Defibrillatoren De Rabobank heeft geïnventariseerd wat de behoefte is. De Juniorkamer blijkt hier ook mee bezig te zijn en tevens een systeem te ontwikkelen met de centrale meldkamer van 112 welke bij calamiteiten een SMS stuurt naar de personen die geregistreerd zijn, beschikbaar en bekwaam zijn om de defibrillator te hanteren. De Rabobank gaat met de Juniorkamer het geheel organiseren. De dorpsraad wil graag op korte termijn een defibrillator, en vraagt na wat de samenwerking concreet betekend voor de datum van realisatie. 7. Openbare Ruimte De volgende zaken zijn afgehandeld: Bladkorf Ooster Thienweg wordt geplaatst. Lichtmast Stationsweg 138 is vervangen. Geysterseweg wegkanten waren bijgewerkt maar zijn weer slecht. Amsterdammer op de hoek van het dorpsplein is recht gezet. Het dak van de Watermolen is wederom hersteld. Bestrating ingang Watermolen. De voet van het kunstwerk is gesloten. Nog te doen: Nabij de ingang van De Erck mist nog een Amsterdammertje. Het Amsterdammertje op de Witte Vrouwenstraat moet nog verwijderd worden. Voor de lichtmasten langs het fietspad (station richting Oirlo en Henri Dunantstraat) wordt nog een andere oplossing gezocht. De huidige verlichting is te gevoelig voor molest. Verlichtingsarmaturen van Mgr. Hanssenstraat worden vervangen door vrijkomende armaturen elders. Data niet bekend. De gaten langs de Stationsweg worden veroorzaakt door wateroverlast. Tegenover de aansluiting Spurkterdijk wordt voor de zomervakantie een goot aangelegd. Bordje verwijzing Sportpark.Uitvoering hiervan in het 2de of 3de kwartaal. Speelterrein Ghünebeek moet nog worden ingezaaid. Zwerfafval langs de spoorlijn wordt in de reinigingsronde van week 19 meegenomen. Overlast hondenpoep Ghünebeek. Hondenbezitters hebben een opruimplicht volgens het beleid van de gemeente. Handhaving wordt uitgevoerd door de opsporingsambtenaar. De gemeente ondersteunt wijk- of buurtgerichte acties om de overlast te verminderen. Bestrating Watermolen aan de Gildestraat. Uitschot stammen bomen Mgr. Hanssenstraat. Plantsoenen Er zijn enkele plantsoenen geruimd en opnieuw beplant door de gemeente en de KBO. De KBO heeft dit pro deo gedaan, in de hoop dat het beter te onderhouden is. De dorpsraad bedankt de KBO voor het initiatief. Nieuw: De verlichting van het kunstwerk heeft kortsluiting. De wandelroute mist onderdelen van de bewegwijzering (nummers) en moet nagekeken worden. De vernielingen zijn frustrerend. Is het mogelijk dat het telefoonnummer van de politie in het Oostrums weekblad wordt vermeld? Na melding is er een trage reactie volgens de publieke tribune. Er wordt contact gezocht met de gebroeders Rechter i.v.m. eventuele noodzaak van verplaatsing van het kunstwerk, voordat de kermis wordt opgebouwd. 8. Maatschappelijke zaken Er is een opzet gemaakt met het benaderen van de verenigingen of zij geïnteresseerd zijn in een informatieavond, en zoja, over welk thema of onderwerp. Er worden onderwerpen aangegeven en men heeft zelf ook inbreng. De dorpsraadleden worden geïnformeerd over de onderwerpen, suggesties zijn welkom. 08

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 8