Lotgenotencontactgroep voor ouders van kinderen met een eetstoornis. KLACHTEN OVER BEZORGING "Periodiek" tel: 582877 i In Sittard draait al jaren een lotgenotencontactgroep voor ouders van kinderen met een eetstoornis. De groep is een grote steun voor ouders. Daarom willen ze, bij voldoende belangstelling, ook in de regio Noord-Limburg een groep gaan starten. In onderstaand verhaal vertelt een moeder wat de groep voor haar en haar man betekent: Lotgenoten zijn mensen die zich betrokken voelen omdat ze iets van dezelfde aard meemaken of meegemaakt hebben. De groep lotgenoten in Sittard bestaat uit ouders van kinderen die al jaren kampen met een eetstoornis. Onze dochter ontwikkelde in 2002 op vijftien jarige leeftijd de eetstoornis anorexia, waarbij ze in drie maanden tijd dertig kg in gewicht afnam. Wat je dan als ouder meemaakt is bijna niet te beschrijven. Je ziet je kind er aan onderdoor gaan. Je weet niet welke kant je op moet, wil niets liever dan haar helpen en gaat op zoek naar hulp. In het AZM van Maastricht kreeg ze hulp. Haar opname heeft drie maanden geduurd, waarbij ze weer op een acceptabel gewicht kwam. Ondertussen probeer je als ouder zoveel mogelijk informatie te verzamelen over de ziekte. Toch was er vooral binnen ons gezin met nog twee jongere dochters te weinig hulp voor onszelf in die tijd van diepe ellende. Want als een van je kinderen ziek is, is eigenlijk het hele gezin ziek. Daarbij is een eetstoornis voor velen, in de begintijd ook voor ons, iets onbegrijpelijks. Waarom eet iemand niet? Eten heb je toch nodig als brandstof voor je lichaam? Op een gegeven moment, toen we in een heel diep dal zaten, hoorden we van de lotgenotencontactgroep voor ouders. Met de moed in de schoenen zijn mijn man en ik ernaartoe gegaan. Wat we op de avond van de bijeenkomst hoorden, stemde ons niet veel vrolijker of hoopvoller wat de ziekte betreft. Gaandeweg leerden we dat dit samenkomen met ouders van kinderen met dezelfde problemen ons toch de steun gaf om verder te gaan; we waren niet alleen. Onze dochter, inmiddels bijna tweeëntwintig jaar oud, heeft nog verschillende keren een terugval gehad, is ook weer opnieuw opgenomen geweest. Ze heeft haar gewicht nu redelijk onder controle en is in september gaan studeren aan de universiteit. Ze heeft een vriend, dus we houden moed en hebben hoop op een stabiele tijd. Voor velen is het onderwerp eetstoornis een behoorlijk taboe en wordt er niet over gesproken. Binnen onze groep schroomt niemand, de zorg om onze kinderen wordt gedeeld in vreugde en verdriet en dit houdt ons op de been. Vandaar dat we andere ouders die ook kinderen hebben met een eetstoornis willen steunen en meehelpen een nieuwe groep op te starten in de regio Noord-Limburg. Voor meer informatie over de lotgenotencontactgroep en aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid. Telefoon: 0478-527066, E-mail: iqq@qqznml.nl Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie melden. 1 Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met 15

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 15