Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478-510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl Subsidie voor afkoppelen regenwater 0 R P S R A A D 37e jaargang nr. 15 10 april 2008 Redactieadres: G. Smedts Val ken kampstraat 14 5807 AN Oostrum Tel: 0478 - 584 642 E-mail: oostrumsweekblad@planet.nl Rabobank: 12.81.44.912 Abonnement: 9,- per jaar Bezorging: Verspreidingsburo Periodiek Tel: 0478 - 582 877 Sluitingsavond in te leveren kopij Maandagavond 18.00 uur De gemeente Venray gaat huiseigenaren stimuleren hun regenpijpen van de riolering af te koppelen. Afkoppelen op eigen terrein gaat de gemeente belonen met€ 5 per m2. Hierbij geldt het aantal vierkante meters van het betreffende dak of terras, ledereen die nu regenwater loost op de riolering kan subsidie aanvragen voor het afkoppelen op eigen terrein. Met dit bedrag gaan mensen zelf aan de slag. Ze koppelen zelf de regenbuis af en zorgen ervoor dat het regenwater op hun eigen perceel in de bodem trekt. De gemeenteraad heeft voor vier jaar lang elk jaar een bedrag van 100.000,- ter beschikking gesteld. Veranderend klimaat In Nederland groeit het besef dat we de natuur moeten beschermen en dat we milieuvervuiling moeten voorkomen. Ook een veranderend klimaat dwingt ons tot het zoeken naar nieuwe oplossingen voor nieuwe problemen. Hevigere regenbuien zullen ervoor zorgen dat er nog meer en vaker ongezuiverd rioolwater in het milieu komt dan nu al gebeurt. Door minder regenwater in het riool te lozen, voorkomen we dat riolen overbelast raken tijdens hevige regenbuien. Afkoppelen Minder regenwater in het riool bereiken we door bij verharde oppervlakken zoals daken en terrassen, die nu het regenwater opvangen en via buizen naar het riool leiden, het regenwater in de bodem te infiltreren. Afkoppelen, zoals we dit noemen, is dus een middel om wateroverlast en milieuvervuiling te voorkomen. Bijkomend voordeel bij afkoppelen is dat de rioolwaterzuivering beter werkt en dat de binnenstedelijke verdroging wordt tegengegaan. Aanvraagformulier Vanaf maandag 31 maart kunt u als inwoner van de gemeente Venray een aanvraagformulier voor subsidie invullen op www.venray.nl. Dan kunt u hier ook meer informatie vinden over het afkoppelen van regenwater. Via afbeeldingen wordt duidelijk gemaakt hoe zo'n afkoppeling kan worden gerealiseerd. OSTRUM S Weekblad OSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 1