8. Commissie Maatschappelijke diensten Leefbaarheidsbudaet Er is nog een aanvraag binnengekomen van Mevr. Heesbeen voor de aankleding van de leefkuil van basisschool De Meulebeek. De andere aanvraag betrof een bijdrage in de kosten die het decembercomité heeft bij de aanschaf van materiaal. Beide aanvragen worden in de besloten vergadering behandeld. Rapportage overige activiteiten Er is in de vergadering van januari gevraagd of er al meer bekend is over de informatieverstrekking van de TBS kliniek die medio januari gepland stond. Omdat nog niet alle ingediende plannen en schetsen van de gemeente terug zijn zal deze later in het jaar plaats vinden. N.a.v. de vraag van Roel Coppus is in de regioraad uitleg gevraagd over de vermiste cliënt en het feit dat de Dorpsraad geen melding hierover heeft ontvangen. De TBS kliniek maakt een verschil tussen ontsnapping en onttrekking. Van het laatste wordt gesproken als de cliënt onder begeleiding buiten de kliniek is. In geval van ontsnapping zal er wel een melding zijn, maar wordt geen foto verstrekt. In geval van onttrekking is de noodzaak van melding minder aanwezig volgens de kliniek. 9. Commissie Stedelijke Ontwikkeling De Dorpsraden van Smakt en Oostrum zijn door de gemeente Venray uitgenodigd voor een werkconferentie inrichting buitengebied. Alle wegen in het buitengebied worden 60 km. wegen. De volgende knelpunten zijn reeds doorgegeven. Eventuele aanvullingen kunnen gemeld worden bij het secretariaat. En iedereen is van harte welkom op 2 april om 19.30 in het Gemeentehuis om over dit onderwerp mee te praten en te denken. Spurkterdijk Snelheidsverlagende maatregelen Kruising Rosmolenweg/Spurkerdijk Plateau Sparrendreef Snelheidsverlagende maatregelen Zomp/Wansumseweg Verbetering toerit Wanssumseweg Hoogzand(visvijver) Verbetering toerit Wanssumseweg Spoorovergang Witte vennen/Oirloseweg Te krap voor vrachtverkeer Maandag 10 maart is een gesprek geweest met de gemeente over de omgeving van het Stationsplein. De dorpsraad heeft aangedrongen op actie in verband met de veiligheid. De planning is dat 2011 het plein heringericht wordt. Streven is om dit toch eerder rond te hebben. Wel is er een budget aangevraagd om nu al wat maatregelen te nemen zodat de verkeersveiligheid wordt verbeterd. Men denkt dan met name aan de bus en taxi standplaatsen. De capaciteit van de fietsenstalling zal uitgebreid worden naar 800. Rond kerst is er een opschoning van de fietsenstalling geweest. De dorpsraad zou graag zien dat verkeer uit Oostrum richting station voorrang zou hebben op het andere verkeer. De gemeente neemt dit niet over. De mogelijkheid bestaat dan dat de doorgang in het dorp een sluiproute wordt. De gemeente steekt in op voorrang van de Stationsweg op de Mgr. Hanssenstraat. Het is de bedoeling dat de Stationsweg een wijk ontsluitingsweg wordt. Hiertoe worden verkeersmaatregelen genomen (versmalling, fietsstroken, evt. troittoir). 10. Rondvraag Hoe gaat het met de bouw van de school bij het station? De bouw van de Gilde opleidingen loopt volgens planning, ondanks bouwkundige problemen. Wat is de rol van de Dorpsraad in de gezamenlijke collecte? De Dorpsraad heeft medewerking verleend aan het initiatief, omdat collectanten steeds moeilijker te vinden zijn. De bemoeienis van de verschillende dorpsraden is verschillend. De Dorpsraad Oostrum heeft het systeem bij het collectecomité geïntroduceerd en heeft verder geen bemoeienis. Om te voorkomen dat het collectecomité formeel een stichting zou moeten oprichten om een bankrekening te kunnen openen, treedt de Dorpsraad enkel op als bankier. Jaarlijks wordt het geld op een aparte bankrekening gestort en aan de hand van een schriftelijke opgave maakt de penningmeester bedragen over aan de onderscheiden doelen. 08

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 8