. De groep van ca. 10 personen start op donderdag 11 september aanstaande en komt 8 keer bij elkaar, eenmaal per 2 weken. De bijeenkomsten zullen op donderdag plaatsvinden van 19.00-21:00 uur, bij Synthese Venray, onder begeleiding van 2 maatschappelijk werkers. Indien u zich wilt aanmelden voor deze groep of graag meer informatie wilt, kunt u contact opnemen met het maatschappelijk werk van Synthese: 0478-517317 Unit Venray. Zaterdag 20 september 2008 organiseert Alzheimer Nederland, afdeling Noord-Limburg, in het kader van Wereld Alzheimerdag, een boottocht op de Maas voor mantelzorgers van dementerenden. Tijdens deze boottocht kan de vaak overbelaste mantelzorger even afstand nemen, ontspannen en contacten leggen met lotgenoten. De boot vertrekt om half elf 's morgens vanuit Neer in noordelijke richting en is rond 3 uur 's middags weer terug. Tijdens de ontvangst is er koffie met gebak en rond 13.00 uur wordt er een uitgebreide lunch geserveerd. Dit alles onder het genot van gezellige live-muziek. Deelname aan deze boottocht is gratis. Wanneer de mantelzorger de zorg voor de dementerende partner (familielid of vriend(in)) niet aan iemand anders kan overlaten, mag de dementerende ook mee. Vrijwilligers zullen zo veel mogelijk de zorg voor de dementerende overnemen, zodat de mantelzorger even de handen vrij heeft. Informatie en opgave tot uiterlijk 28 juli 2008 bij: mevrouw L. Nieukerke tel. 077-3981238 of mevrouw A.Engels tel.077-4678003. w SYMTHESE

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 15